Více
  18.2 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Mimo Evropu se letos Silvestr slavit bude. Tady můžete vidět obří ohňostroje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V Evropě koncem roku zase míchá kartami covid-19. Většina metropolí ruší tradiční velké silvestrovské oslavy a snaží se tak mírnit rostoucí počty nakažených. Některé světové metropole se ale plánů na obří ohňostroje nevzdaly. Které to jsou?

  Ne všechna světová města oslavy odvolala. Zde jsou některá z nich, tradičně známá svými výjimečnými ohňostroji a velkými silvestrovskými akcemi, které se stále ještě mají konat (informace jsou aktuální k 25. prosinci).

  Bangkok

  V hlavním městě Thajska se budou konat oslavy, ale s určitými bezpečnostními opatřeními. Podle Bangkok Post jsou povolena pouze místa pod širým nebem. Účastníci musí být plně očkováni, testováni do 72 hodin před akcí a registrováni k účasti.

  Kapské město

  Nádherné přímořské město v Jihoafrické republice stále umožňuje svým obyvatelům konání novoročních akcí, jak uvádí jeho turistická webová stránka, ale se spoustou bezpečnostních kontrol. Patří mezi ně předčasné uzavření míst a následné přísné zákazy vycházení. Další podrobnosti o bezpečnostních opatřeních v Jižní Africe naleznete zde.

  Dubaj

  Pyrotechnika na Burj Khalifa, nejvyšší budově světa, je podle VisitDubai.com stále plánována. Emirát vyžaduje, aby se návštěvníci, kteří chtějí být na oslavě, zaregistrovali pomocí aplikace U by Emaar, aby dostali individuální QR kódy, které jim umožní vstup.

  Las Vegas

  Americké město hazardních her také plánuje odpálit ohňostroje z osmi nejlepších hotelových kasin na Stripu. Budou trvat 8 minut. Ohňostroj je plánován i v centru Las Vegas.

  Rio de Janeiro

  Poté, co začátkem tohoto měsíce zrušilo své silvestrovské oslavy, Rio de Janeiro, brazilské hlavní město, tento týden obrátilo kurz.

  „Konec roku chceme oslavit v klidu, bezpečně a organizovaně. Sešli jsme se s Vědeckým výborem, který potvrdil, že by bylo bezpečné uspořádat novoroční oslavy města podle ustanovení předložených vedením města,“ oznámil starosta Eduardo Paes.

  Sydney

  Největší australské město pokračuje v plánech, ale letos budete na rozdíl od let předchozích potřebovat vstupenky, abyste se mohli zúčastnit. Informace je uvedena na silvestrovských webových stránkách města Sydney. Úplné očkování není povinné, ale velmi se doporučuje.

  Tchaj-pej

  Podle Taipei Times a dalších místních médií plánuje největší město na ostrově Tchaj-wan pořádat každoroční show odpočítávání a ohňostroj na mrakodrapu Taipei 101.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ