Více
  -3.7 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Stopy dinosaura i nejkrásnější evropské pláže. Navštivte s námi Skotsko

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve Skotsku najdete přes 3000 hradů jako z pohádky, nádherné liduprázdné pláže i drsnou krajinu. Je to ráj nejen pro milovníky přírody a fotografy. Přečtěte si, proč se vydat na dovolenou do Skotska.

  Krajina promlouvá k duši

  Pokud jde o snímky Skotska, není potřeba žádný Photoshop. Krajina vás ohromí na první pohled, bez ohledu na to, zda svítí slunce, nebo prší. Pro milovníky přírody jsou zdejší kopce, jezera i liduprázdné pobřeží opravdovým rájem.

  Edinburský festival Fringe. Zde se rodí umění

  Festival v hlavním městě Edinburghu je největším uměleckým festivalem na světě. Celé město prochází proměnou v kreativní epicentrum překypující talentem a prvotřídními uměleckými počiny, které jste dosud neviděli. Ulice se mění na jeviště, z chodců se stávají umělci a atmosféra se nepodobá žádné jiné kulturní akci. V roce 2018 trval festival 25 dní a představil více než 55 000 představení 3 548 různých show na 317 místech. Edinburgh je v srpnu zkrátka neodolatelný.

  Procházka ve vesnici starší než Stonehenge

  Skara Brae neboli „Skotské Pompeje“ nabízejí pohled do Skotska mezi lety 3180 př.n.l. a přibližně 2500 př.n.l. Tato starobylá kamenná osada, chválená jako nejúplnější neolitická vesnice v Evropě, leží v zátoce Skaill na Orknejích.

  Pokrok nezastavíte

  Místo inspirace a inovací, skotskou startupovou scénu nelze zastavit. Od společností jako je pureLiFi, která vynalézá způsoby, jak získat WiFi prostřednictvím LED světel, po Rockstar North, který boduje s hrami jako GTA, je to moderní země. Na katedře robotiky Edinburghské univerzity je také tým, který vytvořil NASA Valkyrii, nejpokročilejšího humanoidního robota na světě!

  Můžete se projít po stopách dinosaurů

  Do scenérie ostrova Skye skvěle zapadají stopy dinosaurů z doby asi před 165 miliony let. Tyto otisky Ornithopodů najdete na pláži v An Corran a jsou intimní vzpomínkou a branou do světa, který kdysi dávno zanikl.

  Potkáte víly

  Ano, ve Skotsku žijí víly. Když narazíte na Fairy Pools v Glen Brittle na Skye, rozhlédněte se. Okouzlující království báječně vhodné pro ty, co se rádi koupou v přírodě, odstíny modré a zelené, z kterých oči přecházejí. Scenérie jako z jiného světa. Snadno uvěříte, že toto místo je domovem víl.

  Nejkrásnější pláže v Evropě

  Prozkoumávání skotských pláží mezi pásy stříbrných písků, epickými dunami a vířícími vlnami oceánu je tou nejlepší terapií pro unavenou mysl. Na koupání je sice trochu zima, ale možná díky tomu tu nepotkáte davy turistů. Mimochodem se tu nacházejí jedny z nejlepších surfařských spotů v Evropě, jako je například Machrihanish.

  Hrady jako ze Hry o trůny

  Skotské hrady připomínají pestrou historii země. Přestože slavné kousky jako Edinburgh Castle a Eilean Donan jsou jako vystřižené z pohádky, hrad Kelburn si zaslouží uznání díky exteriéru zdobenému graffiti od brazilských umělců.

  Skvělá architektura

  Od moderní budovy parlamentu a ohromujícího muzea Riverside navrženého Zahou Hadid, až po glasgowskou nabídku Art Deco Mackintoshových mistrovských děl a impozantní gotické stavby, skotská architektura stojí za bližší prozkoumání.

  Skotským národním zvířetem je jednorožec

  A kdo by neměl rád jednorožce? Symbol milosti a čistoty s léčivými schopnostmi. Není sice moc jasné, proč je zrovna jednorožec skotským národním zvířetem, ale každý snílek a romantik pro to má jistě pochopení.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Saské Švýcarsko

  Méně známé, přesto stojí za návštěvu. Národní parky v Evropě

  Většina cestovatelů nejspíše navštívila italské Dolomity, zasněžené vrcholky Švýcarska nebo Plitvická jezera v Chorvatsku. V Evropě lze ale nalézt i méně známé národní parky, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Severské bruslení neboli „nordic skating“

  Severské bruslení neboli „nordic skating“ – 10 nejlepších míst ve Švédsku

  Nordic skating – v překladu severské bruslení, je známé také jako turistické bruslení, bruslení na divoko či bruslení na dlouhé vzdálenosti. Vzniklo ve Švédsku. Zde také najdete jedny z nejlepších lokalit, kde si ho vyzkoušet.
  ostrovy kolem Sicílie

  Objevte ostrovy kolem Sicílie

  Krásné výhledy, historické památky i životem pulzující města. To vše najdete na několika ostrovech obklopujících Sicílii. Udělejte si výlet lodí za jejich objevováním.
  termální lázně Saturnia Itállie

  Termální lázně v Toskánsku – 7 tipů pro únik a relaxaci

  Toskánsko je domovem mnoha horkých pramenů, z nichž většina se nachází v dramatických přírodních scenériích. Mnoho z těchto míst je nyní součástí uzavřených lázeňských center, stále však existují volně přístupná místa, kde můžete pohodlně relaxovat. Které termální lázně v Toskánsku stojí za návštěvu?
  Disneyland Paříž

  Paříž – město, které si můžete užít i s dětmi

  Francouzská metropole bývá označována za nejromantičtější město Evropy. Pro svoji jedinečnou atmosféru, obrovské množství památek, krásné květinové parky, Disneyland či vynikající gastronomii hodnou michelinských hvězd, láká ročně kolem 30 milionů turistů. Vydejte se do víru velkoměsta a seznamte tak sebe i své děti s tímto překrásným kouskem Francie.
  Betlém Neapol

  Máte rádi betlémy? Pak musíte navštívit uličku San Gregorio Armeno v Kampánii

  Neapol není známá jen tím, že je kolébkou pravé Neapolské pizzy, jež se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto město v Kampánii pod Vesuvem si turisty získalo také tím, že zde najdete slavnou uličku San Gregorio Armeno, kde seženete vše, co je potřeba pro výrobu betlému.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama