Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  São Paulo vs. Rio De Janeiro. Umělecká scéna a noční život

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tito dva odvěcí rivalové, São Paulo a Rio De Janeiro, svádí neustálý boj o přízeň turistů, dobrodruhů i batůžkářů. Podle čeho se rozhodnout? Poradíme vám.

  Pokračování článku São Paulo vs. Rio De Janeiro. Kde se lépe najíte a kam za památkami.

  Umělecká scéna

  Umělecké scény obou měst vzkvétají díky živé a dynamické sbírce muzeí, uměleckých galerií, výstav pod širým nebem, pouličního umění a uměleckých festivalů. V Riu je Museu de Arte Contemporanea Niteroi (Muzeum současného umění Niteroi) stejně známé svým obsahem i slavným návrhem Oscara Niemeyera. Další umělecká muzea, která stojí za to navštívit, jsou Museu de Arte Moderna (Muzeum moderního umění), Museu do Arte do Rio (Muzeum umění Rio) a Museu de Artes Belas (Muzeum výtvarných umění). Street art scéna je v Riu velká a prohlídka pouličního umění po čtvrtích je poučná a fascinující.

  Pro pouliční umění v Sao Paulu se podívejte na ulici Beco do Batman ve Vila Madalena, která se stala venkovním plátnem pro některé z nejlepších umělců graffiti ve městě. Další místa, která stojí za to navštívit, jsou MASP (Museu de Arte de São Paulo), Galeria Vermelha a Galeria Choque Cultural. V obou městech se často konají umělecké festivaly, které oslavují filmy, obrazy, mezinárodní výstavy, divadlo a fotografii.

  Móda

  São Paulo je v tuzemsku považováno za hlavní město módy Brazílie a začíná si užívat své chvíle slávy před kamerami, protože hostí dvakrát ročně týden módy. Ten je pátý největší na světě, hned za hlavními městy módy Londýnem, Paříží, New Yorkem a Milánem. Kosmopolitní styl života ovlivňuje potřebu oblékat se, abyste zapůsobili. Móda se stává klíčovým prvkem každodenního života. V São Paulu je také stále větší hipsterská scéna, kde mladí lidé sahají po vintage a alternativních značkách, aby navenek ukázali svou individualitu a hodnoty. Chcete-li nakupovat, podívejte se na ulici Oscar Freire – je domovem všech nejlepších domácích i zahraninčích návrhářů.

  Na druhou stranu v Riu panuje všeobecná shoda, že nejlepším módním doplňkem, který můžete nosit, je vaše tělo. Proto místní usilují o tělo svalnaté, silné a opálené. Móda je jednoduchá a uvolněná díky žabkám jako klasické obuvi, a to i v noci. Oblečení bývá lehké a minimální, roli hraje faktor horka a touha předvést výsledky hodin v posilovně. Nejlepší místa pro nákupy jsou hlavní ulice v Copacabaně a Ipanemě nebo hlavní nákupní centra jako Rio Sul či Barra Shopping.

  Noční život a večírky

  Rio de Janeiro je město dne. Lidé si zde užívají túry, vodopády a pláž. Po celém městě najdete bary, ale hlavní noční scéna s živými podniky a nočními kluby plnými samby se nachází v Lapě. V Riu zažijete nejlepší karnevalové oslavy v Brazílii, od extravagantních průvodů, po pobuřující, liberální pouliční večírky.

  Přesto se skutečné noční sovy vydávají do São Paula, kde noc začíná až o půlnoci a pokračuje, dokud nevyjde slunce. Afterparty od 8:00 ráno nejsou nic neobvyklého. Nabídka nočních podniků v São Paulu je obrovská, vzrušující a nesmírně rozmanitá, včetně elektronické hudby na D-Edge nebo saunových večírků na přání. São Paulo také hostí některé z nejznámějších festivalů na světě.

  Dostupnost

  Rio de Janeiro je dražší, hlavně co se cen nájmů týče. V Zona Sul (jižní zóna města) mohou expati, kteří si chtějí pronajmout byt ve čtvrtích jako je Jardim Botanico, Leblon nebo Ipanema, čelit podobným nákladům, jaké by zaplatili ve velkých evropských nebo amerických městech. Veřejná doprava bývá v Riu ve srovnání se São Paulem dražší. Bary a restaurace v Rio’s Zona Sul často účtují zahraniční ceny. Jděte do centra města nebo čtvrtí jako je Catete a Santa Teresa, kde najdete levnější možnosti stravování i pití.

  Stejně tak v São Paulu je Avenida Paulista dražší díky své poloze v srdci obchodní čtvrti. Vydejte se do centra a čtvrtí jako je Pinheiros, kde najdete kvalitní restaurace za nižší ceny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Semana Santa Guatemala

  Semana Santa – jak probíhá svatý týden v Guatemale

  Španělská tradice Semana Santa (Svatý týden) dorazila se Španěly do Guatemaly v roce 1524. Téměř o 500 let později se v Guatemale konají jedny z nejpropracovanějších oslav na světě.

  Jednu z nejlepších čokolád na světě najdete v Ekvádoru

  Hořkosladká neřest, ale i radost. Jedna z nejpopulárnějších sladkostí na světě – čokoláda. Ne nadarmo zní vědecké jméno kakaovníku Theobroma cacao, čili jídlo bohů. Jednu z těch nejlepších čokolád si můžete dát v Ekvádoru.
  São Paulo vs. Rio De Janeiro

  São Paulo vs. Rio De Janeiro. Kde se lépe najíte a kam za památkami

  Chystáte se do Brazílie a přemýšlíte, zda letět do São Paula, nejbohatšího města Latinské Ameriky, nebo raději Rio de Janeira? Přeci jen se říká, že je to jedno z nejhezčích měst na světě... Srovnali jsme pro vás tyto dvě metropole.
  North Yungas

  Silnice smrti – North Yungas Road v Bolívii

  Z důvodu velmi nebezpečných podmínek pro řízení, získala silnice Yungas v Bolívii přezdívku „Silnice smrti“ a je uvedena na několika seznamech nejnebezpečnějších cest planety.
  Copacabana

  Copacabana. Čtvrť, jejíž jméno zná celý svět

  Nesmrtelný název: Copacabana. Tam se zrodily rytmy bossa novy spolu s inspirací pro milion a jeden noční klub po celém světě. Je to jedna z nejznámějších čtvrtí Rio de Janeira.
  kuba-havana

  10 věcí, které byste měli vědět před návštěvou Havany

  Kubánské hlavní město je fascinující místo, kde se dá snadno strávit týden. Co byste měli vědět, než vyrazíte do Havany?
  Reklama
  Reklama
  Reklama