Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  12 důvodů, proč by měl každý alespoň jednou navštívit Tahiti

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tahiti často vyvolává obrazy snových bungalovů nad vodou, není to ale jen místo pro romantické líbánky. Proč byste měli alespoň jednou v životě navštívit tento kousek francouzského ráje v Pacifiku?

  Tahitské perly

  Tahitské tmavé perly pocházejí z černoústých perlotvorek chovaných kolem Francouzské Polynésie. Tyto ústřice mohou dorůst úctyhodné velikosti, takže i perly z nich jsou větší než mnoho jiných. Pravá černá tahitská perla je velmi vzácná, protože většina má odstíny tmavě šedé a hnědé.

  Francouzská polynéská kuchyně

  Možná jste mimo Francii, ale to neznamená, že kuchyně je méně francouzská. Stejně jako Nová Kaledonie má Francouzská Polynésie svůj podíl na kulinářských skvostech regionů vzniklých kombinací francouzských vlivů s místními tahitskými přísadami. Mnoho jídel se podává s omáčkami a samozřejmě má francouzská jména. Národní jídlo je známé jako poisson cru – což je tahitská verze syrového rybího pokrmu ceviche.

  Pozorování velryb

  Každý rok přibližně od června do října dorazí velryby keporkaci, které zde přivádějí na svět svá mláďata. Polynésie je prohlášena za chráněnou oblast mořských savců, proto platí přísné předpisy, aby velryby nebyly rušeny. Můžete je pozorovat z některé z četných vyhlídkových lodí.

  Šnorchlování a potápění

  Tahiti je stejně jako ostatní pacifické ostrovy rájem pro milovníky podmořského světa. Šnorchlovat tu můžete v některé z nádherných lagun, nebo dokonce se žraloky. Potápění je trochu obtížnější – ze 112 ostrovů a atolů na Tahiti, se potápěčská centra nacházejí pouze na 11 z nich. Tyto oblasti však mohou nabídnout vynikající potápění, od rychlých driftů až po působivé vraky a velké pelagické druhy v závislosti na ročním období.

  Noční obloha

  Vzhledem k tomu, že ve Francouzské Polynésii žije méně než 300 000 lidí, noční oblohu narušuje malé světelné znečištění. Podívejte se nahoru po západu slunce a užijte si některá ze slavných souhvězdí na polynéské obloze jako jsou Jižní kříž, Štír a Plejády.

  Dramatické vrcholky

  Sice si správně představujete obrazy lagun a pláží, nejpůsobivější krajinu však najdete ve vnitrozemí. Prozkoumejte dramatické útesy a vrcholky hor. Nejznámější je hora Mouaputa na ostrově Moorea, která nečekaně vyčnívá z oceánu vysoko do nebe.

  Vodopády

  Tahiti má mnoho přírodních divů, jedním z nich jsou vodopády. Většina z nich vyžaduje trochu námahy, abyste se k nim dostali, nicméně osvěžení v přírodních bazénech za ni stojí. Les Trois Cascades, tři vodopády, jsou také známé jako vodopády Faarumai a jsou jedněmi z nejznámějších.

  Blowholes

  Arahoho Blowhole se nachází na severovýchodní straně Tahiti Nui, kde členité pobřeží vytváří tento přírodní úkaz. Díra ve skále je výsledkem let pobřežní eroze. Podél pobřeží je řada těchto děr, Araho je ovšem největší. Při každém větším vlnobití tryská skrze díru ve skalách mořská sprška.

  Laguny a zase laguny

  Úchvatné laguny Francouzské Polynésie jsou tím, co dělá toto místo tak slavným. Jistě znáte obrázky bungalovů na vodou z ostrova Bora Bora a Moorea. Odpočívejte obklopeni tyrkysovým mořem.

  Džungle

  Pokud odpočinek v laguně zní trochu nudně, pak vás prohlídka tahitských deštných pralesů udrží ve střehu. Je to šance ocenit nádhernou rozmanitost Tahiti, od útesů po deštný prales.

  Surfování

  Tahiti je známé pro surfování na velkých vlnách a je připraveno vyzvat i ty nejlepší surfaře. Teahupoo je považován za nejnebezpečnější zlom na světě díky své velikosti, síle a samozřejmě ostrému útesu. Pokud nejste surfař, alespoň se vydejte pozorovat tyto odvážlivce.

  Polynéská kultura a umění

  Polynéská kultura je jedinečná, zvláště když je kombinována s francouzským vlivem. Od hudby a tance až po místní kuchyni si můžete na Tahiti užít tuto směsici.

  Přečtěte si také článek: Fidži nebo Tahiti? Nejkrásnější tichomořské ostrovy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Icukušima Japonsko

  Icukušima. Ikonická červená brána vznášející se v moři

  Svatyně Icukušima je jedním z ikonických obrázků Japonska, známých po celém světě. Přečtěte si naše tipy pro její návštěvu a nenechte si ujít žádnou z atrakcí ostrova Miyajima.
  Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Chcete prožít tak trochu jinou dovolenou? Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Na břehu Kaspického moře se rozkládá hlavní a největší město Ázerbajdžánu Baku, které je zároveň největším přístavem v zemi. Město je oproti zbytku země bohaté, neboť je významným nalezištěm ropy. Ostatně to nelze přehlédnout, na těžební věže narazíte v celém okolí. Mnohdy i tam, kde byste je možná nečekali, kupříkladu mezi domy na předměstí.
  Boracay

  Jak nadměrný turismus téměř zničil filipínský ráj na zemi

  Ostrov Boracay. Překrásné bílé pláže, palmy, tyrkysová voda, bohatý podmořský život. Když se o něm doslechl svět, každý tam chtěl strávit dovolenou snů. Jak se ostrov proměnil pod náporem turistů?
  Oman

  Omán: Vydejte se za poznáním jedné z opravdových perel východního cípu Arabského poloostrova

  Sultanát Omán je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Na své si přijdou jak milovníci překrásných pláží s bílým pískem, vysoko tyčících se pohoří a nádherné přírody, tak i ti, jež upřednostňují poznávání zemí z hlediska zvyků místních obyvatel, tradic, historie, náboženství, kuchyně.
  Tibetský Nový rok Losar

  Tibetský Nový rok Losar

  Historicky byli Tibeťané převážně nomádi, kteří harmonicky koexistovali s drsným prostředím na Tibetské náhorní plošině. Chov zvířat a skromné zemědělství byly pro hluboce věřící Tibeťany dlouho jedinečným způsobem života. Když přišla nárazová sklizeň, oslavovali to tancem a zpěvem. Po čase se z toho stala tradice. Jak dnes slaví Nový rok - Losar?

  V Austrálii se nachází nejstarší observatoř na světě

  Starobylé domorodé naleziště Wurdi Youang bylo poprvé objeveno evropskými osadníky před dvě stě lety. Archeologové ho začali mapovat v roce 1977, ale až před pár lety začali pomalu tušit jeho skutečný účel. Mohlo by se jednat o nejstarší astronomickou observatoř na světě. Je tedy Austrálie kolébkou astronomie?
  Reklama
  Reklama
  Reklama