Více
  8 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Z Malagy do Marbelly: Nová vlaková trať na španělském pobřeží má spojit přímořská města

  Některá z nejoblíbenějších španělských přímořských měst a vesnic by mohla být brzy propojena novou vlakovou linkou. Informoval o tom server Euronews.

  Některá z nejoblíbenějších španělských přímořských měst a vesnic by mohla být brzy propojena novou vlakovou linkou. Prodloužení by usnadnilo poznávání další části sluncem zalitého pobřeží, které je velmi oblíbené u turistů.

  Návrh počítá s prodloužením trasy z Malagy do Fuengiroly podél pobřeží Costa del Sol. Myšlenku nového železničního systému předložila skupina inženýrů, železničních odborníků a pravidelných cestujících.

  Plánovaná nová železniční trať podél pobřeží Costa del Sol

  Železniční odborníci vypracovali podrobný plán, jak rozšířit španělskou železniční síť a propojit Malagu a Marbellu přes panoramatické údolí Guadalhorce. Cílem je omezit dobu jízdy mezi pobřežními letovisky na maximálně 45-50 minut. V současné době cestující využívají k cestě spíše služby sdílené jízdy, uvádí server Euronews Travel.

  Nový systém by také umožnil snadný přístup k nemocnici a autobusovému nádraží na pobřeží Costa del Sol.

  Poznat více z Costa del Sol

  Skupina železničních odborníků navrhla několik různých variant trasy. Trať by mohla projíždět vnitrozemím a pobřežními destinacemi, včetně Mijas, Alhaurin de la Torre, Coin a Alhaurin el Grande, a také by se mohla prodloužit za Marbellu do San Pedro Alcantara.

  Tyto zastávky na trase mohou být příjemným zpestřením jednodenních výletů z měst. Mijas Costa je 12 kilometrů dlouhý pás pláží a turistických letovisek včetně oblíbené La Cala de Mijas, bývalé rybářské vesnice.

  Mijas Pueblo leží 10 km daleko na svazích pohoří Sierra del Mijas ve výšce 400 metrů nad mořem a je to vesnice s bělostnými domky s květinami.

  Alhaurin el Grande se také vyznačuje tradiční bílou architekturou, ale ve větším měřítku. Městský kostel Nuestra Señora de la Encarnación uchovává zbytky gotických žebrových kleneb ze starobylého hradu.

  Řešení problémů s bydlením

  Nová trať by nepřinesla prospěch jen turistům. „Pomohla by strukturovat provincii z hlediska počtu obyvatel,“ řekl strojvedoucí vlaku Pablo Marín místnímu zpravodajskému webu Sur.

  „Řešila by problémy s bydlením, protože ve vnitrozemí je levněji. Také by podpořila sociální integraci lidí, kteří žijí v odlehlých oblastech.“

  Sledujte nás na sítích