Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.

  Pomalé cestování nemusí nutně být jen v exotické destinaci. Může to být tak jednoduché, jako je návštěva nejbližšího přímořského města nebo národního parku. Klidně se vydejte na vlakové nádraží a vyrazte do města ve vašem okolí, které jste ještě nenavštívili. Jde o to ocenit, co dělá místo jedinečným a co nejlépe využít čas, který tam máte. Při cestování do zahraničí to znamená zůstat na kterémkoliv místě, ale co nejdéle.

  Kalifornie, USA

  Kalifornie je nádherným místem k návštěvě z mnoha důvodů, ale jak si maximálně užít výlet do tohoto obrovského státu na západním pobřeží Ameriky? Los Angeles sice nabízí lesk a kouzlo Hollywoodu, ale v živé čtvrti Downtown najdete mnohem autentičtější zážitek. Pouliční jídlo je zde velkým lákadlem a pravděpodobně neexistuje lepší způsob, jak objevit město hvězd, než přesouváním se od jednoho prodejce jídla ke druhému.

  Chcete-li prozkoumat zbytek státu, můžete pomalu vyrazit na výlet po některých slavných dálnicích, které vedou mezi destinacemi jako je San Diego a San Francisco.

  Ostrov Skye, Skotsko

  Isle of Skye, oblíbené filmové místo, na vás rozhodně zapůsobí. Největší ostrov vnitřních Hebrid se může pochlubit velkolepou horskou krajinou, která vypadá jak z Pána prstenů. Můžete jet trajektem do přístavu Armadale, ale zdaleka nejjednodušší způsob, jak se do této destinace dostat, je most Skye Bridge. Pokud si nepůjčíte auto, jeďte autobusem nebo vlakem z pevninských měst Glasgow a Inverness.

  Palírna Talisker je oblíbenou atrakcí na Skye. Navštivte ji, abyste se zahřáli místní výbornou sladovou whisky, než se vydáte na procházku kolem tohoto divokého skotského drahokamu.

  Srí Lanka

  Cestování na Srí Lance nikdy nebylo nic jiného než pomalé. Tento velký ostrovní stát v Indickém oceánu byl kdysi součástí námořní hedvábné stezky – starobylé obchodní cesty, která spojovala Čínu a přístavy v Egyptě. V moderní době se Srí Lanka stala oblíbenou destinací pro pomalé cestování. Region Anuradhapura je posetý chrámy a ruinami, zatímco kulturní poklady najdete i na každém druhém rohu hlavního města země, Colomba.

  Existuje rozsáhlá silniční síť, která spojuje všechny hlavní body zájmu, ale zdaleka nejkouzelnějším způsobem, jak se kamkoliv dostat, je železnice. Fotogenické vlaky a ohromující scenérie vytvářejí obrazy spojené s pomalým cestováním.

  Tulum, Mexiko

  Tulum byl kdysi ospalým plážovým městem, o kterém slyšelo jen málo lidí mimo Mexiko. Malý pramínek návštěvníků se ovšem v posledních letech proměnil v neustálý proud. Přesto stále existuje způsob, jak si užít mayské ruiny, písečné pláže a místní kulturu, aniž byste měli pocit, že jste uvízli v turistické pasti. Klíčem je vyhnout se pobytu v přeplněném plážovém hotelu. Místo toho se ubytujte v srdci samotného města. Od centra města k pobřeží je to dobrých 20 až 30 minut chůze, ale můžete si půjčit kolo a jste tam za chvíli.

  Matera, Itálie

  Tento skalní výchoz Sassi di Matera v oblasti Basilicata v jižní Itálii byl do 80. let 20. století téměř opuštěn a zůstalo zde jen několik obyvatel. Po značných investicích italské vlády do zlepšení životních podmínek se návštěvníci pomalu vraceli a nyní je Matera místem světového dědictví UNESCO.

  Pokud opravdu chcete přijmout uvolněný způsob života v Mateře, udělejte to, co dělají místní. Rezervujte si pobyt v jednom z jeho neuvěřitelných jeskynních sídel. Na rozdíl od jiných míst nejsou tyto skály vytesané za turistickým účelem a poskytují autentický způsob, jak se ponořit do la città sotterranea (podzemního města).

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.

  5 tipů na krátkou dovolenou s dětmi o podzimních prázdninách

  Hurá, pomalu se blíží podzimní prázdniny! Ideální příležitost jak můžeme dětem ještě naplánovat nějakou zajímavou dovolenou. Připravili jsme si pro vás pár tipů na atraktivní místa pro celou rodinu.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama