Více
  21 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  5 nejlepších roadtripů v Rakousku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Poznávání Rakouska autem je plné dobrodružství. Od vysokoalpské scenérie na západě až po rovinatou krajinu na východě vám tyto itineráře představí různé tváře této krásné země.

  Z Vídně do Innsbrucku přes Berchtesgaden

  Tento čtyř nebo pětidenní výlet vám umožní vidět tři z nejlepších měst v Rakousku a zároveň projet neuvěřitelnou venkovskou krajinou. Poté, co objevíte hlavní město, můžete se vydat na cestu přes Berchtesgaden směrem na Salzburg. Přestože je tato cesta poměrně dlouhá (kolem tří hodin), umožní vám zažít krásné jezero Königsee na hranici s Německem a také úžasné horské stezky. Pak se vydejte do Salcburku, který lze snadno prozkoumat za den nebo dva. Dále je to do Innsbrucku po dálnici A-12, která prochází údolím Zillertal.

  Z Zell am See do Grazu

  Stejně jako u první trasy i tento výlet vám dává šanci vydat se na slavnou Grossglockner High Alpine Road a také spoustu příležitostí k procházkám v národním parku Vysoké Taury. Dálnice A2 vás doveze přímo do skromného města Graz. Dejte si čas na zastávku na zámku Hochosterwitz, jedné z nejznámějších středověkých pevností Rakouska.

  Z Innsbrucku do Vídně přes Hallstatt

  Přestože je tato trasa ambiciózní, odhaluje mnoho aspektů země, městských i venkovských. Začnete v okouzlujícím městě Innsbruck a skončíte v hlavním městě Vídni. Uvidíte třpytivá jezera a útulné kavárny. Poté, co si prohlédnete památky Innsbrucku, udělejte si dvouhodinový výlet do Zell am See, oblíbené venkovské destinace, kde si v létě můžete užít řadu outdoorových aktivit. Další den se znovu na dvě hodiny vydejte na silnici do vesnice Hallstatt a odtud do Salcburku. Poslední část výletu vás zavede ze Salcburku do vinných údolí Melk a nakonec do hlavního města Vídně, kde můžete oslavit svůj příjezd jedním z proslulých městských dortů.

  Z Bregenzu do Innsbrucku

  Město Bregenz na břehu krásného Bodamského jezera je idylickým místem, kde začít tento pohodový výlet. Abyste se dostali do Innsbrucku, musíte projet přes B200, klikatou silnici, která nabízí panoramatické alpské výhledy. Kdo chce zastávku, může tak učinit v Lech am Arlberg, půvabném letovisku, které je oblíbené mezi lyžaři a turisty.

  Vysokohorská silnice Grossglockner

  Tato klikatá cesta je známá jako High Alpine Road. Zavede vás ze Salcburku do Korutan a prochází nádhernou scenérií národního parku Vysoké Taury s výhledem na téměř 40 hor. Nejvyšší bod silnice je ohromujících 2 504 m nad mořem a výhledy jsou dechberoucí. Krajina je během hodinového výletu rozmanitá, s kilometry nádherných kopců, útesů, luk, jezer a samozřejmě Alp.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ