Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  10 tipů na nejkrásnější pláže v Itálii, kde téměř nikdy nepotkáte davy turistů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.

  Riserva Vendicari, Sicílie

  Přímo poblíž krásného a podceňovaného města Siracusa (nejbližší letiště je Catania, kde se budete chtít zastavit na legendárním rybím trhu) je tento kilometr dlouhý národní park domovem zřícených věží, malých zátok a pár koupajících se návštěvníků. Po relaxu na pláži si nenechte ujít místní malé městečko s výhledem na moře a dobrými restauracemi na náměstí.

  Parco Naturale di Maremma, Toskánsko

  Tento národní park hostí turisty, plážové návštěvníky a více než několik místních divokých prasat. S důrazem na ochranu a jen omezeným počtem návštěvníků povolených každý den, zůstává jednou ze skutečných oáz pobřeží. Pláž tu budete mít skoro sami pro sebe.

  La Pelosa, Sardinie

  Sardinie je známá svými neuvěřitelnými plážemi se spoustou jemného bílého písku, modrým mořem a odlehlými zákoutími chráněnými borovými lesy. La Pelosa je výjimečná pobřežním zchátralým hradem. Navíc je to tu jako na obrovském koupališti se slanou vodou – můžete se brodit jen po kolena. Výborné místo pro rodiny s dětmi.

  Capo Vaticano, Kalábrie

  Tato oblast Itálie je pro většinu zahraničních turistů stále neznámá, ale domorodci vědí, že má jedny z nejlepších pláží v zemi. Tady v Capo Vaticano vedou dlouhé kamenné schody dolů k nádhernému oblouku z bílého písku, který leží mezi vysokými útesy. Ideální místo pro piknik nebo odlehlé ponory (kromě hlavní sezóny).

  Punta Aderci, Abruzzo

  V Abruzzu najdete hory a nedotčené pláže na východě. V přírodní rezervaci Punta Aderci rybáři stále používají staré dřevěné doplňky k zachycení svého denního úlovku a jedinými dalšími návštěvníky jsou příležitostní turisté, nebo místní při hledání osamělého plavání. Po návštěvě se zastavte ve městě Vasto na misku rybí polévky.

  Spiaggia dei Conigli, Lampedusa

  „Pláž králíků“ na jižní straně ostrova Lampedusa je jedním z nejvíce oslnivých míst nejen v Itálii, ale v celé Evropě. S akvamarínovou vodou ideální pro šnorchlování a oslnivě bílým pískem pro milovníky slunce.

  Baia delle Zagare, Apulie

  V oblasti Gargano v Apulii (mezi Vieste a Mattinata) leží tato písečná pláž pojmenovaná po domorodém místním květu, který zde kvete na jaře. Místo je obklopeno chráněným parkem a dvěma bílými skalními útvary zasazenými do různých odstínů tyrkysového moře.

  La Secca di Maratea, Basilicata

  S pobřežím, které vypadá hodně jako jeho soused Amalfi, ale bez zahraničních turistů a vysokých cen, nabízí tento plážový klub poblíž podceňovaného drahokamu Maratea ve své restauraci skvělé mořské plody a v přední části bazén. Jedním z nejlepších způsobů, jak si tuto oblast užít, je pronajmout si loď a plavit se kolem několika zátok podél pobřeží.

  Cala Violina a Scarlino, Toskánsko

  Na tuto nádhernou karibskou pláž se dostanete pouze kilometr dlouhým trekem borovým lesem zasazeným do národního parku poblíž Castiglione della Pescaia. Místní obyvatelé sem rádi vyráží na celodenní rodinné pikniky.

  San Fruttoso, Ligurie

  Tato skalnatá pláž nedaleko Portofina je, stejně jako mnoho jejích nejlepších italských protějšků, dostupná pouze pěšky nebo lodí. Výlet se ale vyplatí ze tří důvodů: poloha jednoho z nejkrásnějších italských opatství přímo u pláže s výhledem na Med, božské plážové restaurace a plavání v průzračném, temně modrém moři. Vezměte si šnorchl a prohlédněte si ponořenou sochu Krista, zvedajícího ruce ke slunci nad hladinou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1

  Hledáte kulturu, krásnou přírodu, historii i bujarý noční život? Řecký ostrov Zakynthos vám to nabízí vše. Přečtěte si naše tipy, kam se vypravit a co zde podniknout.
  Grónsko

  Grónsko se poučilo od Islandu. K rozvoji turismu zaujalo opatrný přístup

  Grónsko je zatím pro mnohé cestovatele zemí neprobádanou. Díky pohádkové krajině, ledovcům a puncu dobrodružství tomu tak ale nebude navždy. K rozvoji turistického ruchu ovšem zvolilo pomalý přístup.
  Zakynthos

  Zakynthos plný turistů. Jak se vyhnout davům

  Zakhyntos je okouzlující řecký ostrov, velice oblíbený mezi cestovateli všech kategorií. Jak si ho užít, vychutnat si místní atmosféru a zároveň uniknout davům turistů?
  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Na území Slovinska se nachází přes osm tisíc jeskyní, přičemž zpřístupněno je asi dvacet z nich. Ty nejznámější najdeme v oblasti Kras na jihozápadě Slovinska.
  Reklama
  Reklama
  Reklama