Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Chcete si prodloužit léto? Máme pro vás pár tipů kam se vydat ještě v září

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chcete si prodloužit léto a vyrazit na dovolenou i po sezóně? Září je ideální měsíc pro cestování. Největší vedra již opadla, ceny klesly a turistická sezóna skončila. Které destinace jsou ideální pro pozdní letní dovolenou?

  Kappadokie, Turecko

  Let horkovzdušným balónem přes region Kappadokie ve středním Turecku je dobrodružstvím, které by měl každý cestovatel zažít. Zvláště pokud plánujete dovolenou hned po horkých letních měsících. Nebeská jízda nabízí 360stupňové výhledy na slavné vápencové věže a „pohádkové komíny“. Tohle ze země neuvidíte. Rezervujte si let včetně transferu z a do vašeho hotelu, občerstvení, plného pojištění a šampaňského na oslavu letu.

  Namibie

  Pokud jde o čistou přírodní krásu, jen málo zemí v Africe může soupeřit s Namibií. Namibská poušť je nadpozemskou krajinou, pobřeží koster, měnící se duny Namibského pískového moře a děsivé, sluncem zčernalé stromy Deadvlei. Nejlepší doba k návštěvě je od července do října, kdy jsou teploty přijatelné a je malá šance na déšť. Během této doby to může být trochu turisticky náročné (je to také vrcholná sezóna pozorování divoké zvěře), ale v poušti se i přesto dá lehce vyhnout davům.

  Namibie navíc poskytuje spoustu možností pro dobrodruhy: jezděte na kole, vydejte se na pěší turistiku, prohlédněte si skalní obrazy v jeskyních, vyrazte na čtyřkolkách přes písečné duny, nebo se proleťte horkovzdušným balónem.

  Nantucket, Massachusetts

  Nantucket není jen na léto. Podzimní výlet na ostrov bude relativně tichý a bez davů, ale i tak si můžete užít stejné outdoorové aktivity jako v hlavní sezóně. Vyzkoušejte plachtění, golf, jízdu na kole a procházky k okolním majákům.

  Gruzie

  Malý stát na Kavkazu, který vyrábí víno déle než kdokoli jiný na světě. Kakheti je přední vinařskou oblastí v zemi, která má 4250 čtverečních mil zvlněných vinic. Kromě vína zde najdete výjimečnou místní kuchyni a levné hotely. Právě září je v této oblasti vrcholem období sklizně hroznů.

  První zastávkou vaší degustační prohlídky by měl být Twins Old Cellar, rodinný provoz, kde mohou návštěvníci prozkoumat muzeum qvevri (tradiční gruzínská metoda výroby vína v hliněných nádobách) a ochutnat tři vína a chacha (silnou gruzínskou brandy). Poté jeďte asi 15 minut do gruzínské vinařské mekky, kláštera Alaverdi, prozkoumejte 104 odrůd „vinné knihovny“ a vypijte sklenici ořechového jantarového khikhvi vína.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama