Více
  20.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 3

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chystáte se na návštěvu města, které nikdy nespí? Poradíme vám, jaká místa navštívit, pokud máte jen omezený čas. Užijte si to nejlepší z New Yorku.

  Pokračování článků: Co vidět a dělat v New Yorku – část 1 a 2.

  Muzeum moderního umění (MoMA)

  V roce 2019 společnost MoMA odhalila nové galerie, které dávají vždy zaplněnému muzeu trochu více prostoru pro dýchání. Celá stálá kolekce byla přepracována, nyní působí moderněji a rozmanitěji. Obchod se suvenýry je také větší a vyberou si zde i designéři. Až dorazíte, vyhraďte si nějaký čas na galerie v pátém patře, abyste si mohli užít několik vzácných chvil o samotě s van Goghovou Hvězdnou nocí a Monetovými lekníny.

  Prospect Park

  Ačkoli mimo svou čtvrť není tak slavný, Prospect Park je v mnoha ohledech Central Parkem Brooklynu. Ve skutečnosti byl navržen krátce po slavnějším sourozenci stejným týmem architektů, Frederickem Lawem Olmstedem a Calvertem Vauxem. Oba parky mají mnoho společného: rozlehlé louky určené k piknikům, pěší stezky, které se proplétají hustými lesy a malebné jezero. K dispozici je také kolotoč, dětská hřiště, ZOO, basketbalové a tenisové kurty a okruh o délce přes 5 km, který je oblíbený mezi běžci a cyklisty.

  Dover Street Market

  Dover Street je více než jen luxusní obchodní dům. Je to výstavní prostor pro umění. Nejlepší návrháři tu mají své pečlivě promyšlené plochy, což umožňuje nakupujícímu interakci s oblečením jedinečným způsobem a zavede vás do jejich světa. Tady nevybíráte ze šatů visících na kovovém stojanu. Nenechte si ujít ani kavárnu Rose Bakery v přízemí.

  Rockefellerovo centrum

  Nachází se v centru Manhattanu, a to jak z hlediska fyzické polohy, tak z hlediska prominentního místa v městském folklóru a kultuře. Ať už se chcete podívat na představení na náměstí, navštívit vánoční stromeček, nebo si zasportovat na kluzišti, čeká vás ikonický zážitek vhodný pro celou rodinu. Pokud si koupíte lístek na Top of the Rock, užijete si nádherný výhled na město.

  Comedy Cellar

  Zde se proslavily hvězdy blockbusteru jako Jerry Seinfeld a Eddie Murphy. Pokud budete mít štěstí, některý z nich se tu může objevit právě tuto noc! Posezení je tu intimní, vstup od 21 let a očkování povinné. Buďte také připraveni svůj mobilní telefon odevzdat u vstupu.

  Newyorská botanická zahrada

  Newyorská botanická zahrada má pečlivě upravené květinové zahrady, svěží pole, klikaté cestičky a bezvadné skleníky. Jsou tu prostory, které působí hluboce intimně, jako byste byli skutečně odděleni od světa. Těžko uvěříte, že jste stále ještě v Bronxu. V zimě se ve sklenících koná každoroční show, kde se v miniaturách objeví celý New York. V létě tu zas najdete květinový ráj, od třešní po pivoňky. Naplánujte si návštěvu alespoň na půl dne a zabalte si s sebou věci na piknik.

  Americké muzeum přírodní historie

  Je jedním z největších světových muzeí přírodní historie. Rozkládá se na území čtyřech městských bloků přímo naproti Central Parku. Jsou zde zastoupeny všechny aspekty přírodního světa, od rozsáhlé sbírky taxidermických savců, přes zobrazení života indiánských kmenů až po celou halu zasvěcenou mořskému životu. Včetně modelu modré velryby v životní velikosti. Korunním klenotem je impozantní kostra Tyrannosaura Rexe, která vévodí jedné místnosti.

  The Strand Book Store

  Toto knihkupectví je staré přes 90 let. Naplňuje ho 2,5 milionu titulů. Je to celosvětově uznávaná instituce, ve které vám kterýkoli zaměstnanec podle názvu vyhledá vytouženou knihu, kterou byste jinak v regálech hledali hodiny, čí spíše týdny.

  Zoo v Bronxu

  S více než 700 různými druhy zvířat rozmístěnými na 265 akrech parku promyšleně navrženého tak, aby napodoboval přirozená stanoviště, je ZOO Bronx skvělým místem pro útěk z Manhattanu na celý den. Zvláště pokud cestujete s dětmi. Nenechte si ujít pavilon žiraf, gorilí les Kongo, dům plazů, plameňáky ve voliéře mořských ptáků a lachtany, kteří vždy předvádějí vzrušující show.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ