Více
  8 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Thajský „plovoucí vlak“ by mohl být jednou z nejmalebnějších železničních cest na světě

  Tato trasa po nádherném exotickém Thajsku nabízí nekonečné výhledy na vodu, které někteří cestující popsali jako scénu z filmu. Zatím ji znají převážně místní, ale začíná se dostávat do hledáčků turistů.

  Osamělý rybář sleduje, jak kolem projíždí takzvaný „plovoucí vlak“, zatímco pasažéři nasávají výhled na vodu a vystupují z vagónů, které zastavily na úzkém mostě. Nacházejí se uprostřed přehrady v Thajsku.

  Dobrodružství na železnici si v Thajském království získávají na popularitě mezi turisty, kteří hledají cestovatelské zážitky mimo vyšlapané cesty, daleko od davů navštěvujících chrámy a pláže.

  Stovky cestujících nastupují do vlaku na stoletém bangkokském nádraží Hua Lamphong před východem slunce.

  Lotosová jezírka, džungle, chrámy a rýžová pole se míhají, zatímco projíždějící turisté vyhlížejí z oken a cvakají spouštěmi fotoaparátů. Užívají si čerstvý vzduch, přirozenou klimatizaci.

  Nekonečné výhledy na vodu a jedinečné možnosti selfie

  Jedenáctiletá Lily Piratchakit, která si užila celodenní výlet společně se svou matkou, řekla, že výhled na vodu je „nekonečný“. „Bylo to úžasné“, cituje ji server Euronews. „Je příjemné cestovat, být venku a nadýchat se čerstvého vzduchu.“

  V Ayutthaye, starobylém bývalém hlavním městě Siamu, nastoupí šedivé thajské tety. Prodávají ve vlaku sladkosti a jiné drobné občerstvení.

  Tři a půl hodiny po odjezdu z Bangkoku překoná renovovaný japonský vlak táhnoucí více než tucet vagónů vodní nádrž Pasak Jolasid přes řadu viaduktů. Zastaví zde na 20 minut a pasažéři tak mají možnost pořídit si jedinečná selfie.

  Neobjevený, ale jedinečný zážitek

  Po většinu roku se pod mostem pase dobytek, „ale od října do ledna je voda na obou stranách vysoko, což vyvolává dojem, že vlak pluje na vodě,“ říká britský expat, nadšenec do vlaků a cestovatel Richard Barrow. „Jel jsem tudy mnohokrát a na tuto sezónu mám další tři rezervace.“

  „Myslím, že v Evropě a Americe a určitě v Japonsku existuje železniční kultura, lidé chtějí v rámci dovolené cestovat vlakem,“ dodává Barrow.

  Přehrada se používá pro zemědělství a slouží také jako prevence povodní. Rychle se však stává lákadlem pro turisty.

  Sledujte nás na sítích