Více
  16.6 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Navštivte indické bleší trhy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Byli jste někdy na bleším trhu? Pokud ano, víte, že tam narazíte na spoustu pokladů za pár kaček. A co teprve na těch indických! Přečtěte si, kde najdete ta nejlepší tržiště v Indii.

  Pokračování článků Tradiční indické trhy. Vyrazte za zábavou i poznáním – část 1 a 2.

  Nový trh, Kalkata

  Nachází se na ulici Lindsay a byl založen v roce 1874. Od té doby si uchovává své kouzlo. Ulice lemuje více než 2000 stánků a obchodů, které prodávají vše od oblečení a doplňků po elektroniku, potraviny, koření, exotické květiny, nádobí, mosazné zboží, kožené tašky, drůbež a mnoho dalšího. Je to vlastně pokladnice předmětů. Nespokojte se s první ani druhou nabídkou, při nakupování na Novém trhu je smlouvání životně důležité. Pokud se potřebujete občerstvit, najdete zde cukrárny i obchody s potravinami.

  Chandni Chowk, Dillí

  Chandni Chowk je jedním z nejrušnějších a nejstarších trhů v Indii, jehož historie sahá až do 17. století. Uvnitř na vás čeká kakofonie smlouvání spolu s nekonečnými obchody a stánky s jídlem, šperky, elektronikou, kořením, uměním a starožitnostmi, suvenýry a různými drobnostmi. Brouzdání na tomto indickém trhu vás zabaví na celý den. Přijďte sem nasát jeho zábavnou a živou atmosféru a zvuky veselého žertování přátelských obchodníků.

  Nepřehlédnutelným místem je zde Khari Baoli, což je největší velkoobchodní trh s kořením v Asii. Byl postaven v roce 1650, je plný zářivých barev a vůní místního koření, bylinek a sušeného ovoce.

  Nedělní knižní trh Daryaganj, Dillí

  S obrovským množstvím knih všech žánrů – beletrie, naučná literatura, antikvariáty, akademické knihy, grafické romány a staré klasiky, je Book Bazaar v Daryaganj ve Starém Dillí rájem pro milovníky knih. Je to jeden z nejstarších knižních trhů ve městě, který začal kolem 60. let 20. století a od té doby je vyhledávaným místem bibliofilů. Nachází se tu přes 200 prodejců, vychvalujících knihy i psací potřeby. Musíte se prohrabat obrovskou hromadou knih, abyste našli opravdové skvosty. Bazar nabírá tempo po 10:00 a je plný místních obyvatel i turistů.

  Bleší trhy, Goa

  Goa je známá svými plážemi, nočním životem a blešími trhy. Toto hlavní party město Indie je domovem mnoha bleších trhů, které se datují do 80. let minulého století. Najdete tu místní i cizince, kteří prodávají oblečení, doplňky, řemeslné výrobky, suvenýry, koření, knihy a keramiku za neskutečně nízké ceny. Bleší trh Anjuna, konaný ve středu, páteční bazar Mapusa a sobotní noční bazar v Arpoře jsou jedny z nejstarších a nejoblíbenějších trhů, které stojí za to navštívit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ