Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Afroditina skála či hrobky králů: Zajímavosti, které musíte navštívit na Kypru

  Kypr je klenot ukrytý ve východním Středomoří. Pyšní se historickými, mýtickými i kulturními památkami. A samozřejmě krásnými plážemi. Zde jsou hlavní atrakce ostrova.

  Klášter Kykkos

  Klášter Kykkos zdobí výzdoba a antické exponáty z drahých kovů, jako je zlato, stříbro, mosaz a bronz. Nachází se na horském vrcholku, a pokud se chcete na toto místo dostat, musíte si s sebou na Kypr vzít turistickou výbavu. V muzeu, které se nachází v centru, se dozvíte o předkřesťanské historii obsažené v rukopisech a dalších dokumentech. Na konci cesty si před sestupem dopřejte sklenku vína.

  Afroditina skála

  Nejen mýtus o řecké bohyni lásky a krásy sem láká návštěvníky. Lidé se zde v létě také rádi koupou v chladných vodách, někteří v naději, že se jim vrátí mládí, jiní jen tak pro radost. Ať už je to jakkoli, Afroditina skála je ideálním místem pro letní odpoledne. Přijeďte a staňte se svědky krásy Kypru v rozlehlém moři, které „zrodilo“ bohyni, a nádherných míst v jeho okolí.

  Hrobky králů

  Tato památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO se nachází pouhé 2 km severně od přístavu Pafos. Jedná se o podzemní stavbu vytesanou do pevných skal ze 4. století př. n. l. Podle názvu byste si mohli myslet, že se jedná o pohřebiště králů a královských rodin. Byli zde však pohřbíváni vysocí úředníci. Název byl inspirován velikostí a nádherou hrobek. Dnes sem místní obyvatelé i návštěvníci z širokého okolí přicházejí obdivovat velkolepou práci starověkých řezbářů.

  Archeologický park Kato Paphos

  Archeologický park Kato Paphos je směsicí společenského a kulturního života starověkého Řecka a Říma. Jedná se o starověké město obývané od pravěku do středověku. K nejpozoruhodnějším objevům v této lokalitě patří čtyři vily z římského období s pozoruhodnými mozaikovými podlahami, které jsou dosud neporušené. Ruiny umožňují nahlédnout do života prvních obyvatel ostrova, od uctívání bohů až po podrobnosti o prvních křesťanech.

  Hrad Pafos

  Majestátně stojící hrad Pafos s částí základny v moři byl postaven jako pevnost na ochranu přístavu. Dnes stavba, která se v průběhu let dočkala několika rekonstrukcí, poskytuje dokonalé zázemí a půdu pro kulturní akce a festivaly. Pafos oplývá kulturou, díky čemuž byl v roce 2017 vybrán jako Evropské hlavní město kultury.

  Fig Tree Bay

  Písečná pláž v Protarasu je držitelem Modré vlajky s průzračnou vodou a zlatavým pískem pro dokonalou letní dovolenou. Můžete se tu vyhřívat s knihou v jedné ruce a drinkem v druhé, nebo se věnovat aktivitám, jako je vodní lyžování, parasailing nebo windsurfing. Díky mělké vodě je to ideální místo i pro rodiny s malými dětmi.

  Korálová zátoka

  Coral Bay se pyšní zlatavým pískem a mělkou vodou uzavřenou ve vápencových výběžcích. Je jednou z nejpozoruhodnějších pláží ostrova. Pronajměte si lehátko a slunečník a užívejte si kyperského slunce. V docházkové vzdálenosti jsou strategicky rozmístěny restaurace a bary.

  Sledujte nás na sítích