Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Machu Picchu: Dva turisté byli vyhozeni z incké citadely za focení nahých fotografií

  Dva evropští turisté, Francouz a Švýcar, byli ve čtvrtek vyhozeni z Machu Picchu za focení aktů. Peru zvýšilo dohled na památce nacházející se na seznamu světového dědictví UNESCO po podobném incidentu již v roce 2014. O incidentu informoval server Euronews.

  Turisty, jednoho Francouze a druhého Švýcara, objevil dozorčí personál parku, uvádí CNN en Espanol. Jeden pózoval nahý, zatímco druhý ho fotil poblíž místa Inca House of the Guardian.

  Podle příspěvku na twitterovém účtu Policía Nacional del Perú (PNP) byli turisté předáni policii, která smazala jejich fotografie a zadržela je pro neslušné chování na veřejnosti.

  Úředníci připomněli návštěvníkům, aby dodržovali návštěvní předpisy a doporučení bezpečnostních pracovníků na Machu Picchu. „Div světa by měl být respektován!“ napsala PNP ve svém příspěvku na Twitteru.

  Nazí turisté jsou dlouhodobým problémem Machu Picchu

  Není to poprvé, co se Evropané dostali do problémů, když pózovali nazí na starověkém místě světového dědictví UNESCO. Peru zvýšilo dohled na Machu Picchu v roce 2014, když se praktikování striptýzu na ikonickém kulturním místě stalo trendem.

  Dva turisté z Austrálie a Nového Zélandu byli v roce 2013 zadrženi za to, že pořizovali odhalené fotografie. Incident se stal virálním na peruánských sociálních sítích. Na YouTube se také objevila videa turistů pronásledovaných stráží, píše server Euronews.

  V roce 2021 byli na základě stejných obvinění zatčeni britský a francouzský turista. Později byli u soudu obviněni z morálního pochybení.

  Citadela Inků se nachází vysoko v Andách a pochází z 15. století. Ročně ji navštíví kolem 1,5 milionu lidí. Dříve to bylo více, ale peruánská vláda musela omezit počet na přibližně 4 000 denně, aby místo ochránila. Existuje také řada pravidel, která mají zabránit poškození tohoto divu světa – včetně zákazu stativů, selfie tyčí a batohů, které váží více než 5 kg.

  V letošním roce bylo toto nejnavštěvovanější místo v Peru zavřené po dobu 25 dní z důvodů protestů, které v zemi probíhaly. Znovu bylo návštěvníkům zpřístupněno 15. února 2023.

  Sledujte nás na sítích