Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Na co si dát pozor při výběru all inclusive dovolené

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Popularita dovolených typu „all inclusive“ za posledních několik let významně vzrostla. Důvodem je pohodlí a cenová dostupnost. Název „all inclusive“ ale nemusí vždy obsahovat přesně to, co jste od své dovolené očekávali.

  Snadné plánování, pohodlí a úspora nákladů jsou důvody, proč většina lidí sahá po all inclusive dovolené, ať už se chystají s rodinou, přáteli, nebo partnerem. Některé cestovní kanceláře se již nyní specializují a prodávají pouze tento typ zájezdů. Pro vás to znamená širší výběr lokalit po celém světě při různých nákladech a standardech.

  Plánování rozpočtu

  Nákup all inclusive zájezdu má tu výhodu, že si můžete naplánovat rozpočet ještě předtím, než nastoupíte do letadla. Víte, že částka, kterou utratíte, pokryje většinu dovolené včetně letů, ubytování, pití, jídla, péče o děti a některých aktivit.

  Bohužel až tři ze čtyř pravidelných účastníků takových dovolených uvádějí, že nakonec utratili mnohem více peněz, než očekávali. Zde je několik tipů, na co si dát pozor, abyste při rezervaci all inclusive dovolené nemuseli platit další poplatky.

  Výběr polohy ubytování

  Zajištění rezervace na místě, které vám vyhovuje, je základem každé dovolené. Ještě důležitější je to ale v případě all inclusive. Pokud si myslíte, že budete chtít strávit více času mimo letovisko zkoumáním nebo stravováním v místních restauracích, pak tento typ zájezdu možná není pro vás ten pravý. Vaše náklady se totiž rychle nevýší nad rámec toho, co jste již zaplatili.

  V prvé řadě si ujasněte, zda chcete mít klidný odpočinek s dětmi u bazénu – v tom případě volte odlehlejší resort. Pokud se naopak nechcete cítit izolovaní od místního života, věnujte poloze resortu pozornost.

  Můžete se cítit provinile, když na jeden den opustíte hotel, protože jste ho zaplatili. Je však důležité si uvědomit, že nejste vězněm a výlety vám možná poskytnou vzrušující a hodnotný zážitek.

  Negativní stránkou mnoha dovolených tohoto typu je, že není žádná záruka vrácení peněz za vaši rezervaci. Mnoho společností má fantastické nabídky na „mimosezónní“ období, například na výlet do Karibiku během sezóny hurikánů. Tak se vám může stát, že uvíznete celou dovolenou v hotelu, přestože jste zaplatili za spoustu výletů a aktivit.

  Jídlo, pití a aktivity

  Pozitivem all inclusive je, že se nebudete muset starat o vaření, každodenní výběr restaurace nebo občerstvení pro děti. Většinou máte v ceně tři jídla denně, často i zmrzlinu nebo pití. Pokud máte velká očekávání ohledně jídla, budete si nejspíše muset vybrat dražší resort. Většina středisek nižší třídy nabídne pouze jídlo formou bufetu. Některé budou mít alternativní à la carte restauraci, ale je pravděpodobné, že si dost připlatíte. Nejlepší resorty vám umožní jíst v různých restaurantech bez dalších nákladů.

  Co se nápojů týká, praxe se různí. Proto si pečlivě prostudujte podmínky. Některé zájezdy mají v ceně jen nápoje během jídla, nealko, nebo si dokonce účtují příplatek za značkový alkohol.

  Jakékoliv letovisko bude nabízet aktivity, od vodních sportů po jednodenní výlety, ale musíte zkontrolovat, zda jsou součástí smlouvy. Nebyli byste první, komu plánovaný rozpočet nabourala lekce vodního lyžování poskytovaná zdánlivě zdarma. Lázeňské procedury jsou obvykle za příplatek, a to i v hotelech nejvyšší kategorie. A ceny nejsou nízké.

  Nejdůležitějším faktorem každé dovolené je odpočinek a zábava. Existují stovky různých typů all inclusive dovolené, z nichž si můžete vybrat, ať už je to rodinné letovisko, romantika pro páry nebo aktivní výlet plný dobrodružství. Pobyt v resortu může být poněkud neosobní, na oplátku nabízí způsob, jak vypnout, o nic se nestarat a ušetřit si plánování a organizaci výletů. Dáte si nohy na stůl a necháte si donést drink s paraplíčkem. Jen si nezapomeňte přečíst ta nejmenší písmenka ve smlouvě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  last minute dovolená

  Naplánujte si „last minute“ dovolenou bez problémů

  Máte kvůli rychle se měnícím opatřením v dnešní době obavy plánovat dovolenou s velkým předstihem? Nejste sami. Tzv. "last minute" dovolená má svá specifika - výhody i úskalí.
  pomalé cestování

  Slow travel – nový trend pomalého cestování

  Mnoho cestovatelů v posledních letech vyměnilo hektické pobíhání mezi památkami a odškrtávání bodů v seznamu za pomalé cestování. Poznejte doopravdy nová místa a vychutnejte si jejich atmosféru. Poradíme, jak na to.
  slon indický

  Jak můžete pomoci zachránit indickou divočinu

  Indická divoká zvěř je ve vážném nebezpečí. Zdá se, že vládní iniciativy ještě nejsou dostatečně rozvinuty, aby se postaraly o bezpečnost ohrožených druhů. Jak může jednotlivec pomoci zachránit indickou divočinu?
  Kaple lebek

  Kaple lebek – tisíce kostí a lebek na stěnách i v podzemí polského kostela

  Stěny a strop této polské kaple zdobí tisíce lebek. Nachází se zde dalších 21 000 kosterních pozůstatků uložených v podzemní kryptě. Kdo a proč ji postavil?
  Pompeje

  V Pompejích byl nalezen antický street food

  Archeologům se podařil v Pompejích mimořádný nález. Jedná se o obchod, na kterém se nacházejí fresky zvířat a nápojů. Ten sloužil kolemjdoucím Římanům jako street food, tedy jakési starověké rychlé občerstvení.
  Greece

  Řecko zpřísňuje kontroly. Cestující na ostrovy musí prokázat svou bezinfekčnost

  Řecko v posledních týdnech zaznamenává vysoký výskyt koronaviru, jehož šíření se snaží zmírnit zaváděním nových opatřeních i přísnější kontrolou omezení, která jsou už v platnosti.
  Reklama
  Reklama
  Reklama