Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Navštivte krásy Indie – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indie je obrovská. Nabízí nepřeberné množství míst k objevování i zážitků. Navštivte jeskyně, pouště i ostrovy a poznávejte geografickou i kulturní rozmanitost Indie.

  Hill Forts Of Rajasthan

  S úchvatnou architekturou, designem a bohatou a složitou historií je tato skupina pevností v Rádžastánu nezbytnou návštěvou pro každého, kdo chce zažít Indii. Společně na seznamu světového dědictví UNESCO jsou jednotlivé pevnosti Chittorgarh, Kumbhalgarh, Ranthambore, Gagron, Amer a pevnost Jaisalmer. Stavěny byly po staletí, od nejstarších sahajících historicky do 5. století n.l. po poslední ze století osmnáctého.

  Jeskyně Ajanta a Ellora

  Tyto starověké jeskyně patří k nejznámějším a nejslavnějším ukázkám starověké a bohaté kultury Indie. Ajanta byla podle odhadů vybudována mezi 2. stoletím př. n. l. a 7. století n. l. Skládá se z asi 36 samostatných jeskyní, které sloužily jako hinduistická, buddhistická a džinistická místa uctívání. Ellora, pár hodin jízdy od Ajanty, je největším skalním komplexem jeskynních chrámů na světě. Díky složitým kamenným řezbám, příkladnému designu a důležitému historickému významu jsou tyto jeskyně příliš jedinečné na to, abyste je mohli vynechat.

  Údolí Nubra

  Údolí Nubra se nachází asi 150 kilometrů severně od Lehu, majestátního hlavního města Ladakhu. Je tvořené soutokem řek Shyok a Siachan na předělu Ladakhu a pohoří Karakoram. Starověký průsmyk Karakoram, kterým karavany v době rozkvětu Hedvábné stezky přecházely do čínského Sin-ťiangu, leží severozápadně od údolí. S úchvatným výhledem na hory, nejmodřejší oblohou a zbytky slavné kosmopolitní Asie z dávných dob je toto místo jedinečné.

  Varanasi

  Město na břehu Gangy ve státě Uttarpradéš, považované hinduisty za posvátné, je jedním z nejstarších měst na světě. Podle dostupných archeologických důkazů lze osídlení ve Varanasi vysledovat až do 20. století př. n. l. Je považováno za duchovní hlavní město Indie, jedno z nejposvátnějších měst v hinduismu a džinismu. Kromě toho se říká, že Buddha pronesl své první kázání poté, co dosáhl osvícení pouhých osm mil daleko v Sarnathu, čímž založil buddhismus.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Srí Lanka buddhistické chrámy

  Srí Lanka. Země pohádkových buddhistických chrámů

  Vydejte se na Srí Lanku a objevujte její kulturu a historii prostřednictvím dech beroucích buddhistických chrámů. Které jsou ty nejkouzelnější, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít?
  jeskynní město Uplistsikhe Gruzie

  Navštivte nejstarší gruzínské jeskynní město

  V Gruzii se nachází několik tajuplných jeskynních měst. Nejstarším z nich je Uplistsikhe. Některé jeho stavby pocházejí dokonce z doby železné. Navštivte ho s námi.
  Indie

  Navštivte krásy Indie – část 2

  Indie láká svou barevností, rozmanitostí chutí i vůní. Na poznání celé země byste potřebovali možná více než jeden život. Která místa si vybrat k návštěvě?
  Mrtvé moře

  Vznášejte se na hladině Mrtvého moře

  Mrtvé moře je oblíbenou turistickou destinací při návštěvě Izraele či Jordánska. Je tak slané, že není možné se v něm potopit. Co byste měli vědět před jeho návštěvou?
  Poznejte tajuplnou Arménii

  Poznejte tajuplnou Arménii. Místo, kde podle Bible přistála Noemova Archa

  Arménskou republiku najdeme v jihozápadní Asii v pásmu Kavkaz a zároveň v pohoří Ararat, kde podle Bible přistála Noemova Archa. Ta je zároveň národním symbolem Arménie. V roce 301 byla první zemí na světě, která za své náboženství přijala křesťanství. Po mnoha letech válčení a genocidy ze strany Turků, se v roce 1991 pro rozpadu SSSR stala nezávislým státem.
  Jeskyně Ajanta

  Jeskyně Ajanta, výlet do starověké Indie

  Tento komplex skalních chrámů je jednou z vrcholných památek staroindické kultury. Podívejte se s námi do hor západní Indie a budete mít pocit, jako byste cestovali časem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama