Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Zažijte strašidelnou atmosféru hřbitova z Drákuly

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Najdete tu například místo, které bylo inspirací pro Narnii. Objevte s námi méně známé lokality, které rozhodně stojí za návštěvu.

  Článek volně navazuje na předchozí články: Objevte Londýn, město pulzující životem a Umělecké galerie, květinový trh či luxusní čajový salon. Vydejte se do Londýna.

  Hřbitov Highgate

  Atmosféra tohoto hřbitova je spíše slavnostní než temná. Pokud jste viděli Drákulu Francise Forda Coppoly, některé jeho části vám přijdou povědomé. Najdete zde místo odpočinku spisovatelů jako George Eliot a Douglas Adams, průkopníků vědy jako Michael Faraday a ikon popkultury jako George Michael.

  British Museum

  V největším britském muzeu můžete strávit několik životů, aniž by vám docházely náměty k přemýšlení. Sbírka je jednou z největších na světě, seřazená podle umístění (starověký Egypt, Asie, Afrika, Střední východ a Řecko a Řím). Najdete tu Rosettský kámen a další nálezy ze starověkého Egypta, Asie a Blízkého východu. Přijďte brzy ve všední den, kdy tu není tak plno, vyberte si jednu galerii a držte se jí. Nebo zvolte prohlídku toho „nejlepšího“ s průvodcem.

  Hampstead Heath

  Zapomeňte na dokonalé trávníky londýnských královských parků, Hampstead Heath, rozlehlý a místy nádherně zarostlý úsek krajiny severně od čtvrti Camden Town je divokým srdcem města. Říká se, že se zde Lewis inspiroval pro svou Narnii. Pokrývá 791 akrů lesů, hřiště, koupací jezírka a louky vysoké trávy ideální jak pro pikniky, tak pro páry hledající soukromí.

  Trh Portobello

  Portobello Road, procházející centrem stále módní čtvrti Notting Hill v západním Londýně, je známá vším od modelů šedesátých let, fotografů, umělců a rockových hvězd až po řady stánků se starožitnostmi a moderní hospody. Když je ovšem ulice od pátku do neděle zavřená a plná lidí z blízka i dálky, mluvíme o Portobello Market. Je to vlastně několik trhů spojených do jednoho. Najdete tu obchody se starožitnostmi, spoustu stánků s občerstvením i nabídku začínajících módních návrhářů a obchody s vintage oblečením.

  Hyde Park

  Hyde Park je obrovský. Je 2,4 km dlouhý a zhruba jeden kilometr široký a je to jeden z největších londýnských královských parků, který si původně od mnichů ve Westminsterském opatství přivlastnil Jindřich VIII. Představte si lidi na kolečkových bruslích, plavce a vodáky v jezeře Serpentine, hlučné protestující s reproduktorem v rohu parku a děti na koních či koupající se ve fontáně Diany.

  Tayyabs

  Většinu nocí budete čekat alespoň půl hodiny, než se dostanete dovnitř této slavné pandžábské restaurace ve Whitechapelu. Je tu hluk a na romantické rande sem nepůjdete. To, kvůli čemu tu jste, jsou prskající talíře masa. Hlavní atrakcí jsou jehněčí kotlety, podávané pikantní a marinované v kadai masale s koriandrem, nakrájenou cibulí a chilli papričkami. Vše musí být spárováno s čerstvě upečenými rotis, parathas a naany. Je to skvělé místo pro jedlíky masa a velké skupiny, které hledají cenově dostupný způsob, jak ochutnat výjimečné pandžábské jídlo.

  Churchill War Rooms

  V tomto podzemním doupěti, hned za rohem od Downing Street 10, strávil Churchill nekonečné hodiny vykreslováním vítězství spojenců během druhé světové války. Přijďte si prohlédnout Map Room, která vypadá přesně tak, jak vypadala, když ji členové válečného kabinetu na konci války opustili či transatlantickou telefonní místnost, kde Churchill vedl tajné rozhovory s představiteli USA. S lístkem dostanete i hlasového průvodce. Muzeum je také plně bezbariérové.

  Jazzový klub Ronnieho Scotta

  Ronnie Scott’s, přední sólové jazzové místo na Frith Street, nikdy nezklame. Jedno pravidlo: rezervujte si lístek předem. Ronnie’s je místo konání koncertů, obvykle dvou za noc. Bez předčasné rezervace se můžete dostat do Ronnie’s Baru, menšího tanečního podniku. Samotný klub je vším, čím by jazzový klub měl být: temný, hlasitý a lákavý, dokonce romantický. Pravděpodobně budete mít chuť pít whiskey nebo šampaňské.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Londýn

  Umělecké galerie, květinový trh či luxusní čajový salon. Vydejte se do Londýna

  Vychutnejte si atmosféru tohoto pulzujícího velkoměsta. Objevujte moderní i historické budovy, galerie i divadla. Poradíme vám, do kterých zajít.
  Londýn

  Objevte Londýn, město pulzující životem

  Londýn nabízí pro každého něco. Od trhů po muzea, v tomto městě se dá podnikat skoro vše, na co pomyslíte. Čím ale začít? Pomůžeme vám s výběrem.
  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Orkneje tvoří spolu s Shetlandami seskupení zvané Severní ostrovy. Skládají se z více než sedmdesáti ostrovů. Dvacet z nich je obydlených. Největším a současně hlavním městem je Kirkwall. Vychutnejte si takřka snovou krajinu Orknejí, nechte na sebe působit kouzlo starobylých zřícenin a kamenů, pohřebních mohyl i velkolepých romantických scenerií, obklopených zuřivým mořem. Orkneje jsou také považovány za jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické Aurory Borealis neboli severní záře.
  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Jestli si chcete zalyžovat na ledovci, ten Dachsteinský je od České republiky nejblíže. Co do velikosti se sice nemůže s ostatními ledovcovými oblastmi příliš srovnávat, věřte ale, že má jiné přednosti.
  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama