Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Aljaška, ráj pro milovníky dobrodružství – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Více jak 60 let od založení státu usiluje Aljaška o rozvoj cestovního ruchu. Jaká nabízí lákadla pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových sportů?

  V roce 2019 Aljaška oslavila 60 let od založení státu. Při té příležitosti zvýšila počet aktivit nabízených turistům, aby přilákala další nadšence do své panenské přírody. „Mnoho zážitků návštěvníků je o ponoření do přírody a našeho způsobu života,“ říká Sarah Leonard, prezidentka a generální ředitelka Alaska Travel Industry Association. „Existují zde skvělá venkovní dobrodružství, jako je pěší turistika, pozorování velryb, jízda na kajaku, pozorování medvědů a trekking na ledovci.“

  Všechny hlavní letecké společnosti létají do a z Anchorage. Za zmínku také stojí, že Aljašská železnice se vine více než 800 km nejmalebnější částí státu. S neuvěřitelným přístupem a úžasně scénickými výhledy, které nabízejí lety helikoptérou, malými letadly či hydroplány, nebylo cestování po Aljašce nikdy jednodušší. Pokud neradi létáte, parádní výhledy se vám naskytnou i z palub výletních lodí. Zde je osm našich oblíbených dobrodružství, která byste měli přidat do svého seznamu.

  Spát na téměř opuštěném ostrově

  Přestože je ostrov Fox vzdálený, není tak těžké se na něj dostat. Nachází se v Resurrection Bay, v srdci národního parku Kenai Fjords a je dlouhý jen 5,8 km, široký 3,2 km a povětšinou hornatý. Nejlepší (a nejhezčí) způsob je chytit vlak z Anchorage do Sewardu. Ze Sewardu je to buď rychlá nebo dlouhá trajektová jízda na Purena’s Kenai Fjords Tours, podle toho, zda si budete chtít udělat po cestě více času na prohlídku fjordů, ledovců a pozorování papuchalků, lachtanů a velryb. Doporučujeme delší cestu zvolit alespoň pro jeden směr.

  Trajekt vás zaveze do Zátoky vzkříšení. Fox Island, zvěčněný umělcem Rockwellem Kentem v jeho knize Wilderness: A Journal of Quiet Adventure z roku 1920, je nyní domovem Kenai Fjords Wilderness Lodge s pouhými osmi kabinami a útulnou hlavní lóží. Odlehlost ostrova se rychle stává jednou z jeho hlavních atrakcí. Vypněte telefon a přeskakujte oblázky na březích Halibutské zátoky, vydejte se na hřeben za chatou pro epické výhledy, nebo kajakujte kolem zálivu.

  Vydejte se na první (a jedinou) Via Ferrata státu

  Když v únoru 2019 Tordrillo Mountain Lodge představila svou mnohamilionovou renovaci, oznámila vytvoření první a jediné via ferraty na Aljašce. Tato zábava oblíbená v Alpách znamená lezení s jištěním na ocelových lanech, přes železné žebříky a schůdky, jež vám usnadňují cestu vzhůru. Via ferrata Tordrillo je na okraji ledovce Triumvirate. Trasa je dlouhá 300 m a překonáte na ní několik hřebenů. Chata poskytuje veškeré potřebné vybavení, včetně obuvi, postrojů a helmy.

  Na saních se psy

  Setkejte se s profesionálními mushery a jejich nádhernými psi. Vydejte se s nimi na saních za psím spřežením pro nezapomenutelný zážitek na stezkách lemovaných břízkami. Pro dobrodružnější povahy je v nabídce i desetidenní cesta s pozorováním polární záře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Aljaška

  Aljaška, ráj pro milovníky dobrodružství – část 2

  Nespoutaná divočina kam až oko dohlédne, divoká zvěř a malá hustota osídlení lákají každoročně na Aljašku všechny dobrodruhy a milovníky outdoorových aktivit. Co vše tu můžete zažít?
  New York

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 3

  Chystáte se na návštěvu města, které nikdy nespí? Poradíme vám, jaká místa navštívit, pokud máte jen omezený čas. Užijte si to nejlepší z New Yorku.
  New York

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 2

  New York City je město pulzující životem, jehož rytmus a energie vás naprosto pohltí. Jak si ho co nejlépe užít a která místa navštívit?
  New York

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 1

  Sochu svobody a ikonické mrakodrapy Manhattanu zná minimálně z obrázků snad každý. Která další místa nevynechat při vaší návštěvě New Yorku?
  Svatba na pláži

  Nejkrásnější svatební destinace ve Střední Americe

  Plánujete svatbu a hledáte pro ni výjimečné místo? Přemýšlejte o Střední Americe. Nabízí exotické prostředí, pohádkové pláže i kulisy pralesa, nezapomenutelné západy slunce a mnoho dalšího. Stačí si jen vybrat.
  Vydejte se na vzrušující cestu plnou zážitků po národních parcích USA

  Vydejte se na vzrušující cestu plnou zážitků po národních parcích USA

  Spojené státy americké nejsou jen velká města plná lidí a mrakodrapů. Nabízí také velké množství destinací, pro milovníky přírody. Vyhlídka na epický road trip v létě vzrušuje nejednoho cestovatele. Vítr bičující otevřená okna auta, dálnice lemované úžasnou krajinou. V USA je nejtěžší vybrat si, do kterého národního parku se vydáte. Přečtěte si naše tipy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama