Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Tyto dvě země EU bojují o titul nejnavštěvovanější destinace světa

  Evropu ročně navštíví přes 500 milionů turistů, ale do které z jejích 44 zemí se rozhodnou jet? GlobalData, analytická a konzultační společnost, shromáždila čísla, aby zjistila, která země je nejnavštěvovanější. Informace přinesl server Euronews.

  Francie se v průběhu let často prosadila na první místo žebříčku nejnavštěvovanějších zemí světa. O svůj titul pak přišla, ale nyní je připravena ho získat zpět.

  Která země přivítá nejvíce návštěvníků na světě?

  Před pandemií covid-19 byla Francie podle GlobalData nejnavštěvovanější zemí na světě. V roce 2019 podle průzkumů přilákala 88,1 milionu návštěvníků. Jenže v roce 2021 si první místo v žebříčku vybojovalo Španělsko. Nicméně Francie je na dobré cestě opět ho předběhnout. Podle dosavadních údajů v roce 2022 přivítala 66,6 milionu mezinárodních návštěvníků.

  „Společně s Itálií a Španělskem představuje Francie významný segment růstu v západní Evropě,“ říká Hannah Free, analytička cestování a cestovního ruchu ze společnosti GlobalData.

  „Země je oblíbená nejen u cestovatelů ze samotné Evropy – zejména Velké Británie, Německa a Belgie – ale i u návštěvníků ze vzdálenějších míst, včetně Číny a Spojených států.“

  GlobalData očekává, že počet mezinárodních příjezdů do Francie poroste v letech 2022 až 2025 ročně o 12,1 procenta. Společnost předpověděla, že Francie přiláká do roku 2025 odhadem 93,7 milionu mezinárodních cestujících ročně, čímž si upevní svůj titul nejnavštěvovanější země na světě.

  Proč je Francie oblíbenou turistickou destinací

  Jedním z největších taháků Francie je její doprava, uvádí společnost GlobalData. Cestování mezi velkými městy je poměrně snadné díky spojení vysokorychlostními vlaky.

  Francie má také dobré spojení s ostatními evropskými zeměmi prostřednictvím dálkových a nočních vlaků, uvádí server Euronews. Nové lůžkové vlaky, které budou spuštěny letos, dovezou cestující z Paříže do Vídně, Berlína a Milána a v roce 2024 bude hlavní město spojeno také s Barcelonou.

  Jaká je druhá nejoblíbenější země k návštěvě na světě

  Španělsko je tedy v žebříčku nejnavštěvovanějších zemí světa těsně za Francií. Zatímco všechny země zaznamenaly během pandemie covid-19 pokles počtu návštěvníků, Španělsko dokázalo porazit Francii a probojovat se na první místo. Celkem přivítalo 26,3 milionu návštěvníků.

  V příštích několika letech bude následovat Francii a přiláká ještě více turistů. Podle GlobalData se očekává, že do roku 2025 Španělsko navštíví 89,5 milionu mezinárodních návštěvníků ročně.

  „Návštěvnost Francie a Španělska zůstane silná i v nadcházejících letech, přičemž festivaly, kultura a gastronomie budou velkým lákadlem pro turisty,“ říká Free. „Obě země mají se svou vlastní jedinečnou kulturou, kuchyní a atmosférou návštěvníkům co nabídnout. Obě země jsou také poměrně velké, s rozmanitou krajinou. A každá země má své vlastní jedinečné pobřeží,“ dodává.

  Sledujte nás na sítích