Více
  13.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Heliskiing – 6 nejlepších lokalit v Evropě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vzrušení z toho, že vás vrtulník vysadí na zasněženém vrcholku a zůstanete ponecháni v absolutním tichu hor, je těžké popsat. Heliskiing – pronájem soukromého vrtulníku a sjíždění neporušeného prašanu mimo sjezdovky dnes už není jen výsadou milionářů. Zde je přehled šesti nejlepších a cenově dostupnějších lokalit, kde si můžete heliskiing vyzkoušet. Alespoň jednou za život.

  Riksgransen, severní Švédsko

  Za severním polárním kruhem se nachází největší divočina v Evropě, ve které je pro heliskiing k dispozici přibližně 60 000 kilometrů čtverečních. Najdete tu těžký terén, ale i takový, který odpovídá červeným sjezdovkám. Není jednoduché se sem dostat, ale když už tu jste, heliskiing vás vyjde na „pouhých“ 400 EUR za tři lety. Můžete si ho vyzkoušet i za svitu půlnočního slunce!

  Livigno, Itálie

  Na hranici italského národního parku Stelvio sídlí v Livignu společnost Heli Guides. Za 275 EUR tu dostanete dvě svezení helikoptérou. Je to sice pořád dražší než skipas, ale srovnávat lyžařské středisko s heliskiingem se prostě nedá. Čeká vás sestup 2090 metrů prašanem zpět do Livigna.

  Arlberg, Rakousko

  Arlberg je jedním z mála regionů v Rakousku, kde se dá heliskiing provozovat. Ceny začínají na 490 EUR a je třeba, abyste byli zdatní lyžaři.

  Španělské Pyreneje

  Cenově srovnatelné s Itálií, balíčky Pyrenees Heliski začínají na 190 EUR za jedno svezení. Cena je včetně instruktáže, průvodce a vybavení. Dva lety dostanete za 290 EUR.

  Island

  Island bezpochyby nabízí jednu z nejohromujících zkušeností s heliskiingem na světě. Začínáte na odlehlých plochých vrcholcích, odkud se přes nekonečné sněhové pláně díváte na Atlantik. Jedinou nevýhodou je, že společnost Arctic Heliskiing nabízí pouze několikadenní balíčky, takže si musíte našetřit dost peněz. (přes 7 tisíc EUR za čtyřdenní balíček)

  Francie

  Heliskiing je ve Francii ve skutečnosti zakázán, ale Val Heliski z Tarentaise tento zákaz obchází zajímavým způsobem. Začínáte ve Francii v letovisku La Rosiere a pomocí lyžařských vleků a sjezdovek míříte k italským hranicím. Tady skočíte do vrtulníku a heliskiing si užijete na italské straně Alp. Jedná se o jedinou možnost dostupnou ve Francii, takže cena je o něco vyšší: 300 EUR za let.

  Poznámka: Uvedené ceny se mohou měnit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS