Více
  17.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  6 tipů, kam vyrazit v zimě surfovat do tepla

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V zimě je surfování velkou výzvou. Bez ohledu na to, jak dobrý je váš neopren, nic nepřekoná skok do vody pouze v plavkách. Pokud tedy plánujete únik za sluncem a teplou vodou, zde je našich 6 tipů, kam se vydat surfovat do tepla.

  Pro začátečníky i pokročilé surfaře je skvělou volbou Střední Amerika:

  1. Kostaxrika

  Můžete si vybrat, jestli chcete sjíždět vlny Karibiku či Pacifiku. Nejlepší místa na surfování v zimě jsou: Santa Teresa, Temarindo a Puntarenas. Vhodných míst však najdete mnohem více, v Kostarice je surfování populárním sportem. Pokud si budete chtít dát přestávku, můžete se vypravit do džungle, která pokrývá zhruba čtvrtinu země. Jsou tu nádherné národní parky plné zvířat a ptáků. Další atrakcí v Kostarice jsou dobrodružné výstupy na sopky.

  2. Nikaragua

  Prázdné pobřeží bez davů turistů, po jehož téměř celé délce se lámou ideální vlny. To je Nikaragua. Vydejte se do této netradiční destinace a pochopíte, proč je mezi surfaři tak oblíbená. Skvělá místa pro surfování jsou: San Juan del Sur, La Talanguera či Manauga.

  3. Panama

  Panama je zemí, která spojuje Střední a Jižní Ameriku. Na obou jejích pobřežích se dá surfovat, ale tichomořská strana nabízí větší rozmanitost vln během celého roku. Hlavní město Panama City se může pochlubit spoustou kasin, mrakodrapů a velmi aktivním nočním životem. Zajeďte se podívat na vlastní oči i na jeden z největších počinů lidského inženýrství, Panamský průplav. Nejlepší surfování zažijete v Bocas Del Toro nebo Chiriqui u ostrova Morro Negrito.

  4. Brazílie

  Brazílie je obrovská země s tisíci kilometrů pobřeží, které nabízí rozmanité vlny. Většina surfovacích míst je u písčitých pláží, několik skalnatých útesů najdete v severovýchodní části země. Na konci roku má celá země prázdniny, takže očekávejte spoustu akcí a večírků. V únoru zase Brazílii ovládá karneval. Pokud zde budete v této době, věřte, že to bude jeden z nejbláznivějších večírků, jakého se kdy zúčastníte. Navštivte Bahiu či ostrov Florianópolis s fantastickými vlnami. Nevynechejte jedno z nejlepších míst pro surfování na světě – Ceara na severovýchodě Brazílie. No a jestli vás zajímá spojení surfování s městskou kulturou, vyhraďte si nějaký čas na Rio.

  5. Indonésie

  Indonésie je snem každého surfaře. Časopisy a videa o surfování jsou již dlouho plné obrázků nádherných indonéských ostrovů a dokonalých vln. Země má více než 17 tisíc ostrovů, a kromě surfování nabízí také výtečné místní jídlo a úžasné potápění. Několik míst, které rozhodně stojí za návštěvu:

  Bali

  Bali, ostrov bohů, je vstupní branou do Indonésie. Nejlepší na surfování je na jihu na poloostrově Bukit, kde najdete všechna slavná místa jako Uluwatu, Padang Padang a Bingin (jen pro zkušené surfaře). Pokud hledáte vlny vhodné pro začátečníky až středně pokročilé, jeďte do Balanganu. Na západním pobřeží je oblíbené mezi surfaři Canggu, na východním Sanur.

  Ostrovy Mentawai

  Nachází se na západní Sumatře. Tento řetězec ostrovů má nejdokonalejší vlny na světě. Cesta tam je dlouhá a únavná, včetně několika letů a 4 – 6 hodin jízdy lodí, nicméně rozhodně se vyplatí.

  Sumbawa

  Nachází se na východ od ostrova Lombok a patří zatím mezi méně známé lokality. Během naší zimy a indonéského období dešťů se scenérie mění z vyprahlé na bujnou zeleň, vodopády ožívají a vlny jsou ideální pro středně pokročilé surfaře.

  Srí Lanka

  Srí Lanka je ostrov ležící na jihovýchodě Indie. Je oblíbenou destinací pro surfování mezi začátečníky a středně pokročilými. S krásnými tropickými plážemi a čajovými plantážemi ve vnitrozemí tu najdete úžasné scenérie, ať jste kdekoli. Jídlo je vynikající a místní lidé velice přátelští. Ne všichni budou mluvit anglicky, ale vždy vás přivítají s širokým úsměvem na tváři. Hlavním surfovacím místem na Srí Lance je Arugam Bay. Je tu mnoho možností ubytování a také většinou hodně lidí. Odtud se dá tuk-tukem dostat i na další dobré surfovací místo, pláž Peanut Farm. Nebo vyzkoušejte Mirissu na jižním pobřeží ostrova. Nespornou výhodou Srí Lanky je fakt, že ať sem poletíte kdykoliv, vždy je v některé části ostrova léto.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama