Více
  13.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Prožijte v Tanzanii své africké dobrodružství – část 1

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Divoká zvěř, domorodí Masajové v barevných šatech i kouzelný podmořský svět. Tanzanie vám nabízí od všeho trochu a kdybyste tu byli měsíc, nudit se nezačnete.

  Safari

  Ani ti, kteří již dříve zažili divoké safari, by si neměli nechat ujít příležitost k báječné projížďce za zvěří v Tanzanii. Existuje spousta parků a rezervací, ze kterých si můžete vybrat. Od světoznámého Serengeti po pěkný Tarangire a malý, ale krásný národní park Arusha.

  Zatímco všechny nabízejí spoustu divoké zvěře, Tarangire je nejčastěji vybírán pro své velké populace slonů, zatímco Arusha nabízí nádherné scenérie, které nemají konkurenci. Serengeti, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, je samozřejmě jednou z nejznámějších afrických destinací pro divokou zvěř, která je proslavená svými velkými populacemi predátorů a každoroční migrací pakoňů a zeber.

  Kráter Ngorongoro

  Kráter Ngorongoro je nádherná starověká sopečná kaldera plná zelené vegetace, která se hemží divokou zvěří. Návštěvníci si zde mohou užít klasické safari s velkou pětkou. Kráter byl prohlášen za místo světového dědictví UNESCO a říká se, že obsahuje jednu z největších hustot savců v Africe.

  Na jeho kompaktní ploše lze nalézt rozmanitou flóru, jež přitahuje obrovské množství zvěře. Jedinými výjimkami jsou žirafy a impaly, o kterých se předpokládá, že kráter nenavštěvují kvůli nedostatku stromů, na kterých by se mohli pást.

  Navštivte Masaje

  Masajové jsou polokočovným kmenem, který patří mezi původní obyvatele Tanzanie. Žijí v Serengeti podle tradičních zvyků již po tisíce let. Jsou hrdou válečnickou rasou, která je často obdivována pro svůj nápadný vzhled, dramatické červené oblečení a krásné korálkové šperky.

  Kulturní výlet do jejich životů odhalí nejrůznější zajímavá fakta, jako jsou legendy o masajských válečnících a proč jsou rituální zpěvy a tanec pro kmen tak důležité.

  Prozkoumejte Zanzibar

  Souostroví Zanzibar se nachází v klidných azurových vodách Indického oceánu, jen kousek od pobřeží Tanzanie. Je to region, kde se zdánlivě zastavil čas. Malebné barevné vesnice se mísí s aromatickými trhy s kořením, starou architekturou, rybářskými loděmi, rýžovými plantážemi a nádhernými písečnými plážemi.

  Jeho tropické klima znamená, že téměř každý den je vhodný pro návštěvu pláže, přičemž útesy kolem ostrova jsou ideální pro šnorchlování a širokou škálu vodních sportů. Zaplavte si s delfíny, prozkoumejte rybí trhy a obdivujte historii tohoto nádherného exotického ostrova.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS