Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Předpověď umělé inteligence: Které destinace budou v roce 2024 nejoblíbenější?

  Od vinic v Bordeaux po Norfolk Broads. Umělá inteligence předpovídá nejoblíbenější evropské regiony pro rok 2024.

  Podle údajů analytika cestovních trendů Mabrian turisté v Evropě stále více vyhledávají zážitkové aktivity namísto kultury a pláží. Které evropské země mají nejlepší předpoklady k tomu, aby nalákaly návštěvníky?

  Společnost Mabrian použila umělou inteligenci, aby prozkoumala spontánní konverzace o cestování na sociálních sítích v období od ledna do října 2023.

  Analyzovala více než 380 milionů zmínek o cestovním ruchu, aby zjistila motivaci lidí k cestování. Tyto informace spolu s údaji o leteckém spojení byly použity k určení destinací, které nejlépe odpovídají současným a rostoucím trendům. Výsledky přinesl server Euronews.

  Jak byly destinace vybrány

  Studie identifikovala celosvětový trend, který v posledních letech směřuje k více zážitkovým a méně konvenčním motivacím k cestování. Obliba zážitkového cestování od roku 2019 vzrostla o 8 procent. Hlavní motivací návštěvníků Evropy však zůstává kulturní turistika.

  Aby společnost Mabrian zjistila, které destinace budou pravděpodobně trendem v roce 2024, podívala se proto na to, které mají nejvyšší poptávku po zážitkových aktivitách a zároveň si zachovávají podíl zájmu o kulturní cestování. V neposlední řadě analyzovala mezinárodní dostupnost destinací z hlediska letecké dopravy.

  Která evropská země bude v roce 2024 nejoblíbenější?

  Na prvním místě se umístila Itálie se čtyřmi potenciálními trendy destinacemi. První místo si vysloužilo Piemontsko, které je lákavou kombinací kultury, přírody a gastronomie. Od každoročního veletrhu bílých lanýžů v Albě přes prašné svahy Via Lattea a vinice v Langhe až po třpytivé vody jezera Maggiore, severozápadní region je nabitý aktivitami pro zážitkové cestovatele. Mezinárodní letiště v Turíně nabízí snadný přístup z celého světa.

  Na pátém, sedmém a devátém místě si Kampánie, Lombardie a Emilia-Romagna vysloužily nejvyšší šanci potenciálních trendových destinací v Evropě.

  Která další místa se podle předpovědi budou těšit oblibě

  Víno, jídlo a příroda vynesly na druhé místo Nouvelle-Aquitaine ve Francii. Tento jihozápadní region, proslulý ústřicemi a vinicemi Bordeaux, je také vstupní branou k pěší turistice a lyžování v Pyrenejích.

  Východní Anglie se umístila na třetím místě díky rovnováze mezi kulturou a přírodou. Od prestižních muzeí v Cambridgi až po ospalé řeky v Norfolk Broads, atrakce tohoto regionu jsou snadno dostupné z hlavního města Londýna i z mezinárodních letišť.

  Na čtvrtém místě je opět Francie a Occitanie, kde se můžete vydat regionálním vlakem liO do ovocných sadů, na turistické stezky v Le Puy-en-Velay a na kanál Canal du Midi zapsaný na seznamu UNESCO. V regionu se nacházejí také velká města včetně Toulouse a Montpellier.

  Severní Porýní-Vestfálsko v Německu, kde se nachází Kolín nad Rýnem a řada pohádkových hradů, se umístilo na šestém místě. Následoval německý Hamburk na devátém místě a Lisabon v Portugalsku na desátém místě.

  Sledujte nás na sítích