Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Indie mimo vyšlapané cesty: Ostrov duchů, velká zeď či menu pro sultána

  Indie láká obrovským množstvím dechberoucích památek. Proč ale do svého itineráře nezařadit místa, která jsou stejně zajímavá a nabízejí klid od davů turistů? Vydejte se mimo vyšlapané cesty.

  Ostrov Havelock – Andamanské a Nikobarské ostrovy

  Krásné pláže s bílým pískem a průzračná voda, toto jsou nejčistší pláže v Indii. Můžete vidět každý odstín modré, protože oceán zde má svou vlastní modrou paletu. Mezi další zajímavosti v okolí patří pláž Radha Nagar, pláž Vijaynagar a pláž Elephant. Je to oblíbená destinace pro šnorchlování, potápění, plavání, procházky podél moře, vyjížďky na slonech, pozorování ptáků a vychutnávání si klidu.

  Madikeri – Karnataka

  Nachází se mezi Mangalore a Mysore. Ve městě budete mít pocit návratu v čase, zatímco mimo město to vypadá jako safari v džungli. Vrcholem Madikeri jsou vodopády Abbey Falls. Visutý most nabízí krásný výhled na vodopády na řece Kauveri, které stékají po skalní stěně.

  Athirapalli a blízké vodopády – Kerala

  Vodopády Athirapalli jsou známé jako „Niagara Indie“ a poskytly pozadí mnoha hudebním klipům. Mělké hladiny vody v Small Falls jsou méně nebezpečné a zvuk vody proudící ze vzdálených míst má uklidňující účinek. Postavte se pod vodopády, nadechněte se chladného vzduchu a vnímejte šplouchání vody.

  Nasik – Maháráštra

  Nasik je rozmanité místo vhodné pro každého bez ohledu na věk. Není známé pouze duchovní turistikou, ale také tím, že je hlavním městem vína Indie. Milovníci historie mohou navštívit historické chrámy ve starém městě, zatímco jiní si užijí návštěvu vinařství.

  Rádžasamand – Rádžasthán

  Pevnost Mewar je tak masivní, že je těžké najít něco, s čím by se dala srovnávat. Kolosální zeď pevnosti Kumbhalgarh je známá jako „Velká zeď Indie“, druhá největší umělá zeď podobná té čínské. Je to také rodiště Maharana Pratapa, velkého královského válečníka. Večer bývá velkolepě nasvícena a můžete si tu pochutnat na autentickém jídle podobném tomu, které jedl rádžasthánský sultán.

  Rossův ostrov – Andamanské a Nikobarské ostrovy

  Kdysi byl Ross Island samostatným britským územím. Nyní je to město v troskách. I po ničivé tsunami jsou zde však vidět zbytky koloniální architektury – kamenný kostel, úřední budovy, soud, tiskárna, pekárna a japonský bunkr z druhé světové války. Ostrov je plný potulných jelenů, pávů a zajíčků.

  Sledujte nás na sítích