Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Heliskiing – 6 nejlepších lokalit v Evropě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vzrušení z toho, že vás vrtulník vysadí na zasněženém vrcholku a zůstanete ponecháni v absolutním tichu hor, je těžké popsat. Heliskiing – pronájem soukromého vrtulníku a sjíždění neporušeného prašanu mimo sjezdovky dnes už není jen výsadou milionářů. Zde je přehled šesti nejlepších a cenově dostupnějších lokalit, kde si můžete heliskiing vyzkoušet. Alespoň jednou za život.

  Riksgransen, severní Švédsko

  Za severním polárním kruhem se nachází největší divočina v Evropě, ve které je pro heliskiing k dispozici přibližně 60 000 kilometrů čtverečních. Najdete tu těžký terén, ale i takový, který odpovídá červeným sjezdovkám. Není jednoduché se sem dostat, ale když už tu jste, heliskiing vás vyjde na „pouhých“ 400 EUR za tři lety. Můžete si ho vyzkoušet i za svitu půlnočního slunce!

  Livigno, Itálie

  Na hranici italského národního parku Stelvio sídlí v Livignu společnost Heli Guides. Za 275 EUR tu dostanete dvě svezení helikoptérou. Je to sice pořád dražší než skipas, ale srovnávat lyžařské středisko s heliskiingem se prostě nedá. Čeká vás sestup 2090 metrů prašanem zpět do Livigna.

  Arlberg, Rakousko

  Arlberg je jedním z mála regionů v Rakousku, kde se dá heliskiing provozovat. Ceny začínají na 490 EUR a je třeba, abyste byli zdatní lyžaři.

  Španělské Pyreneje

  Cenově srovnatelné s Itálií, balíčky Pyrenees Heliski začínají na 190 EUR za jedno svezení. Cena je včetně instruktáže, průvodce a vybavení. Dva lety dostanete za 290 EUR.

  Island

  Island bezpochyby nabízí jednu z nejohromujících zkušeností s heliskiingem na světě. Začínáte na odlehlých plochých vrcholcích, odkud se přes nekonečné sněhové pláně díváte na Atlantik. Jedinou nevýhodou je, že společnost Arctic Heliskiing nabízí pouze několikadenní balíčky, takže si musíte našetřit dost peněz. (přes 7 tisíc EUR za čtyřdenní balíček)

  Francie

  Heliskiing je ve Francii ve skutečnosti zakázán, ale Val Heliski z Tarentaise tento zákaz obchází zajímavým způsobem. Začínáte ve Francii v letovisku La Rosiere a pomocí lyžařských vleků a sjezdovek míříte k italským hranicím. Tady skočíte do vrtulníku a heliskiing si užijete na italské straně Alp. Jedná se o jedinou možnost dostupnou ve Francii, takže cena je o něco vyšší: 300 EUR za let.

  Poznámka: Uvedené ceny se mohou měnit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Reklama
  Reklama
  Reklama