Více
  9.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Nejdelší bludiště z živého plotu na světě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Váš úkol? Najděte centrální vyhlídkovou věž. A pak i cestu ven. Zní to jednoduše. Ale měli byste jít doleva nebo doprava?

  A co všechny slepé uličky? S více než 2,5 km cest, ze kterých si můžete vybrat, se zde ztratí dříve nebo později každý. Ale ať už vám to zabere 5 minut, nebo 50, určitě si zde užije spoustu zábavy celá rodina.

  Longleat Hedge Maze v Anglii, které bylo vytvořeno na pozemcích historicky významného majestátního sídla Longleat v roce 1975, je největší z několika bludišť na pozemku. A zároveň nejdelší na celém světě.

  Bludiště se skládá z více než 16 000 anglických tisů a je nejdelším (ale ne největším) bludištěm ze živého plotu na světě. Pokrývá pozemek o rozloze 1,48 akrů. Stezka vedoucí bludištěm je dlouhá 2,72 km. Je to plnohodnotné bludiště s několika slepými uličkami a mnoha cestami doplněnými šesti vyvýšenými mosty, z nichž všechny obklopují centrální věž.

  Bludiště je součástí pozemku o rozloze 8 000 akrů, který byl domovem markýz z Bathu od roku 1541. 900 z těchto akrů bylo vytyčeno slavným zahradním architektem Capability Brownem, který se také podílel na zvelebování pozemků hradu Alnwick, nynějšího domova jedovatých zahrad – Alnwick Poison Gardens.

  První průjezdný safari park

  Návštěvníky sem láká kromě bludiště i řada dalších neobvyklých prvků, z nichž je třeba v neposlední řadě zmínit Safari park exotických zvířat. Ten je otevřen veřejnosti od roku 1966. Byl navržen jako první safari park s průjezdem, kde se může volně pohybovat více než 500 divokých zvířat.

   Jak se dočteme na webových stránkách Safari Parku: „Navzdory pochopitelným počátečním obavám místních obyvatel ohledně zavlečení lvů do Wiltshire byl koncept Safari Park velkým úspěchem a průkopnická inovace Longleat se opakovala ve sbírkách divoké zvěře po celém světě.“

  Před svou smrtí v roce 2020 vlastnil pozemek 7. markýz z Bathu, Alexander Thynn. Ten byl známý především svým výstředním životním stylem, četnými milenkami a erotickými nástěnnými malbami. Navrhoval se sám a také je sám ztvárnil po celé obytné části domu. Byl také velkým milovníkem bludišť. Na pozemku vybudoval čtyři další menší zahradní bludiště: Lunární labyrint, Sluneční bludiště, Bludiště krále Artuše a Labyrint lásky.

  Co byste měli vědět před návštěvou

  Historický dům, zahrady, bludiště ze živého plotu a safari park jsou běžně otevřeny pro návštěvníky. Sídlo Longleat spolu se všemi atrakcemi se nachází hned vedle silnice A36 mezi Bathem a Salisbury.

  Návštěva Hedge Maze může trvat 20 až 90 minut v závislosti na tom, jak jste zdatní v hledání cesty.

  Bludiště je nepřístupné pro kočárky a vozíčkáře. V blízkosti vchodu do atrakce je dětský park, který můžete využít pouze při návštěvě Hedge Maze.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Im very happy to uncover this site. I wanted to thank you for your time due to this fantastic read!! I definitely liked every little bit of it and i also have you book-marked to see new things in your web site.

  Comments are closed.