Více
  18.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  Nejkrásnější středověké hrady v Anglii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hrady jsou jedním z nejikoničtějších prvků evropské krajiny. V našich fantaziích okamžitě naskočí princezny, rytíři, koně, vodní příkopy a občas i draci.

  Podívejte se s námi na ty nejhezčí středověké hrady v Anglii.

  Hrad Windsor, Anglie

  Hrad Windsor, nepochybně jeden z nejznámějších evropských hradů středověku, byl postaven v 11. století a drží rekord jako nejdéle obývaný hrad v Evropě. Interiér je navržen v georgiánském stylu 19. století a zachovalý hradní komplex je naprosto masivní.

  V současnosti je hrad jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí Anglie. Navzdory své roli v cestovním ruchu hrad Windsor stále funguje jako domov, kde tráví víkendy královna Alžběta II. Palác je také v poslední době předmětem velkých rekonstrukcí. V roce 2011 byly například na Temži instalovány dvě vodní turbíny, které dodávají panství vodní energii.

  Hrad Bodiam, Anglie

  Hrad Bodiam je možná jedním z nejznámějších hradů na našem seznamu díky svým kruhovým věžím, hradbám, příkopu a vrátnici. Jeho stavba zahrnovala také komplexní plán krajinářské úpravy pouze za účelem zvýšení jeho estetické přitažlivosti. Vzhledem k jeho idylickému vzhledu se historici přou o to, zda byl zamýšlen pouze jako sídlo pro šlechtu, nebo byl skutečně postaven s úmyslem být použit v bitvě. Král Richard II. dal siru Edwardu Dalyngriggovi povolení postavit hrad po mnoha letech vojenské služby. Dnes hrad Bodiam slouží jako muzeum doplněné o čajovnu a hostí řadu různých rodinných akcí.

  Arundel, Anglie

  Hrad Arundel byl postaven v roce 1068, takže je téměř 1000 let starý! Postavil ho Robert Montgomery, hrabě z Arundelu a více než 850 let jej obývali vévodové z Norfolku a jejich rodiny. Hrad byl nevyhnutelně zpustošen během občanské války v Anglii. Téměř o 100 let později byl obnoven a v roce 1846 zde pobývala královna Viktorie a princ Albert, kteří na něj přitáhli větší pozornost.

  Následně byl hrad rekonstruován a přeměněn na honosný dům, kterým je dodnes. Tyto renovace zahrnovaly začlenění systému ústředního vytápění, elektřiny a výtahů, což z něj učinilo jeden z prvních venkovských domů v Anglii, který měl tyto moderní funkce.

  Hrad Hever, Anglie

  Hever Castle se nachází v Kentu, asi 30 mil jižně od Londýna. Dnes je známý především svými krásnými zahradami. Na pozemku je také klikaté tisové bludiště, topiary a nedotčené jezero. Dále to byl dětský domov slavné Anny Boleynové. Její manžel Jindřich VIII. dal hrad Hever své čtvrté manželce Anně z Cleves poté, co se rozvedli. Hrad má také působivou sbírku tudorovských portrétů včetně vzácného obrazu krále Jindřicha VIII. jako mladého muže. Dnes je v areálu 5hvězdičkové ubytovaní. Dokonce je zde možné uspořádat svatební obřad.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ