Více
  13.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Turismus „na zkoušku“. Japonsko testuje návrat k cestovnímu ruchu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Japonská turistická agentura v úterý 17. května oznámila, že začne povolovat výlety malým skupinám. Jde o součást tzv. zkušebního turismu, než se země plně otevře zahraničním návštěvníkům. Informovala o tom CNN.

  Agentura pro cestovní ruch v zemi ve svém prohlášení dodala, že zkouška umožní vládě posoudit zdravotní a bezpečnostní protokoly a způsob, jak se vypořádat s infekcí covid-19 mezi účastníky „zkušebního turismu“.

  „Tento projekt nám umožní ověřit dodržování a nouzové reakce pro prevenci infekcí a formulovat pokyny pro cestovní kanceláře a provozovatele ubytovacích zařízení, které je třeba mít na paměti,“ stojí v prohlášení.

  Zkouška, která byla od konce roku 2021 odložena kvůli zvýšeným kontrolním opatřením v souvislosti s variantou covidu-19 omicron, bude otevřena třikrát očkovaným turistům z Austrálie, Singapuru, Thajska a Spojených států. Japonská turistická agentura naplánuje zájezdy s cestovními kancelářemi a přijíždějící skupiny zájezdů budou vždy doprovázet průvodci. Turisté v zájezdových skupinách budou mít pevné cestovní itineráře.

  Mluvčí vlády, který odmítl být jmenován, jak je v Japonsku obvyklou praxí, dodal, že vláda zvažuje, že povolí účast na zkušebních zájezdech 50 turistům, ale o definitivním počtu se teprve rozhodne.

  Zúčastnění turisté musí mít také soukromé zdravotní pojištění. Aktuální požadavky na testování pro vstup do země se nezmění. Návštěvníci budou muset předložit negativní test na covid-19 provedený 72 hodin před odjezdem a test opakovat po příjezdu.

  Vstup ano, ovšem ne pro turisty

  V současné době má do Japonska povoleno vstup pouze 10 000 lidí denně, ale to nezahrnuje turisty za účelem rekreace. V tuto chvíli mohou přijíždět občané, rezidenti, výzkumní pracovníci, studenti, rodinní příslušníci rezidentů a obchodní cestující s předchozím souhlasem. Někteří čelí karanténě v závislosti na tom, odkud cestují.

  Podle zprávy státní stanice NHK vláda zvažuje zvýšení tohoto počtu v červnu na 20 000.

  Toto nejnovější rozhodnutí přichází v době, kdy Japonsko čelí rostoucímu tlaku domácích podniků a mezinárodního společenství na znovuotevření hranic.

  Dříve v květnu japonský premiér Fumio Kishida řekl, že Japonsko se letos znovu otevře cestovnímu ruchu v souladu s ostatními zeměmi G7, ale neposkytl časový plán, kdy by se hranice měly plně otevřít.

  V roce 2019 před pandemií covid-19 přijelo do Japonska rekordních 31,9 milionu zahraničních návštěvníků.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS