Reklama
13.3 C
Czech
Pondělí 23. března 2026
AktualityVýprodej! V Qatar Airways sundali ceny flexi letenek na minimum

Výprodej! V Qatar Airways sundali ceny flexi letenek na minimum

Pětihvězdičkový dopravce nyní nabízí zpáteční letenky i za méně než 450 eur. Bonusem je extra sleva pro dvojice a možnost změny termínu či destinace pro odlety do konce roku.

Na nebe se začátkem týdne výrazněji vrátili i prémiové aerolinky z Kataru. Jako jedny z mála létaly i během vrcholu pandemie v Evropě. Právě jejich fungující spojení využili i tisíce Čechů a Slováků při bezpečném návratu domů.

Ceny vybraných destinací v jihovýchodní Asii, Indickém oceánu a Africe výrazně zlevnili ve snaze motivovat lidi opět cestovat. Dovolená v exotice je mezi Čechy oblíbená zejména během našich podzimních a zimních měsících. A tyto termíny nyní nabízí i Qatar Airways.

Jelikož zájem o ně je každoročně velký, aktuální akční ceny luxusních aerolinií jsou podle největšího českého prodejce letenek a zájezdů v porovnání s těmi průměrnými se slevou i přes 50 procent.

Nejčtenější

Město duchů plné písku. Kolmanskop je stínem zašlé diamantové slávy

Kolmanskop patří k nejpůsobivějším zastávkám na jihu Namibie. Bývalé diamantové město dnes pohlcuje písek, domy se rozpadají a z někdejšího bohatství zůstala jen fotogenická kulisa. Právě tahle kombinace historie a pouště dělá z Kolmanskopu místo, které by mělo být na mapě každého dobrodruha.

Nejlepší letiště a aerolinky pro rok 2026. Asie opět vítězí

Letecké žebříčky pro rok 2026 potvrdily dlouhodobý trend. Asijská letiště i aerolinky dominují globálnímu hodnocení, zatímco Evropa zůstává spíše v závěsu. Přesto si několik evropských hubů drží silnou pozici a pravidelně se umisťuje mezi světovou špičkou.

Proč nemáte zvedat spadlý telefon v letadle

Spadne vám telefon mezi sedačky a první instinkt velí ho rychle vytáhnout. Jenže právě to může být začátek velkého problému. Aerolinky i letečtí experti varují, že nešikovné sahání do úzkých prostor může spustit nebezpečnou situaci ve výšce deseti kilometrů.

Foça láká historií, mořem i legendami sirén

Malé město na egejském pobřeží Turecka znovu přitahuje pozornost. Eski Foça leží necelých 70 kilometrů od Izmiru a nabízí klid, který v jiných letoviscích mizí. Úzké ulice, kamenné domy a přístav plný lodí vytvářejí atmosféru starého rybářského města. Večer se tu chodí po promenádě, sleduje se život kolem a jí se ryby přímo u moře.

Nejšťastnější země světa pro rok 2026 je opět Finsko

Každoroční žebříček štěstí znovu potvrdil dominanci severu Evropy. Finsko si drží první místo už devátý rok v řadě. Překvapením je ale Kostarika, která se poprvé dostala do první pětky a výrazně poskočila oproti minulým letům.

Evropské aerolinky kvůli konfliktu na Blízkém východě posilují přímé lety do Asie a Afriky

Letecký provoz přes Blízký východ se zadrhl. Dopravci v Evropě rychle mění plány a navyšují přímé linky do Asie i Afriky. Reagují na chaos v regionu i rostoucí poptávku cestujících, kteří se tranzitu přes Dubaj nebo Dauhá vyhýbají.

Google umožní sdílet polohu ztraceného zavazadla s aerolinkami

Ztracená zavazadla patří mezi největší stres při cestování. Nová funkce od Googlu má pomoci pasažérům i aerolinkám najít kufry rychleji. Uživatelé Androidu nyní mohou sdílet přesnou polohu svého zavazadla přímo s dopravci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama