Více
  17.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  12 nejlepších karnevalů na světě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Každá kultura má svůj vlastní způsob, jak uspořádat skvělou párty. Jedním z nejlepších jsou karnevaly. Přečtěte si o nejznámějších karnevalech z celého světa, od Španělska přes New Orleans po Kanárské ostrovy.

  Karneval Santa Cruz de Tenerife

  Karneval Santa Cruz de Tenerife se koná každý únor na Kanárských ostrovech. Santa Cruz de Tenerife je hlavní město největšího z Kanárských ostrovů. Ačkoli název tohoto karnevalu nemusí být tak dobře známý, je považován za druhý nejpopulárnější karneval na světě po slavném karnevalu v Rio de Janeiru! Večírek začíná v pátek a pokračuje až do Popeleční středy, kdy účastníci procházejí tradicí zvanou entierro de la sardina (což znamená „pohřeb sardinek“). Ale nebojte se – hned další víkend párty pokračuje.

  Karneval v Rio de Janeiru

  Karneval v Rio de Janeiru, který se každoročně koná těsně před půstem, je známý po celém světě. Je to obří festival, kterého se každoročně zúčastní přes dva miliony lidí. Jedná se o největší karneval na světě a koná se už od roku 1723. Návštěvníci se mohou po festivalu pohybovat libovolně. Tento karneval je plný pouličních představení a večírků., vystupují na něm desítky škol samby.

  Karneval v Benátkách

  Také se koná těsně před půstem a je známý svými dekorativními maskami, které jsou tradičně vyráběny přímo v Benátkách. Ačkoli nikdo přesně neví, jak tento karneval vznikl, říká se, že se datuje až do roku 1162. Obdobím největší popularity ale prošel v 18. století.

  Cadiz karneval

  Cadiz Carnival je jen jedním z mnoha karnevalů, které se konají ve Španělsku. Ačkoli samotný festival probíhá pouhé dva týdny v roce, zbytek roku zaměstnává účastníky plánování, zkoušky a příprava. Cadiz je plný hudby. Nejoblíbenější jsou vystoupení chirigotas, kteří ve svých textech reflektují události z celého světa.

  Mardi Gras

  Mardi Gras, který se koná během „Tlustého úterý“ (40 dní před Velikonocemi), byl oficiálně prohlášen za státní svátek v Louisianě v roce 1875. Je určitě jedním z nejslavnějších festivalů ve Spojených státech a možná i na celém světě. Mnoho tradic Mardi Gras vyvinulo ve středověké Evropě, konkrétně v místech jako Řím a Benátky. Do New Orleans se dostaly po jeho vzniku v polovině 17. století.

  Karneval v Notting Hillu

  Karneval Notting Hill, který se každoročně koná v srpnu v londýnské čtvrti Notting Hill, je věnován tradicím britské západoindické komunity. Tento karneval, který každoročně přiláká více než milion lidí, je součástí britského života a kultury, i když technicky není součástí náboženské „karnevalové“ sezóny kolem půstu. Je silně zaměřen na hudbu a živá vystoupení. K dispozici je dokonce i aplikace Notting Hill Carnival, která vám pomůže orientovat se v různých tradicích a událostech během festivalu!

  Binche karneval

  Binche Carnival, nebo „Le Carnaval de Binche“, je obrovská karnevalová událost, která se koná v Belgii a vzdává hold fascinujícímu dědictví a tradicím této země. A to natolik, že byla zařazena na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Několik nedělí před Popeleční středou probíhají menší přehlídky a vystoupení s živou hudbu. Hlavní událost se koná během Masopustního úterý a dominují jí „Gilles“ – umělci ve stylu klaunů, kteří nosí voskové masky a dřevěné boty.

  Karneval Oruro

  Karneval Oruro v Bolívii, který je zařazen na seznam UNESCO, je více než 200 let starý a má bohatou historii. Je silně zaměřen na tradiční tance a obřady, v průběhu let se ale rozšířil i o křesťanské rituály. Hlavní tanec festivalu je známý jako „lama lama“ nebo diablada. V průběhu slavností skoro 50 tanečních skupin předvádí více než 15 různých lidových tanců.

  Karneval Viareggio

  Karneval v toskánském městě Viareggio, je považován za jeden z neznámějších evropských festivalů. Hlavní přehlídka se odehrává na pláži. Masky jsou vyrobeny z papíru a představují politiky, sportovce a další známé osobnosti.

  Karneval v Sitges

  Tento španělský festival se koná ve městě Sitges kousek jižně od Barcelony. Každoročně v únoru přiláká přes 2 000 návštěvníků.

  Karneval Ivrea

  Italský karneval Ivrea je vlastně obří bitva pomeranči. Je záhadou, jak tato tradice vznikla, ale dnes je velice populární. Každý rok v únoru se obyvatelé města rozdělí do týmů a celé tři dny po sobě navzájem hází pomeranči. Akce končí na Masopustní úterý tichým pochodem.

  Karneval v Torello

  Tento karneval není pro slabé povahy. Koná se na přelomu února a března, muži se převlékají za ženy a alkohol je konzumován v neskutečném množství.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama