Více
  17.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  5 nejlepších lyžařských středisek v Itálii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Itálie je oblíbená mezi turisty pro své moře, kulturní památky a skvělé jídlo. Má však také nádherné hory, které každoročně přivítají desetitisíce lyžařů. Která lyžařská střediska jsou nejlepší?

  Italské sjezdovky nejsou oblíbené jen mezi místními, za zimními sporty sem jezdí mnoho zahraničních lyžařů. Destinace je populární i mezi Čechy. Sestavili jsme seznam 5 nejlepších lyžařských středisek v Itálii, abychom přesvědčili každého nerozhodného návštěvníka o tom, že italské hory rozhodně stojí za návštěvu.

  Breuil-Cervinia

  Nachází se v jednom z nejmenších regionů v Itálii, v údolí Aosta. Breuil-Cervinia je místem, které kombinuje technologii a přírodu. Vytváří prostředí, kde si turisté mohou užít hory, a přitom zůstat ve spojení se zbytkem světa. Nadmořská výška v tomto středisku se pohybuje od 1 524 do 4 478 metrů. Pro lyžaře i snowboardisty je tu k dispozici dostatečné množství sjezdovek různých obtížností.

  Corvara

  Corvara se nachází v samém srdci Dolomit v provincii Bolzano v Jižním Tyrolsku. Je to malá vesnice s pouhými 1500 obyvateli. Nedaleká oblast Alta Badia je proslulá, neboť je jedním z míst prestižního lyžařského závodu Světového poháru. Může se pochlubit některými z nejnáročnějších slalomů na světě. Díky své pohodlné nadmořské výšce 1568 metrů nad mořem je Corvara ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

  Passo del Tonale

  Passo del Tonale je jednou z nejoblíbenějších zimních destinací v severní Itálii. Nachází se na hranici mezi Lombardií a Trentinem ve výšce od 1883 do 3100 metrů. Většina tamních sjezdovek je střední obtížnosti, ale nechybí ani ty náročnější. Sezóna trvá od října do února. U některých nejrušnějších sjezdovek jsou bary a kavárny, aby lyžaři i rodiny mohli nabrat síly během dne stráveného na svahu.

  Kronplatz / Plan de Corones

  Toto kouzelné místo, které se nachází v Jižním Tyrolsku, je jedním z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek v severní Itálii. Kronplatz – obecně známý pod názvem Plan de Corones v Itálii – je jak název jednoho lyžařského střediska, tak název oblasti, která zahrnuje také Speikboden a Klausberg. První z nich je prostředím vhodným pro rodiny. Najdou tu všechny druhy sjezdovek od těch pro začátečníky až po pokročilé lyžaře. Nabízí dechberoucí výhledy do údolí.

  Livigno

  Livigno, nacházející se v samém srdci Alp, je jednou z nejznámějších destinací v Lombardii. Je oblíbené jak v létě, tak zimě, protože možností aktivního vyžití tu je nepočítaně. S více než 20 lyžařskými vleky v okolí Livigno nadchne každého lyžaře. Od konce listopadu do začátku dubna tu obvykle hojně sněží, takže se jedná o opravdový ráj pro milovníky zimních sportů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ