Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.

  Pomalé cestování nemusí nutně být jen v exotické destinaci. Může to být tak jednoduché, jako je návštěva nejbližšího přímořského města nebo národního parku. Klidně se vydejte na vlakové nádraží a vyrazte do města ve vašem okolí, které jste ještě nenavštívili. Jde o to ocenit, co dělá místo jedinečným a co nejlépe využít čas, který tam máte. Při cestování do zahraničí to znamená zůstat na kterémkoliv místě, ale co nejdéle.

  Kalifornie, USA

  Kalifornie je nádherným místem k návštěvě z mnoha důvodů, ale jak si maximálně užít výlet do tohoto obrovského státu na západním pobřeží Ameriky? Los Angeles sice nabízí lesk a kouzlo Hollywoodu, ale v živé čtvrti Downtown najdete mnohem autentičtější zážitek. Pouliční jídlo je zde velkým lákadlem a pravděpodobně neexistuje lepší způsob, jak objevit město hvězd, než přesouváním se od jednoho prodejce jídla ke druhému.

  Chcete-li prozkoumat zbytek státu, můžete pomalu vyrazit na výlet po některých slavných dálnicích, které vedou mezi destinacemi jako je San Diego a San Francisco.

  Ostrov Skye, Skotsko

  Isle of Skye, oblíbené filmové místo, na vás rozhodně zapůsobí. Největší ostrov vnitřních Hebrid se může pochlubit velkolepou horskou krajinou, která vypadá jak z Pána prstenů. Můžete jet trajektem do přístavu Armadale, ale zdaleka nejjednodušší způsob, jak se do této destinace dostat, je most Skye Bridge. Pokud si nepůjčíte auto, jeďte autobusem nebo vlakem z pevninských měst Glasgow a Inverness.

  Palírna Talisker je oblíbenou atrakcí na Skye. Navštivte ji, abyste se zahřáli místní výbornou sladovou whisky, než se vydáte na procházku kolem tohoto divokého skotského drahokamu.

  Srí Lanka

  Cestování na Srí Lance nikdy nebylo nic jiného než pomalé. Tento velký ostrovní stát v Indickém oceánu byl kdysi součástí námořní hedvábné stezky – starobylé obchodní cesty, která spojovala Čínu a přístavy v Egyptě. V moderní době se Srí Lanka stala oblíbenou destinací pro pomalé cestování. Region Anuradhapura je posetý chrámy a ruinami, zatímco kulturní poklady najdete i na každém druhém rohu hlavního města země, Colomba.

  Existuje rozsáhlá silniční síť, která spojuje všechny hlavní body zájmu, ale zdaleka nejkouzelnějším způsobem, jak se kamkoliv dostat, je železnice. Fotogenické vlaky a ohromující scenérie vytvářejí obrazy spojené s pomalým cestováním.

  Tulum, Mexiko

  Tulum byl kdysi ospalým plážovým městem, o kterém slyšelo jen málo lidí mimo Mexiko. Malý pramínek návštěvníků se ovšem v posledních letech proměnil v neustálý proud. Přesto stále existuje způsob, jak si užít mayské ruiny, písečné pláže a místní kulturu, aniž byste měli pocit, že jste uvízli v turistické pasti. Klíčem je vyhnout se pobytu v přeplněném plážovém hotelu. Místo toho se ubytujte v srdci samotného města. Od centra města k pobřeží je to dobrých 20 až 30 minut chůze, ale můžete si půjčit kolo a jste tam za chvíli.

  Matera, Itálie

  Tento skalní výchoz Sassi di Matera v oblasti Basilicata v jižní Itálii byl do 80. let 20. století téměř opuštěn a zůstalo zde jen několik obyvatel. Po značných investicích italské vlády do zlepšení životních podmínek se návštěvníci pomalu vraceli a nyní je Matera místem světového dědictví UNESCO.

  Pokud opravdu chcete přijmout uvolněný způsob života v Mateře, udělejte to, co dělají místní. Rezervujte si pobyt v jednom z jeho neuvěřitelných jeskynních sídel. Na rozdíl od jiných míst nejsou tyto skály vytesané za turistickým účelem a poskytují autentický způsob, jak se ponořit do la città sotterranea (podzemního města).

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Saské Švýcarsko

  Méně známé, přesto stojí za návštěvu. Národní parky v Evropě

  Většina cestovatelů nejspíše navštívila italské Dolomity, zasněžené vrcholky Švýcarska nebo Plitvická jezera v Chorvatsku. V Evropě lze ale nalézt i méně známé národní parky, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Lochnesská příšera

  Lochnesská příšera: vyhynulý mořský plaz nebo pouhá legenda

  Lochnesská příšera, Lochneska, Nessie. O obrovském vodním monstru žijícím v hlubinách skotského jezera slyšel asi každý. Existuje, nebo je to legenda?
  Indie

  Indie: Jak se nedopustit společenského „faux pas“

  Každá kultura má svá společenská pravidla a normy. A někdy se člověk v cizině dopustí přešlapu, aniž by si to uvědomil. Pokud nechcete být nezdvořilí, přečtěte si, které věty byste před Indem raději říkat neměli.
  největší kasina na světě

  8 kasin, která patří mezi největší na světě

  Kasina naleznete po celém světě ve všech tvarech a velikostech. Níže uvedená kasina se mohou pochlubit nejen dokonalým vybavením, ale také přehlídkou obrovských vnitřních prostor a největším pozemkem. Jedná se o honosné, ultramoderní komplexy, které se postarají o vše, co budete potřebovat.
  Turkey

  Turecko – 10 zajímavostí, které vás překvapí

  Možná víte o řecko-římské historii Turecka, o jeho delikátní kuchyni a nádherném středomořském pobřeží. Turecko je ovšem plné překvapení. Přečtěte si 10 zajímavých faktů o Turecku, které vás určitě překvapí.
  Betlém Neapol

  Máte rádi betlémy? Pak musíte navštívit uličku San Gregorio Armeno v Kampánii

  Neapol není známá jen tím, že je kolébkou pravé Neapolské pizzy, jež se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto město v Kampánii pod Vesuvem si turisty získalo také tím, že zde najdete slavnou uličku San Gregorio Armeno, kde seženete vše, co je potřeba pro výrobu betlému.
  Reklama
  Reklama
  Reklama