Více
  16.6 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  7 míst v Amsterdamu, ze kterých budou milovníci koček nadšení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V Amsterdamu je mnoho atrakcí zaměřených na kočky, včetně jediného plovoucího kočičího útulku na světě a specializované kočičí kavárny, kde si hosté mohou hladit několik čtyřnohých mazlíčků co hrdlo ráčí.

  Čtěte dál a objevte 7 aktivit v Amsterdamu, které jsou ideální pro cestovatele milující kočky.

  De Poezenboot

  Toto plovoucí zvířecí útočiště se od konce 60. let minulého století stará o zatoulaná a opuštěná koťata. Je uznáváno jako jediný vodní útulek pro kočky na světě. Návštěvníci jsou v De Poezenboot vítáni, a přestože většina koček má na palubě lodi trvalé bydliště, je možné je finančně adoptovat darováním peněz do útulku.

  Kattencafé Kopjes

  Za malý poplatek mohou milovníci koček vstoupit do této kočičí kavárny v Amsterdam-West a hrát si s rozkošnými koťaty. Kattencafé Kopjes nabízí také výběr chutných snídaní a brunche. A samozřejmě široký sortiment kávy. Kavárna je otevřena od středy do neděle a žádá hosty, aby si před zastavením rezervovali dvouhodinové místo na webových stránkách.

  Katten Kabinet

  Katten Kabinet uchovává velkou sbírku uměleckých děl zobrazujících nebo souvisejících s kočkami. Mezi touto sestavou zaměřenou na kočky je několik neuvěřitelně slavných kusů, včetně uměleckých děl vytvořených Rembrandtem, Pablo Picassem a Henri de Toulouse-Latrecem. Pod těmito obrazy se dokonce potulují rozkošné kočky, o které se starají majitelé muzea.

  Cats & Things

  Cats & Things se věnuje všemu, co souvisí s kočkami a skladuje velký sortiment produktů pro péči o domácí mazlíčky, hraček a pamlsků pro kočky. Uvnitř je také k dispozici spousta úžasných sběratelských předmětů s kočičí tematikou, které téměř jistě osloví milovníky koček. Patří mezi ně například umělecké tisky, interiérové ​​předměty a šperky. Cats & Things také pravidelně pořádá akce včetně workshopů kočičí keramiky.

  Kino Cinemeow

  První evropský festival kočičích filmů začal promítat filmy zaměřené na kočky v Amsterdamu v roce 2014 a od té doby začal organizovat akce i v dalších městech po celém Nizozemsku. Vždy stojí za to se podívat na nadcházející program Cinemeow, protože festival uvádí nové nebo přelomové filmy spojené s kočkami přibližně čtyřikrát ročně.

  Artis Zoo

  Vzhledem k tomu, že se Zoo Artis stará o lvy či jaguáry, patří mezi nejlepší místa v Nizozemsku, kde lze vidět větší druhy koček. Vedle těchto majestátních kočkovitých šelem žije mnoho dalších exotických zvířat, včetně velbloudů, slonů a žiraf.

  Hospody a kavárny

  Je běžné vidět kočky lenošit po hospodách a kavárnách po celém Amsterdamu a tato rozkošná zvířata jsou obvykle velmi přátelská, protože jsou zvyklá na lidi. I když neexistuje žádný definitivní průvodce, kde v Amsterdamu najít hospodské kočky, je docela snadné je spatřit, když se zastavíte v několika starých holandských zařízeních.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ