Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Zanzibar: nejlepší věci, které můžete dělat zadarmo

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Není třeba utratit jmění, abyste si mohli užít exotický ostrov Zanzibar. Chůze, plavání, opalování, poznávání místních trhů a historie – to vše může být zdarma, pokud víte, kde hledat.

  Najděte si svou vysněnou pláž

  Východní a severní pobřeží Zanzibaru je domovem úžasných pláží s bílým pískem a klidnými azurovými vodami. Ačkoli na ostrově nejsou soukromé pláže, může být obtížné najít ta nejkrásnější místa, pokud nejste ubytováni v plážovém letovisku. Snadno dostupné pláže jsou například Paje, Bwejuu, Matemwe a Kizimkazi.

  Párty!

  Na severu Zanzibaru se nachází Kendwa Beach. Je nejen nádherná, ale může se pochlubit bary a restauracemi, kde se podává vše od koktejlů až po kari. Živo je tu hlavně během úplňků, kdy se tančí až do rána. Proslulé oslavy úplňku na Kendwě jsou zdarma a otevřené pro všechny. Konají se vždy v sobotu, která je úplňku nejblíže. Zapomeňte na Full Moon Party v Thajsku, vyrazte na Zanzibar.

  Barevné trhy

  Co si na Zanzibaru opravdu užijete, jsou barevné venkovní trhy. Nabízí se tu široká škála koření, ovoce, zeleniny, textilií a řemeslných prací. I když nechcete utrácet žádné peníze, pouhé toulání se po těchto rušných trzích a příjemná atmosféra nabízí nezapomenutelný zážitek. Vyhládli jste? Navštivte Forodhani Gardens, oblíbené venkovní tržiště s jídlem.

  Jeskyně Mangapwani

  Korálová jeskyně Mangapwani je hlubokou přírodní jeskyní ve skále lemované korály. Skalní prostor čtvercového tvaru byl původně vybudován pro zadržování otroků. Ačkoli většina návštěvníků prozkoumává tyto jeskyně prostřednictvím organizované prohlídky, je také možná samostatná návštěva. Jeskyně má úzký vchod, ke kterému se dostanete po schodech, návštěva tak vyžaduje trochu sportovního úsilí.

  Rybářská atmosféra

  Zatímco zátoku Chwaka nejčastěji navštěvují turisté na cestě do lesa Jozani, který vybírá vstupní poplatek, tuto krásnou rybářskou vesnici si můžete užít zdarma. Sledujte práci rybářů a vnímejte mořský vánek, který přináší slanou vůni čerstvě ulovených ryb.

  Procházka po městě

  Zanzibar je relativně malý ostrov s pouhými pěti hlavními silnicemi, které všechny vedou do hlavního města. Díky tomu je samostatný průzkum bez průvodce jednoduchý. Vnitřní město Stone Town je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je kulturním a historickým srdcem města. Věnujte několik hodin prozkoumávání labyrintu uliček. Vinou se mezi starými budovami a vyznačují se směsí arabských, afrických, indických a evropských architektonických vlivů.

  Užívejte slunce

  Dokonce i věda podporuje léčivou sílu slunečního světla! Helioterapie, jak je známo, spoléhá na vitamin D jako zásadní prvek v procesu hojení a udržování zdraví pokožky. A Zanzibar má spoustu této šťastné drogy! Celoroční tropické počasí znamená dostatek slunečního záření v kteroukoliv roční dobu. Buďte venku a koupejte se ve slunečních paprscích. Samozřejmě nezapomeňte dodržovat obvyklá opatření jako je opalovací krém, příjem tekutin a pokrývka hlavy.

  Poznejte místní

  Místní obyvatelé se vyznačují úsměvy a přátelskostí. Je velice snadné se s nimi seznámit. Tyto interakce nevyžadují žádné poplatky, jsou obvykle spontánní a skutečné. Mládež miluje fotbal, takže vezměte míč, vydejte se na pláž a za chvíli máte nové přátele!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama