Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Tradiční indické trhy. Vyrazte za zábavou i poznáním – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je libo barevné náramky, exkluzivní parfémy, čerstvé květiny či exotické směsi koření? Na tržištích v Indii seženete vše. Už jen procházka po tradičním trhu je zážitek sám o sobě. Poradíme, na které se vydat.

  Pokračování článku Tradiční indické trhy. Vyrazte za zábavou i poznáním – část 1.

  Trh Kannauj, Uttar Pradesh

  Kannauj, známé jako „hlavní město parfémů Indie“, je starobylé město na břehu řeky Gangy. Trh Kannauj je považován za jeden z nejstarších trhů, kde seženete vše voňavé – od esenciálních olejů po tradiční indické attarky (parfémy). V nabídce je přes 650 vůní připravených starodávnými technikami.

  Květinový trh Dadar, Bombaj

  Květinový trh Dadar je jedním z nejstarších a největších květinových trhů ve městě. S oblibou nazývaný „Phool Gully“, je velkoobchodním trhem s řadou stánků a dřevěných prken připravených k prodeji květin, běžných i vzácných druhů. Najdete zde lotosy, růže, měsíčky, gerbery, chryzantémy, lilie a mnoho dalších. Místní sem chodí nakupovat čerstvé květiny a turisté se potulují po stáncích a fotí pestrobarevné expozice. Každý den od 3:30 do 17:00 se koná pod nadjezdem stanice Dadar. Nejlepší je přijít brzo ráno, neboť tu bývá přeplněno a také se většina čerstvých zásob vyprodá do 10:00.

  Laad Bazaar, Hajdarábád

  Jedním z populárních tradičních trhů v Hajdarábádu je Laad Bazaar, který se nachází v blízkosti historického Charminaru. Funguje od období Qutb Shahi a Nizams a je známý pro svou rozmanitost nabízených náramků. Nejoblíbenější jsou náramky s hyderabadskými kameny a skleněné náramky. Naleznete zde také šperky z perel, polodrahokamy, stříbro, sárí, ručně tkané materiály, přírodní parfémy a svatební věci. Bazar se nachází v úzké uličce, kam nesmějí rikši ani auta. Navíc je tam plno, takže nečekejte, že si užijete relaxační procházku se spoustou prostoru. Je to ovšem trh, který musíte navštívit, pokud jste ve městě perel.

  Tip: Vyjednávání je hrou, takže snižte cenu o 30–50 %.

  Mahidharpura Diamond Market Street, Surat

  Mahidharpura Diamond Market je jedním z nejstarších a nejznámějších diamantových trhů ve městě, kam přicházejí místní i cestovatelé smlouvat o drahé kameny. Tento trh, známý jako „Antverpy východu“, je koncentrací velkého množství obchodů prodávajících, leštících a zkoumajících diamanty. Jakmile sem vstoupíte, první pohled, na který narazíte, je skupina lidí stojících na silnici s diamanty v rukou, jako by drželi obyčejné kameny. Všichni prodejci jsou odborníci na diamanty, takže jednání mohou být někdy trochu složitější. Časy se liší obchod od obchodu, obvykle otevírají v 10:00.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Velikonoční ostrov

  Velikonoční ostrov: nejodlehlejší obydlený ostrov je opředen záhadami

  Díky své nejednoznačné minulosti Velikonoční ostrov (Rapa Nui) vyzařuje tajemství a jeho historie je protkána mytologií. Odhalte některá z jeho tajemství.
  Sakury v Japonsku

  Když v Japonsku kvetou sakury – 7 tipů na procházku bez davů

  V sezóně od konce února do května v Japonsku kvetou sakury. Exploze růžové barvy je skvělou příležitostí pro vycházky nejen v parcích. Kde najdete nejlepší místa na jarní romantiku a zároveň se vyhnete davům?
  Transsibiřská magistrála

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 2

  Jedna z největších staveb moderní doby. Nejdelší železnice na světě. Nejzásadnější dopravní tepna Ruska. Transsibiřská magistrála má mnoho "nej". Poznejte s námi ty nejkrásnější místa podél trati.
  Transsibiřská magistrála zastávky

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 1

  Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě. Spojuje Moskvu s Vladivostokem a při putování po ní se vám nabízejí neskutečné výhledy z okna vlaku. A nejen to! Udělejte si pár zastávek, které budou rozhodně stát za to.
  Turkey

  Turecko – 10 zajímavostí, které vás překvapí

  Možná víte o řecko-římské historii Turecka, o jeho delikátní kuchyni a nádherném středomořském pobřeží. Turecko je ovšem plné překvapení. Přečtěte si 10 zajímavých faktů o Turecku, které vás určitě překvapí.
  Trhy v Indii

  Navštivte indické bleší trhy

  Byli jste někdy na bleším trhu? Pokud ano, víte, že tam narazíte na spoustu pokladů za pár kaček. A co teprve na těch indických! Přečtěte si, kde najdete ta nejlepší tržiště v Indii.
  Reklama
  Reklama
  Reklama