Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Vydejte se na vzrušující cestu plnou zážitků po národních parcích USA

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Spojené státy americké nejsou jen velká města plná lidí a mrakodrapů. Nabízí také velké množství destinací pro milovníky přírody. Vyhlídka na epický road trip v létě vzrušuje nejednoho cestovatele. Vítr bičující otevřená okna auta, dálnice lemované úžasnou krajinou. V USA je nejtěžší vybrat si, do kterého národního parku se vydáte. Přečtěte si naše tipy.

  Olympijský národní park, Washington

  Olympijský národní park je jediným americkým parkem, který v rámci svých hranic obsahuje oceánské pobřeží, mírné deštné lesy a alpské hory. To vše tu můžete vidět za jediný den. V parku je 270 km zpevněných silnic, ale žádná z nich nevede do hlubokého nitra parku a jen málo z nich se přiblíží pobřeží Tichého oceánu. Pro ty nejlepší výhledy bude potřeba trocha plánování.

  Z Port Angeles je Hurricane Ridge 27 km jízdy jižně od Hurricane Ridge Road. Odtud mohou menší vozidla vyrazit na nezpevněnou Point Road, kde se návštěvníkům naskytne nádherný výhled na hory. Deštný prales Hoh zarostlý mechem a starodávnými stromy je jednou z nejoblíbenějších atrakcí parku. Z Hurricane Ridge je to asi 2,5 hodiny jízdy po dálnici 101, která objíždí olympijský poloostrov.

  Národní park Joshua Tree, Kalifornie

  Národní park Joshua Tree je plakátovým obrazem pouštní krásy: rozlehlé krajiny, brilantní noční obloha, skalnaté kaňony a mimozemská vegetace. A co je nejlepší? Je neuvěřitelně snadné se tam dostat. Z Los Angeles jeďte po dálnici 10 na východ na silnici 62 a budete tam za pár hodin. Cestou se zastavte v návštěvnickém centru parku a zaplaťte za vstup ještě před tím, než dojedete ke vchodu do parku.

  Jeďte do kempu White Tank, kde můžete zaparkovat a snadno se projít ke slavnému Arch Rock. Nasedněte do auta a vydejte se zpět ke vchodu do parku podél Park Boulevard a zastavte se na Skull Rock i Cap Rock, vzdálených od sebe přibližně 10 až 15 minut.

  Zbytek dne můžete strávit na Intersection Rock, kde se vydejte na túru a sledujte západ slunce. Pro alternativní večerní aktivitu jeďte po Painted Canyon Road na parkoviště Painted Canyon. Vydejte se několik kilometrů po malých kaňonech, vylezte na vrchol hromádek balvanů a kochejte se krásnými nočními výhledy na Saltonské moře a kopce Mekky.

  Národní park Grand Canyon, Arizona

  Většina návštěvníků Grand Canyonu vidí jen populární jižní okraj, ačkoli na stejně úchvatnou a mnohem méně přeplněnou severní část je to snadný výlet. Začněte svou cestu na jižním okraji, kde vás hop-on, hop-off přenese k hlavním výsuvům a stezkám, jež nabízejí pohledy do propasti kaňonu a řeku Colorado.

  Odtud je to pět hodin jízdy na severní okraj, kde najdete klikaté stezky a panoramatické výhledy na štěrbiny a útesy kaňonu.

  Národní park Glacier, Montana

  Ledovce a zasněžené hory se tyčí nad safírovými jezery v celém národním parku Glacier. Udělejte si výlet po značených trasách k vodopádům během jízdy po známé silnici Going-to-the-Sun Road, pojmenované po hoře rýsující se za Loganským průsmykem. Tato 80 km dlouhá dvouproudá silnice protíná park a trasu lemují malebné výhledy.

  Národní park Acadia, Maine

  Začněte svůj výlet do národního parku Acadia před úsvitem a sledujte východ slunce na vrcholu hory Cadillac. Nabízí jeden z prvních pohledů na východ slunce ve Spojených státech. Jeďte po 27 kilometrové smyčce parku, obdivujte skalnaté pobřeží a zastavte se na procházku kolem Jordan Pond.

  Z parku jeďte 22 km na jih k majáku Bass Harbour Head. Posazená na skalnatých březích a obklopená zvětralými borovicemi, věž z 19. století a přilehlá chata tvoří jeden z nejfotografovanějších amerických majáků.

  Národní park Everglades, Florida

  Mokřady Everglades se rozprostírají na jižním cípu Floridy. Jejich rozloha činí 1,5 milionu akrů. Můžete tu pozorovat divokou zvěř při výletech po stezkách na kole či pěšky.

  Vydejte se na 41 km dlouhý okruh Big Cypress National Preserve, abyste si prohlédli cypřiše zahalené španělským mechem, volavky pronásledující kořist a aligátory polehávající podél silnice. Můžete si dopřát i výlet lodí na 10 000 ostrovů – ostrovní řetězec propletených mangrovníků u jihozápadního pobřeží Floridy.

  Národní park Denali, Aljaška

  Návštěvníci Denali narazí na více než 6 milionů akrů třpytivých jezer a zubatých hor, včetně Mount McKinley, nejvyššího vrcholu Severní Ameriky. Je to pět hodin jízdy z Anchorage do Denali po dálnici A-4. Po cestě navštivte Thunderbird Falls Trail a funky vesnici Talkeetna, kde místní řemeslníci prodávají ručně vyráběné zboží podél hlavní ulice.

  Uvnitř parku musí návštěvníci použít turistické autobusy, aby projeli 150 km dlouhou Park Road, která se táhne od východu na západ parkem. Vyskočte na Wonder Lake a pak se vydejte na lehkou, desetiminutovou túru k Reflection Pond, kde se vám naskytne hvězdný výhled na Mount McKinley.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Pacific Northwest Trail

  Pacific Northwest Trail – bude ráj medvědů grizzly nepřístupný pro turisty?

  Pacific Northwest Trail je divoký zázrak přírody, který vede turisty jedním z mála vnitrozemských mírných deštných pralesů v Americe. Kolem 1200 kilometrů se vine podél kanadských hranic, přes drsné hory a rozevřená údolí v Montaně, Idaho a Washingtonu, dokud nenarazí na Tichý oceán.
  Patagonie

  Proč musíte alespoň jednou v životě navštívit Patagonii

  Patagonie je rozhodně uchazečem o nejkrásnější místo na světě. Může se pochlubit ohromujícími výhledy na každém kroku, zasněženými vrcholky a množstvím jezer různých barev. Navíc tu nepotkáte masy turistů. Tak na co ještě čekáte? Přečtěte si, proč navštívit Patagonii.
  Semana Santa Guatemala

  Semana Santa – jak probíhá svatý týden v Guatemale

  Španělská tradice Semana Santa (Svatý týden) dorazila se Španěly do Guatemaly v roce 1524. Téměř o 500 let později se v Guatemale konají jedny z nejpropracovanějších oslav na světě.
  karneval v Riu

  Karneval v Riu – pouliční večírky i extravagantní představení samby

  Karneval v Riu de Janeiro je obrovský festival odehrávající se v Brazílii, který získal vyznamenání jako „největší show na Zemi“. Koná se každoročně od pátku do úterý před Popeleční středou, významnou katolickou tradicí, která signalizuje začátek půstu.

  Jednu z nejlepších čokolád na světě najdete v Ekvádoru

  Hořkosladká neřest, ale i radost. Jedna z nejpopulárnějších sladkostí na světě – čokoláda. Ne nadarmo zní vědecké jméno kakaovníku Theobroma cacao, čili jídlo bohů. Jednu z těch nejlepších čokolád si můžete dát v Ekvádoru.
  North Yungas

  Silnice smrti – North Yungas Road v Bolívii

  Z důvodu velmi nebezpečných podmínek pro řízení, získala silnice Yungas v Bolívii přezdívku „Silnice smrti“ a je uvedena na několika seznamech nejnebezpečnějších cest planety.
  Reklama
  Reklama
  Reklama