Více
  15.5 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Nejlepší rakouské lázně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Lázeňská kultura je klíčovou součástí rakouského způsobu života. Ať už chcete lenošit v termálním bazénu nebo si užít rodinné wellness, v Rakousku si určitě vyberete.

  Proč má Rakousko jedny z nejlepších evropských lázní? Kouzlo spočívá v kombinaci čistého horského vzduchu, termálních pramenů a malebného okolí. Zde se můžete vznášet v bazénu se slanou vodou s výhledem na zasněžené hory, nebo se dokonce zúčastnit kakaového obřadu v sauně. Mnoho rakouských alpských hotelů staví svá lázeňská zařízení do popředí. Zkuste některý z následujících tipů.

  Familotel Kaiserhof

  Familotel Kaiserhof se nachází v hornaté oblasti Berwang a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Velký krytý dětský koutek a dětský klub s aktivitami, které zahrnují jednodenní výlety do ZOO s domácími zvířaty, jsou jen některé z nich. Lázně jsou mezitím zónou pouze pro dospělé. Sauny sahají od tyrolské sauny v hobitím stylu až po „bylinnou parní kuchyni“ a potní lázeň se senem. V nabídce je také řada procedur, včetně masáží lávovými kameny a tělových peelingů s mořskou solí.

  H2O Hotel-Therme-Resort

  Tento resort byl postaven kolem slavných termálních lázní Bad Waltersdorf. Kromě velkého hotelového aquaparku a bazénů má H20 Hotel exkluzivní lázně pouze pro dospělé. Dopřejte si masáž a užijte si malebné výhledy na štýrské hory ze saunového světa.

  Tauernské lázně

  Tauern Spa se nacházejí vysoko v národním parku Vysoké Taury mezi lyžařskými středisky Zell-am-See a Kaprun. Je to skvělá volba, pokud chcete spojit aktivní dovolenou s lázeňským pobytem. Uvnitř je ohromujících 11 vnitřních a venkovních bazénů (včetně nekonečného bazénu s průhlednými stěnami), plus deset saun a parních lázní rozmístěných na více než 20 000 m². Kromě wellness zařízení jsou zde možnosti pro lyžování, turistiku, lekce jógy, a dokonce i paragliding.

  Horské středisko Gradonna

  Horské středisko Gradonna s výhledem na Großglockner (známý jako „klenot Alp“) leží pěkně na svazích lyžařské oblasti Großglockner Kals-Matrei. Minimalistické pokoje a chaty jsou navrženy tak, aby se přizpůsobily přírodnímu prostředí. Ale skutečným vrcholem jsou vnitřní lázně. Nabízejí několik bazénů (včetně jednoho pro děti), pět saun, dvě páry a terasu na opalování pro letní měsíce.

  Narzissen Vital Resort

  Tento hotel se nachází v regionu Aussee. Kromě 52 luxusních pokojů pro hosty je k dispozici řada wellness nabídek. Věnujte den pěší turistice, než si odpočinete ve venkovní vířivce, nebo se ponořte hlouběji do svého těla pomocí programu Medical Wellness, který zahrnuje holistické terapie – od slané koupele a masáží uvolňujících stres až po sezení s osobním trenérem. Jídlo je zdravé a výživné, se spoustou rozmanitosti pro všechny dietní potřeby.

  Heiltherme & Quellenhotel Bad Waltersdorf

  Heiltherme Bad Waltersdorf jsou veřejné lázně známé svými přírodními termálními prameny, které vyvěrají z podzemní nádrže a naplňují sedm bazénů v celém areálu. Vysoký obsah minerálních látek ve vodě údajně uvolňuje tělo a posiluje imunitní systém. Quellenhotel je propojen s veřejnými lázněmi, ale má také vlastní třípatrové soukromé wellness centrum. Jeho součástí je přírodní koupaliště obklopené rákosím a opalovacími plošinami.

  Aqua Dome

  Středobodem tohoto lázeňského hotelu v krásném údolí Ötztal jsou kruhové termální bazény ve stylu kosmického věku obklopující vchod do pyramidy. Během zimy z bazénů stoupá pára jako v hollywoodském sci-fi filmu. Páry si mohou zarezervovat soukromé lázeňské apartmá, které zahrnuje solný peeling, parní lázeň a olejovou masáž ze švýcarské borovice při popíjení prosecca. Rodiny mohou prozkoumat zábavný bazén Aqua World nebo poslat děti na aktivity v dětském světě Arche Noah.

  Rogner Bad Blumau

  Barevné a svérázné letovisko Rogner Bad Blumau je směsí kuriózní architektury, přírodních termálních bazénů a luxusních wellness lázní. Budovy resortu jsou samy o sobě podívanou. Navrženy jsou tak, aby byly „skutečně životaschopným uměleckým dílem“. Trochu připomínají Hobitín. Kromě různých bazénů a procedur můžete odpočívat v solné jeskyni, plavat v bazénu Vulkania (s podvodní hudbou) nebo si užít hlubokou relaxaci v AlphaSphere.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ