Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  São Paulo vs. Rio De Janeiro. Kde se lépe najíte a kam za památkami

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chystáte se do Brazílie a přemýšlíte, zda letět do São Paula, nejbohatšího města Latinské Ameriky, nebo raději Rio de Janeira? Přeci jen se říká, že je to jedno z nejhezčích měst na světě… Srovnali jsme pro vás tyto dvě metropole.

  Srovnání São Paula a Rio de Janeira je složité. Lze jej zjednodušit přirovnáním São Paula k obchodnímu centru a Ria do kategorie pohodových scén plážového života. To je do jisté míry pravda, přesto je to v rozporu s prosperující komerční oblastí Ria a oblastmi intenzivního nočního života v São Paulu. Pojďme si tyto dva brazilské giganty porovnat zblízka.

  Jídlo

  Reputace São Paula jako obchodní čtvrti Brazílie přitahuje přistěhovalce již léta, což městu poskytuje dostatečnou rozmanitost, aby se stalo multikulturní metropolí. To vedlo ke gastronomické revoluci s bohatým množstvím restaurací ovlivněných známými kulturami gurmánů, jako je italská, japonská a arabská. Metropolitní atmosféra São Paula zpochybňuje brazilské tradice a otevírá se novým trendům, jež přinesly řadu food trucků a pop-up obchodů po celém městě. Místní z celého srdce přijali kreativitu a inovace.

  Italský a japonský vliv sahá do Ria s několika dobrými sushi restauracemi a pizzeriemi, přesto je obecný přístup k jídlu v Riu mnohem uvolněnější než v São Paulu. Výběr bývá postaven na venkovním životním stylu se zdravými a rychlými možnostmi dostupnými v ovocných a snack barech, které zdobí ulice po celém městě.

  Scenérie

  Rio je přezdíváno Cidade Maravilhosa (Podivuhodné město) pro nepopiratelný fakt, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Jedinečná kombinace přírody a městské civilizace, postavená vedle zlatého pobřeží a lemovaná žulovými vrcholy, je senzační. Rio je také domovem největšího městského lesa na světě, který se mísí do městských čtvrtí a poskytuje vám tak přírodu doslova za dveřmi.

  Na druhou stranu São Paulo je obrovská betonová džungle složitých sítí tvořených jednosměrnými ulicemi, zastrašujícími mrakodrapy, silně znečištěnými dálnicemi a hustými obchodními centry. To vše je domovem pro více než 11 milionů obyvatel. Řada budov za řadou tvoří horizont, který se táhne do nekonečného rozbouřeného moře šedé. Co chybí São Paulu na přirozené kráse, to dohání svou velikostí. Zamiřte do baru Skye, často voleného za jeden z nejlepších střešních barů na světě, abyste na vlastní oči spatřili, jak velké toto monstrózní město je.

  Památky

  Památky Ria jsou známé po celém světě a jsou jedním z nejsilnějších lákadel, které do města každoročně přivádějí tolik turistů. Hora Corcovado je možná nejznámějším vrcholem v Riu. Poskytuje základnu pro sochu Krista Spasitele a nabízí vynikající výhled na město a jeho přírodní krajinu. Mezi další památky patří les Tijuca, největší městský les na světě, hora Sugarloaf a samozřejmě slavná pláž Copacabana.

  São Paulo má méně známé památky, ale jak by se dalo očekávat od města s 11 miliony obyvatel, existuje tu spousta skvělých míst k návštěvě. Udělejte si procházku po Avenida Paulista, hlavním obchodním a restauračním pásu, jehož středem je pomalu se pohybující dálnice lemovaná velkými modernistickými budovami. Park Ibirapuera je přirozeným útočištěm a pořádá pravidelné umělecké výstavy, živou hudbu a venkovní kina. Mezi další klíčové památky patří katedrála Sao Paulo a městský trh São Paulo s neuvěřitelným sortimentem restaurací a čerstvých potravin.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Semana Santa Guatemala

  Semana Santa – jak probíhá svatý týden v Guatemale

  Španělská tradice Semana Santa (Svatý týden) dorazila se Španěly do Guatemaly v roce 1524. Téměř o 500 let později se v Guatemale konají jedny z nejpropracovanějších oslav na světě.

  Jednu z nejlepších čokolád na světě najdete v Ekvádoru

  Hořkosladká neřest, ale i radost. Jedna z nejpopulárnějších sladkostí na světě – čokoláda. Ne nadarmo zní vědecké jméno kakaovníku Theobroma cacao, čili jídlo bohů. Jednu z těch nejlepších čokolád si můžete dát v Ekvádoru.
  Rio de Janeiro

  São Paulo vs. Rio De Janeiro. Umělecká scéna a noční život

  Tito dva odvěcí rivalové, São Paulo a Rio De Janeiro, svádí neustálý boj o přízeň turistů, dobrodruhů i batůžkářů. Podle čeho se rozhodnout? Poradíme vám.
  North Yungas

  Silnice smrti – North Yungas Road v Bolívii

  Z důvodu velmi nebezpečných podmínek pro řízení, získala silnice Yungas v Bolívii přezdívku „Silnice smrti“ a je uvedena na několika seznamech nejnebezpečnějších cest planety.
  Copacabana

  Copacabana. Čtvrť, jejíž jméno zná celý svět

  Nesmrtelný název: Copacabana. Tam se zrodily rytmy bossa novy spolu s inspirací pro milion a jeden noční klub po celém světě. Je to jedna z nejznámějších čtvrtí Rio de Janeira.
  kuba-havana

  10 věcí, které byste měli vědět před návštěvou Havany

  Kubánské hlavní město je fascinující místo, kde se dá snadno strávit týden. Co byste měli vědět, než vyrazíte do Havany?
  Reklama
  Reklama
  Reklama