Více
  17.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  Nejkrásnější destinace pro koupání nadivoko v Evropě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  „Prostě nenávidím křišťálově čisté vody a ohromující přírodní prostředí!“ Tak toto neřekl nikdy nikdo. Jedna z nejkrásnějších věcí na letním cestování je jít si zaplavat v divoké přírodě na krásném místě. Kde? Poradíme.

  Seljavallalaug, Seljavellir, Island

  Venkovní bazén Seljavallalaug je naší oblíbenou destinací pro divoké koupání v Evropě. Většina návštěvníků Islandu míří po Zlatém okruhu, ale vydejte se o něco dále na jih a můžete najít jeden z nejstarších bazénů na koupání na celém Islandu. Byl postaven v roce 1923.

  Seljavallalaug je 25 m dlouhý, takže skvělé místo pro pořádné koupání. Vstup je zdarma. Jediná nevýhoda? Odlehlé umístění znamená, že bazén je plný přírodních řas, díky nimž má krásný odstín zelené, ale není to nic pro slabé povahy!

  Chcete-li něco trochu méně divokého, nezapomeňte navštívit Mordou lagunu, lázně jen krátkou jízdu za Reykjavíkem.

  Pamukkale, Hierapolis, Turecko

  Nádherná kolekce jasně modrých bazénů v bílé krajině. Pamukkale znamená „bavlněný hrad“ a až toto místo uvidíte, bude vám jasné, proč se jmenuje právě takto. Je tvořeno přírodními pánvemi bohatými na minerály vytvořenými mezi ložisky hydrogenuhličitanu vápenatého. Věda je skvělá, ale plavání je ještě lepší. Cestou nahoru na terasy, kde najdete Antique Pool, si můžete zaplavat v teplých akvamarínových bazénech.

  Bledské jezero, Slovinsko

  V létě je toto úžasné sladkovodní jezero v alpském Slovinsku dostatečně teplé na koupání, můžete se tu i projet na paddleboardu. Pokud se chcete koupat v čistých vodách, podívejte se na zámecké koupaliště. Budete obklopeni horami a vždy si můžete dát za úkol dostat se ke kostelu ze 17. století na centrálním ostrově. Toto místo je ohromující.

  Isola Bella, Sicílie

  Malý ostrov Isola Bella nedaleko Taorminy je rájem pro divoké plavce. Nedotčená oblázková pláž vás přímo vybízí, abyste vběhli do vody. Ostrůvek je chráněnou přírodní rezervací, takže je také ideálním místem pro vyzkoušení potápění nebo šnorchlování, s pestrým mořským životem pod hladinou.

  Jezero Lungern, Obwalden, Švýcarsko

  Toto přírodní jezero je zasazeno mezi pozoruhodné hory a scenérie a je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Po koupání vyzkoušejte některou z turistických stezek, které vás provedou rozkvetlými loukami a lesy. Nebo se projděte kolem samotného jezera, což je asi 9 km.

  Pláž Achmelvich, Sutherland, Skotsko

  Milujete kempování stejně jako plavání? Tato drsná písečná pláž ve Skotsku je ta pravá pro vás. Pláž Achmelvich je naprostým klenotem a také oblíbeným místem pro nocleh ve stanu. Vyzkoušet si zde můžete vodní lyžování, windsurfing, jízdu na kajaku i divoké plavání. V létě je tu docela rušno.

  Calanques d’En Vau, Cassis, Francie

  Dalším místem pro divoké koupání v Evropě, které je dostupné pouze lodí (nebo s dobrými turistickými botami), jsou skryté zátoky Calanques na jihu Francie. Popadněte fotoaparát, protože Cassis a okolní park National des Calanques jsou ideálním místem k prozkoumání. Objevujte celých 20 km pobřeží.

  Cala Macarella, Menorca

  Tato pláž, známá jako nejkrásnější tajná zátoka na ostrově, je tak dobře skrytá, že je trochu komplikované se tam dostat. Je to 40minutová túra pěšky nebo se k ní můžete dostat lodí. A když už tam budete? Je to v podstatě ráj pro mořské plavce, obklopený ničím jiným než skalnatými útesy a borovicemi.

  Croyde Bay, Devon, Spojené království

  Se svými divokými vřesovišti a mořskými vlnami vám Severní Devon vyrazí dech. Croyde Bay je jednou z nejmalebnějších pláží oblasti a je ideálním místem pro surfování, koupání nebo pěší turistiku podél pobřeží. V zimě přijďte vyzbrojeni neoprenem. V létě… udělejte totéž. Tohle je koneckonců Anglie.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ