Více
  17.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  Chaos na letištích vyústil v další omezení letecké dopravy v Londýně a Amsterdamu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V rámci nejnovějších kroků zaměřených na omezení chaosu v letecké dopravě amsterdamské letiště Schiphol dále omezilo svůj letní limit pro cestující. British Airways také pozastavily prodej letenek na krátké vzdálenosti z londýnského letiště Heathrow. Informovalo o tom CNN.

  Letiště Schiphol v úterý oznámilo, že bude pokračovat v omezení počtu cestujících až do září a října. Podle CNN bude maximální počet cestujících, kteří budou moci z Amsterodamského letiště odletět, omezen na 67 500 denně, jak uvedlo letiště v prohlášení. Toto číslo se v říjnu zvýší na 69 500 za den.

  Nedostatek pozemního personálu

  Letiště Schiphol připustilo, že toto časové období zahrnuje dva týdny podzimních prázdnin a „proto se očekává, že v tomto období bude v průměru odlétat o 3 500 místních pasažérů více. Na základě kapacity, kterou dal Schiphol k dispozici, bude nezávislý koordinátor slotů (ACNL) konzultovat se všemi leteckými společnostmi, aby zajistil, že počet cestujících je vhodný ve vztahu k bezpečnostní kapacitě,“ uvedlo letiště.

  Omezení počtu cestujících bylo původně zavedeno na letišti v červnu. Důvodem byla vyšší poptávka po cestování, než letiště očekávalo a napjatý trh práce. Na letišti je příliš málo zaměstnanců, aby zvládali odbavit takový počet cestujících.

  K limitům na počet odbavených cestujících přistoupili i na londýnském letišti Heathrow. Minulý měsíc oznámilo letiště omezení počtu cestujících na 100 000 odletů denně až do 11. září.

  Žádné letenky na krátké vzdálenosti

  British Airways v úterý oznámily, že v reakci na omezení počtu cestujících pozastavují prodej letenek na lety na krátké vzdálenosti z letiště Heathrow. Letecká společnost ve svém prohlášení uvedla, že přijme „odpovědná opatření a omezí dostupné tarify na některých službách, aby pomohla maximalizovat možnosti změny rezervace pro stávající zákazníky. Vše vzhledem k omezením, která jsou zavedena a přetrvávajícím výzvám, kterým čelí celý letecký průmysl“.

  Dotčeny budou pouze lety na krátké vzdálenosti a obnovení prodeje se očekává 8. srpna.

  Omezení počtu cestujících představené na letišti Heathrow minulý měsíc bylo zaměřeno na denní přebytek 4 000 pasažérů. Ten způsobil pokles služeb „na úroveň, která není přijatelná,“ uvedl generální ředitel John Holland-Kaye při oznámení tohoto kroku. Letiště Heathrow nedávno zaznamenalo podle údajů webu FlightAware zpoždění přibližně 40 % svých letů. Amsterdamské letiště Schiphol zažilo letos v létě podobnou úroveň zpoždění.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno