Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  8 nejkrásnějších přírodních horkých pramenů na světě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přírodní horké prameny lákají k relaxaci snad každého. Kde ve světě najdete ty nejkrásnější scenérie, které si můžete užít z bazénů plných horké vody?

  Horké prameny Banjar, Bali, Indonésie

  Bali je známé z mnoha důvodů: najdete tu spoustu přírodních krás, unikátní kulturu i bujarý noční život. Je také domovem méně známé atrakce: Banjar Hot Springs. Tento horký pramen se nachází v severní části ostrova, necelý kilometr od známého buddhistického kláštera Brahma Vihara Arama.

  Ale jsou to léčivé vody, pro které jste tady. S 26% obsahem síry, která uklidňuje pokožku, zmírňuje svědění či záněty. Zelené vody stékají do tří různých bazénů: je zde 6,5 metru hluboký hlavní plavecký bazén, tři stopy hluboký dětský bazén, ideální ke koupání, a bazén s horními chrliči ve tvaru draků.

  Terme di Saturnia, Toskánsko, Itálie

  Vodopády Cascate del Mulino a termální lázně Terme di Saturnia jsou oblíbenou atrakcí v jižním Toskánsku. Voda stéká po travertinových skalách, které během staletí vytvářely malé tůně. Pramenitá voda, která má teplotu asi 37 stupňů Celsia, údajně pomáhá zmírnit vše od akné po angínu.

  Ostrov Uunartoq, Grónsko

  Horké prameny jsou v jižním Grónsku hojné, ale na neobydleném ostrově Uunartoq se nacházejí jediné horké prameny v zemi, které jsou dostatečně teplé na celoroční koupání. Teploty vody se pohybují od 34 do 38 stupňů Celsia, a to i během mrazivých zimních měsíců. K pramenům se dostanete lodí z pevninských měst Qaqortoq a Nanortalik. Čekají vás úchvatné výhledy na ledovce a vrcholky okolních hor.

  Kurokawa Onsen, Kyushu, Japonsko

  Japonsko je známé svými onseny, neboli přírodními horkými prameny. Jeden z nejhezčích se nachází v malebném městečku Kurokawa na Kjúšú, jihozápadně od hlavních japonských ostrovů.

  Můžete tu zůstat přes noc, nebo si zaplatit celodenní vstup do pramenů s přístupem ke třem z 24 lázní podle vašeho výběru. Pro koupání si můžete vybrat z bazénů umístěných v jeskyních, obklopených bambusem, nebo vedle zasněžených břehů řek.

  Travertinové horké prameny, Eastern Sierras, Kalifornie

  Asi 20 minut jízdy od hranic s Nevadou se nacházejí kalifornské travertinové horké prameny, ve kterých se snadno můžete vykoupat. Jsou dostupné z dálnice 395 po krátké prašné cestě, což z nich činí jedno z nejoblíbenějších míst ve východní části Sierry. Bazény jsou tvořeny geotermální vodou, která stéká po travertinových skalách. Možná se budete muset o svou přírodní vířivku podělit s dalšími turisty, ale rozsáhlé výhledy a epické západy slunce stojí za to.

  Champagne Pool, Waiotapu, Nový Zéland

  Champagne Pool je jednou z nejoblíbenějších a nejbarevnějších atrakcí ve Waiotapu, geotermální oblasti na severním ostrově Nového Zélandu. 65 m široký pramen obsahuje velké množství plynného oxidu uhličitého, který tvoří bublinky. Dokáže dosáhnout teploty kolem 74 stupňů Celsia, takže se v něm nemůžete koupat, ale i tak si můžete užít nádherné barvy od fluorescenčních modrozelených odstínů po neonově oranžový prstenec.

  Prameny jsou asi tři hodiny jízdy jižně od Aucklandu, což z nich činí perfektní víkendový výlet. Určitě se zastavte na dalších místech ve Waiotapu, jako jsou vařící bahenní tůně a vybuchující gejzír Lady Knox.

  Dunton Hot Springs, Colorado

  Středisko Colorado’s Dunton Hot Springs se nachází hluboko v pohoří San Juan. Tvoří vlastní městečko srubů s rustikálním kouzlem, které je v rozporu s prvotřídním vybavením a kuchyní. Největším lákadlem jsou ovšem místní horké prameny. Navštivte zrekonstruované lázně z 19. století a jejich vnitřní i vnější bazény.

  Termas Geométricas, Pucon, Chile

  Uprostřed chilského národního parku Villarrica se nachází 17 bazénů, bludiště červených chodníků a chladivých vodopádů. Každý z bazénů je napájen přímo z přírodního horkého pramene v této oblasti.

  Architektura lázní navržená chilským architektem Germánem del Solem a inspirovaná japonskými lázněmi spolu s tropickým prostředím tvoří jedinečné místo. K dispozici je také restaurace El Quicho, kde si po procedurách můžete dát jídla jako kuřecí fajitas a sladkou dýňovou polévku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS