Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  5 nejlepších lyžařských středisek v Itálii

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Itálie je oblíbená mezi turisty pro své moře, kulturní památky a skvělé jídlo. Má však také nádherné hory, které každoročně přivítají desetitisíce lyžařů. Která lyžařská střediska jsou nejlepší?

  Italské sjezdovky nejsou oblíbené jen mezi místními, za zimními sporty sem jezdí mnoho zahraničních lyžařů. Destinace je populární i mezi Čechy. Sestavili jsme seznam 5 nejlepších lyžařských středisek v Itálii, abychom přesvědčili každého nerozhodného návštěvníka o tom, že italské hory rozhodně stojí za návštěvu.

  Breuil-Cervinia

  Nachází se v jednom z nejmenších regionů v Itálii, v údolí Aosta. Breuil-Cervinia je místem, které kombinuje technologii a přírodu. Vytváří prostředí, kde si turisté mohou užít hory, a přitom zůstat ve spojení se zbytkem světa. Nadmořská výška v tomto středisku se pohybuje od 1 524 do 4 478 metrů. Pro lyžaře i snowboardisty je tu k dispozici dostatečné množství sjezdovek různých obtížností.

  Corvara

  Corvara se nachází v samém srdci Dolomit v provincii Bolzano v Jižním Tyrolsku. Je to malá vesnice s pouhými 1500 obyvateli. Nedaleká oblast Alta Badia je proslulá, neboť je jedním z míst prestižního lyžařského závodu Světového poháru. Může se pochlubit některými z nejnáročnějších slalomů na světě. Díky své pohodlné nadmořské výšce 1568 metrů nad mořem je Corvara ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

  Passo del Tonale

  Passo del Tonale je jednou z nejoblíbenějších zimních destinací v severní Itálii. Nachází se na hranici mezi Lombardií a Trentinem ve výšce od 1883 do 3100 metrů. Většina tamních sjezdovek je střední obtížnosti, ale nechybí ani ty náročnější. Sezóna trvá od října do února. U některých nejrušnějších sjezdovek jsou bary a kavárny, aby lyžaři i rodiny mohli nabrat síly během dne stráveného na svahu.

  Kronplatz / Plan de Corones

  Toto kouzelné místo, které se nachází v Jižním Tyrolsku, je jedním z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek v severní Itálii. Kronplatz – obecně známý pod názvem Plan de Corones v Itálii – je jak název jednoho lyžařského střediska, tak název oblasti, která zahrnuje také Speikboden a Klausberg. První z nich je prostředím vhodným pro rodiny. Najdou tu všechny druhy sjezdovek od těch pro začátečníky až po pokročilé lyžaře. Nabízí dechberoucí výhledy do údolí.

  Livigno

  Livigno, nacházející se v samém srdci Alp, je jednou z nejznámějších destinací v Lombardii. Je oblíbené jak v létě, tak zimě, protože možností aktivního vyžití tu je nepočítaně. S více než 20 lyžařskými vleky v okolí Livigno nadchne každého lyžaře. Od konce listopadu do začátku dubna tu obvykle hojně sněží, takže se jedná o opravdový ráj pro milovníky zimních sportů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Saské Švýcarsko

  Méně známé, přesto stojí za návštěvu. Národní parky v Evropě

  Většina cestovatelů nejspíše navštívila italské Dolomity, zasněžené vrcholky Švýcarska nebo Plitvická jezera v Chorvatsku. V Evropě lze ale nalézt i méně známé národní parky, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Severské bruslení neboli „nordic skating“

  Severské bruslení neboli „nordic skating“ – 10 nejlepších míst ve Švédsku

  Nordic skating – v překladu severské bruslení, je známé také jako turistické bruslení, bruslení na divoko či bruslení na dlouhé vzdálenosti. Vzniklo ve Švédsku. Zde také najdete jedny z nejlepších lokalit, kde si ho vyzkoušet.
  ostrovy kolem Sicílie

  Objevte ostrovy kolem Sicílie

  Krásné výhledy, historické památky i životem pulzující města. To vše najdete na několika ostrovech obklopujících Sicílii. Udělejte si výlet lodí za jejich objevováním.
  Lochnesská příšera

  Lochnesská příšera: vyhynulý mořský plaz nebo pouhá legenda

  Lochnesská příšera, Lochneska, Nessie. O obrovském vodním monstru žijícím v hlubinách skotského jezera slyšel asi každý. Existuje, nebo je to legenda?
  Indie

  Indie: Jak se nedopustit společenského „faux pas“

  Každá kultura má svá společenská pravidla a normy. A někdy se člověk v cizině dopustí přešlapu, aniž by si to uvědomil. Pokud nechcete být nezdvořilí, přečtěte si, které věty byste před Indem raději říkat neměli.
  největší kasina na světě

  8 kasin, která patří mezi největší na světě

  Kasina naleznete po celém světě ve všech tvarech a velikostech. Níže uvedená kasina se mohou pochlubit nejen dokonalým vybavením, ale také přehlídkou obrovských vnitřních prostor a největším pozemkem. Jedná se o honosné, ultramoderní komplexy, které se postarají o vše, co budete potřebovat.
  Reklama
  Reklama
  Reklama