Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Navštivte lokality natáčení jednoho z nejpopulárnějších seriálů posledních let – Hry o trůny. Nejsou tak nedostupné, jak by se mohlo zdát! Kde se nacházejí?

  Pokračování článku Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1.

  Alcázar v Seville, Španělsko (Vodní palác v Dorne)

  Korunním klenotem andaluských filmových míst seriálu je Alcázar v Seville, honosný královský palác v centru města. Ačkoli je palác největší turistickou atrakcí Sevilly, herci a štáb dostali povolení jeho polovinu zavřít a natočit zásadní scény odehrávající se v Dorne, nejjižnější části království Westeros. Alcázar slouží jako prostředí pro Vodní palác Sunspear, zelený letní dům královské rodiny Martellů.

  Osuna, Španělsko (Daznakova jáma)

  Asi hodinu východně od Sevilly je malé historické město Osuna (počet obyvatel asi 18 000), které otevřelo svou arénu pro hostování scény ve stylu gladiátorů. Daenerys zde vyrovnává skóre s Meereenskými otrokářskými mistry. Říká se, že natáčení této jedné scény, prakticky podle plánu blockbusterového filmu, trvalo 12 dní a vyžadovalo asi 500 doplňků.

  Šibenik, Chorvatsko (Braavos)

  Přestože byl Dům černé a bílé vytvořen počítačově, velká část průzkumů Braavosu Aryi Starkové byla natočena v kamenných uličkách a na náměstích ve starém městě Šibeniku v Chorvatsku.

  Grjótagjá, Island (Jeskyně lásky Jona Snowa)

  Blízko severovýchodního islandského jezera Mývatn je Grjótagjá, malá sopečná jeskyně, kde voda na jaře může dosáhnout 37,5 stupňů Celsia. Je také místem milostné scény Ygritte a Jona Snowa.

  Ait Ben Haddou, Maroko (Yunkai)

  Ve skutečném životě najdete Yunkai, jeden z městských států Zátoky otrokářů, který Deanerys osvobodila, v Ait Ben Haddou v Maroku. Město ze 17. století, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, leží mezi Marrákešem a Saharou. Bývalo zastávkou pro mnoho karavan mířících do pouště.

  Vatnajökull, Island (Za zdí)

  Na východ od Reykjavíku najdete Vatnajökull, největší evropský ledovec. Můžete ho vidět na obrazovce v mnoha scénách odehrávajících se za Zdí. Při vašem dalším výletu na Island dejte pozor na Bílé chodce.

  Trsteno, Chorvatsko (Zahrady paláce v Královském přístavišti)

  Dokážete si dokonale představit dvůr Olenny Tyrellové v zahradách paláce Králova přístaviště, že? Ve skutečnosti vidíte arboretum Trsteno, asi 20 minut severně od Dubrovníku.

  Věž Minčeta, Dubrovník, Chorvatsko (Dům nehynoucích)

  Tato věž, nejvyšší bod podél městských hradeb v Dubrovníku, je exteriérem Domu nehynoucích v Qarthu během druhé sezóny. Daenerys Targaryen jde dovnitř hledat své draky, které unesli čarodějové. Vše samozřejmě dobře dopadne …

  Staré město, Dubrovnik, Chorvatsko (Královské přístaviště)

  Hra o trůny má trvalý dopad na cestovní ruch v Dubrovníku, který je od druhé sezóny obrazem Královského přístaviště. Návštěvníci se mohou projít uličkou hanby královny Cersei před kostelem svatého Ignáce z Loyoly.

  Lom Magheramorne, Severní Irsko (Černý hrad a severně od Zdi)

  V první sezóně byl Magheramorne v Severním Irsku místem pro Černý hrad. Bylo použito mnoho efektů, aby zeď vypadala přes 200 m vysoká. V páté sezóně Magheramorne přivítal nově vybudovanou rybářskou vesnici severně od Zdi, kde žijí divocí, toulají se Bílí chodci a všechna pravidla i loajalita jsou zapomenuty.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Reklama
  Reklama
  Reklama