Více
  28.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Květinová vesnice roku či lázeňské město králů. Navštivte Rakousko

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cestovní katalogy Rakouska jsou plné idylických fotek alpských vesniček a měst, obklopených horami a zelení. Přinášíme tipy na města, kde si vychutnáte typickou atmosféru Rakouska.

  Dürnstein

  Dürnstein je jedním z rozkošných městeček, kterými projedete, když se vydáte na plavbu po Dunaji. Nad řekou se tyčí středověký hrad, jehož historie sahá minimálně do 10. století. Centrum je plné krásných budov všech možných architektonických stylů. Dürnstein je také přímo uprostřed významné rakouské vinařské oblasti, takže budete moci ochutnat některé z místních produktů. Nejznámější jsou suchá bílá vína, zejména veltlínské zelené.

  Alpbach

  Alpbach byl zvolen nejkrásnější vesnicí v zemi v roce 1983 a jmenován nejkrásnější květinovou vesnicí v Evropě v roce 1993. Navzdory skutečnosti, že je poměrně izolovaný v Alpách, sem každoročně přijíždějí tisíce turistů, aby si užili jeho kouzlo. Je to také lyžařské středisko, jedno z nejlepších v Rakousku. Každý rok evropské fórum Alpbach přitahuje na dva týdny důležité lidi ze světa vědy, obchodu, umění a politiky, aby se podělili o nápady. A pro zájemce o historii vědy je zde pohřben teoretický fyzik Erwin Schrodinger.

  Krems an der Donau

  Krems an der Donau byl poprvé písemně zmíněn v roce 996, ale archeologické objevy dokazují, že tato oblast byla osídlena již mnoho tisíc let předtím. V dobách největší slávy, v 11. a 12. století, bylo město Krems velké skoro jako Vídeň. Nyní stále stojí za návštěvu pro své nádherné staré centrum. Krems je také ve vinařské oblasti, takže je ideální navštívit ochutnávku vína. Ale je to místní marillenschnaps, meruňková pálenka, kterou byste měli vyzkoušet jako první.

  Bad Gastein

  Zatímco oblast Bad Gasteinu je osídlena již více než tisíc let, do módy jako lázeňské město vstoupilo na konci 19. století, kdy krále, královny, kancléře a cary přitahovaly zdejší horké prameny. Pro potěšení královských hostů bylo město postaveno v grandiózním stylu Belle Époque, který je na budovách dodnes vidět. Do lázní můžete dnes zavítat na lázeňské procedury, které si užívali panovníci před více než stoletím, nebo můžete přijet v zimě za lyžováním a spoustou dalších zimních sportů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ