Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Navštivte Albánii, neprávem opomíjenou letní destinaci

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Léto je nejlepší období k návštěvě Albánie. „Země orlů“ je domovem některých z nejúžasnějších pláží a pobřežních destinací v Evropě. Navíc má velkolepé hory, takže i milovníci aktivní dovolené budou nadšeni.

  Přečtěte si tipy na místa, která v Albánii navštívit. A pospěšte si, než se sem nahrnou davy. Albánie zatím zůstává spíše opomíjenou destinací, i když neprávem.

  Dhërmi

  Jestli je v Albánii jedno místo, které by měl každý během léta navštívit, je to Dhërmi. Tato okouzlující pobřežní vesnička na jihu Albánie, na začátku slavné albánské riviéry, je jedním z nejpozoruhodnějších míst v zemi, stejně jako na Balkánském poloostrově. Dhërmi je domovem některých z nejlepších pláží Středozemního moře, včetně Dhërmi Beach a Drymades, což je jedna z nejmalebnějších zátok v zemi. Plusem je přítomnost krásné vesničky plné tradičních domů, pravoslavných kostelů s modrými kopulemi a tajných uliček plných barevných květin.

  Himara

  Dalším nepřehlédnutelným místem je Himara, hlavní vesnice na Albánské riviéře. Himara je známá především svým intenzivním nočním životem a sousedními plážemi jako jsou Livadhi a Spile.

  To nejlepší, co zde můžete udělat: Koupejte se v křišťálově čistých vodách kouzelných zátok a zamiřte k velkolepému hradu Ali Pasha. Tato velká pevnost se nachází 15 minut od města a nabízí úchvatný výhled na moře.

  Saranda

  Saranda je většinou považována za neoficiální hlavní město Albánské riviéry. Má spoustu skvělých klubů a vynikajících restaurací, navštěvovaných mezinárodními turisty a obklopených úžasnými plážemi.

  Pro cestovatele, kteří mají čas navíc: Vyrazte na jednodenní výlet a navštivte Modré oko, přírodní pramen s různobarevnými vodami, který se nachází nedaleko města.

  Ksamil

  Ksamil je další pláž na albánské riviéře a také jedna z nejlepších. Pro její krásu se jí také přezdívá „jónská perla“. Jsou zde tři malé ostrůvky, na které se lze dostat lodí nebo tam můžete i doplavat. Léto je skvělý čas na návštěvu, ale nejlepší měsíce jsou červen a září, není tu tolik lidí. Bonusem je archeologický park Butrint, jedna ze tří památek UNESCO v Albánii.

  Theth

  Země orlů je také domovem velkolepých hor. Pro ty, kteří raději tráví dovolenou uprostřed přírody, je ideální destinací Theth, nejznámější a nejhezčí vesnice v severní Albánii. Je tím pravým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, ale také pro lidi, kteří rádi provozují outdoorové aktivity, jako je trekking, turistika nebo jízda na koni. Theth je domovem druhého Modrého oka Albánie, dalšího přírodního pramene s křišťálovou vodou, skrytého uprostřed lesa.

  Koman

  Ze Skadaru, hlavního města severní Albánie, si mohou cestovatelé zorganizovat výlet k jezeru Koman. Jedná se o umělé jezero, které vypadá jako norský fjord. Bylo vybudováno za komunistického režimu a nachází se na cestě k národnímu parku Valbona.

  Pogradec

  Navštivte Pogradec a Ochridské jezero. Ochrid, ležící mezi Albánií a Makedonií, je nejstarším a nejhlubším jezerem v Evropě. Město Pogradec se může pochlubit restauracemi, plážemi a kavárnami. Podél jezera jsou tři místa, která byste si neměli nechat ujít: Lin, který nabízí úžasný výhled na jezero Drilon, letní letovisko bývalého diktátora Envera Hodži a Tushemisht, pěkná vesnička poblíž makedonských hranic.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS