Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Co je to house sitting aneb bydlení zadarmo

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  House sitting je v podstatě výměnný obchod. Někdo vás nechá ve svém domě bydlet zdarma, vy se mu o dům na oplátku staráte. Zní to lákavě? Přečtěte si více.

  Tito cestovatelé poskytují cennou službu majitelům domů či bytů. Starají se jim o majetek a domácí zvířata, zatímco majitelé jsou pryč. Pobyt se může pohybovat od několika nocí po několik měsíců nebo déle v závislosti na situaci. Je tento životní styl pro vás? Čtěte dále a dozvíte se to.

  Co je to house sitting?

  Obvykle se jedná o neplacenou výměnu služeb: správce domu zůstává v rezidenci majitelů domu a stará se o majetek, stará se o domácí mazlíčky a dbá na základní povinnosti jako je zalévání rostlin, vybírání poštovní schránky, a dokonce provádění venkovních prací výměnou za dočasný domov zdarma.

  Může to být skvělá příležitost, jak opravdu poznat oblast, protože budete žít spíše jako místní než jako turista. Jeden ze způsobů pomalého cestování. Někteří lidé se dokonce vzdali údržby vlastního domova, aby se mohli stát domácími na plný úvazek v domovech jiných lidí.

  Klady a zápory house sittingu

  Výhody jsou zcela zřejmé. Bezplatné ubytování a možnost prozkoumat novou oblast, poznat nové lidi a navázat trvalá přátelství. Tato služba také nabízí potenciál pro spoustu volného času. Pokud jste vždy snili o psaní knihy, o zahájení blogu, nebo o rozvoji nomádské kariéry, house sitting vám může poskytnout potřebný volný čas na rozjetí vašeho projektu.

  Jen si představte, že budete mít dlouhé, líné dny, kdy nebudete dělat nic jiného, ​​než si hrát s domácími mazlíčky, kteří vám byly svěřeny do péče, zatímco budete psát tu knihu… House sitting však nemusí nutně znamenat sluneční svit a květiny. Mohou s ním být spojeny i určité výzvy.

  Majitelé domů často očekávají, že hlídač nezmizí přes noc. Pokud máte na starosti psi, majitel očekává, že budete většinu dne doma. To se může při dlouhodobějším závazku stát určitou zátěží.

  Pokud cestujete sólo, můžete se sami v cizím domě cítit osaměle. Na rozdíl od ubytoven, kde jste obklopeni jinými cestovateli, budete možná pobývat ve čtvrti, kde bude obtížné navázat přátelství. Zvláště pokud je to izolované místo.

  I když je většina majitelů domů důvěryhodná a spolehlivá, existuje několik těch, kteří neodpovídají na zprávy, nebo se rozhodnou pro jiného správce domu a ani vám to neoznámí. Celá služba je založena na důvěře. Existuje i riziko, že se majitelé vrátí dřív a vy budete muset dům opustit jindy, než jste měli v plánu. Zde může být nápomocná rezervace prostřednictvím webu, který umožňuje jiným house sitterům zanechávat recenze majitelů domů. Majitel, který je nespolehlivý, bude pravděpodobně na webu jako takový označen, což poskytuje jistou míru bezpečí.

  Kdo může house sitting provozovat

  Kdokoliv! Samostatní lidé, páry, nebo dokonce rodiny mohou být domácími. Lidé všech věkových kategorií najdou uplatnění. Někdy je dokonce možné vzít si s sebou vlastního domácího mazlíčka, i když běžné to není. Na výběr je obrovská škála možností ubytování i lokalit. Jde jen o to, pečlivě se rozhodnout, jaké máte schopnosti a preference, a poté se přihlásit jako zájemce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Reklama
  Reklama
  Reklama