Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Zanzibar: nejlepší věci, které můžete dělat zadarmo

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Není třeba utratit jmění, abyste si mohli užít exotický ostrov Zanzibar. Chůze, plavání, opalování, poznávání místních trhů a historie – to vše může být zdarma, pokud víte, kde hledat.

  Najděte si svou vysněnou pláž

  Východní a severní pobřeží Zanzibaru je domovem úžasných pláží s bílým pískem a klidnými azurovými vodami. Ačkoli na ostrově nejsou soukromé pláže, může být obtížné najít ta nejkrásnější místa, pokud nejste ubytováni v plážovém letovisku. Snadno dostupné pláže jsou například Paje, Bwejuu, Matemwe a Kizimkazi.

  Párty!

  Na severu Zanzibaru se nachází Kendwa Beach. Je nejen nádherná, ale může se pochlubit bary a restauracemi, kde se podává vše od koktejlů až po kari. Živo je tu hlavně během úplňků, kdy se tančí až do rána. Proslulé oslavy úplňku na Kendwě jsou zdarma a otevřené pro všechny. Konají se vždy v sobotu, která je úplňku nejblíže. Zapomeňte na Full Moon Party v Thajsku, vyrazte na Zanzibar.

  Barevné trhy

  Co si na Zanzibaru opravdu užijete, jsou barevné venkovní trhy. Nabízí se tu široká škála koření, ovoce, zeleniny, textilií a řemeslných prací. I když nechcete utrácet žádné peníze, pouhé toulání se po těchto rušných trzích a příjemná atmosféra nabízí nezapomenutelný zážitek. Vyhládli jste? Navštivte Forodhani Gardens, oblíbené venkovní tržiště s jídlem.

  Jeskyně Mangapwani

  Korálová jeskyně Mangapwani je hlubokou přírodní jeskyní ve skále lemované korály. Skalní prostor čtvercového tvaru byl původně vybudován pro zadržování otroků. Ačkoli většina návštěvníků prozkoumává tyto jeskyně prostřednictvím organizované prohlídky, je také možná samostatná návštěva. Jeskyně má úzký vchod, ke kterému se dostanete po schodech, návštěva tak vyžaduje trochu sportovního úsilí.

  Rybářská atmosféra

  Zatímco zátoku Chwaka nejčastěji navštěvují turisté na cestě do lesa Jozani, který vybírá vstupní poplatek, tuto krásnou rybářskou vesnici si můžete užít zdarma. Sledujte práci rybářů a vnímejte mořský vánek, který přináší slanou vůni čerstvě ulovených ryb.

  Procházka po městě

  Zanzibar je relativně malý ostrov s pouhými pěti hlavními silnicemi, které všechny vedou do hlavního města. Díky tomu je samostatný průzkum bez průvodce jednoduchý. Vnitřní město Stone Town je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je kulturním a historickým srdcem města. Věnujte několik hodin prozkoumávání labyrintu uliček. Vinou se mezi starými budovami a vyznačují se směsí arabských, afrických, indických a evropských architektonických vlivů.

  Užívejte slunce

  Dokonce i věda podporuje léčivou sílu slunečního světla! Helioterapie, jak je známo, spoléhá na vitamin D jako zásadní prvek v procesu hojení a udržování zdraví pokožky. A Zanzibar má spoustu této šťastné drogy! Celoroční tropické počasí znamená dostatek slunečního záření v kteroukoliv roční dobu. Buďte venku a koupejte se ve slunečních paprscích. Samozřejmě nezapomeňte dodržovat obvyklá opatření jako je opalovací krém, příjem tekutin a pokrývka hlavy.

  Poznejte místní

  Místní obyvatelé se vyznačují úsměvy a přátelskostí. Je velice snadné se s nimi seznámit. Tyto interakce nevyžadují žádné poplatky, jsou obvykle spontánní a skutečné. Mládež miluje fotbal, takže vezměte míč, vydejte se na pláž a za chvíli máte nové přátele!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Saské Švýcarsko

  Méně známé, přesto stojí za návštěvu. Národní parky v Evropě

  Většina cestovatelů nejspíše navštívila italské Dolomity, zasněžené vrcholky Švýcarska nebo Plitvická jezera v Chorvatsku. V Evropě lze ale nalézt i méně známé národní parky, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Lochnesská příšera

  Lochnesská příšera: vyhynulý mořský plaz nebo pouhá legenda

  Lochnesská příšera, Lochneska, Nessie. O obrovském vodním monstru žijícím v hlubinách skotského jezera slyšel asi každý. Existuje, nebo je to legenda?
  Indie

  Indie: Jak se nedopustit společenského „faux pas“

  Každá kultura má svá společenská pravidla a normy. A někdy se člověk v cizině dopustí přešlapu, aniž by si to uvědomil. Pokud nechcete být nezdvořilí, přečtěte si, které věty byste před Indem raději říkat neměli.
  největší kasina na světě

  8 kasin, která patří mezi největší na světě

  Kasina naleznete po celém světě ve všech tvarech a velikostech. Níže uvedená kasina se mohou pochlubit nejen dokonalým vybavením, ale také přehlídkou obrovských vnitřních prostor a největším pozemkem. Jedná se o honosné, ultramoderní komplexy, které se postarají o vše, co budete potřebovat.
  Turkey

  Turecko – 10 zajímavostí, které vás překvapí

  Možná víte o řecko-římské historii Turecka, o jeho delikátní kuchyni a nádherném středomořském pobřeží. Turecko je ovšem plné překvapení. Přečtěte si 10 zajímavých faktů o Turecku, které vás určitě překvapí.
  Betlém Neapol

  Máte rádi betlémy? Pak musíte navštívit uličku San Gregorio Armeno v Kampánii

  Neapol není známá jen tím, že je kolébkou pravé Neapolské pizzy, jež se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto město v Kampánii pod Vesuvem si turisty získalo také tím, že zde najdete slavnou uličku San Gregorio Armeno, kde seženete vše, co je potřeba pro výrobu betlému.
  Reklama
  Reklama
  Reklama