Více
  17.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.

  Pokračování článku Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1.

  Kjóto, Japonsko

  Japonské hlavní město kultury Kjóto může být jednou z více turistických destinací na tomto seznamu. Nicméně v celém městě si můžete vybrat z mnoha ubytování, která vám umožní žít jako místní. Od tradičního ryokanu po luxusní moderní hotely s lázeňským vybavením onsen. Najdete tu skvělou scénu pouličního jídla, na kterou by žádný návštěvník neměl spěchat.

  Kjóto je nezbytnou zastávkou, pokud plánujete cestovat po Japonsku vlakem. Možná ale budete překvapeni, až se stane vaší hlavní destinací. Protože odsud se těžko odjíždí…

  Kostarika

  Rozmanitý ekosystém země umožnil v posledních letech organický rozvoj řady inovativních řešení v oblasti nemovitostí. Výsledkem je pro návštěvníky široká škála ekologicky šetrných lóží. Kostarika totiž svůj posun k zelenému turismu provedla ve velkém a podařilo se jí udržet nízké náklady. Vyberte si z bohaté nabídky ubytování v kouzelné přírodě a uvidíte, že zde moc rádi zůstanete na delší dobu.

  Kappadokie, Turecko

  Střední Turecko je turisty často přehlíženo ve prospěch pobřežních měst na severu a jihu. Tento region ovšem stojí za bližší prozkoumání. Kappadokie je domovem úchvatných přírodních parků, pozoruhodných geologických rysů a bezpočtu jeskynních obydlí, ve kterých dodnes žijí místní obyvatelé. Mnoho z těchto míst nyní funguje také jako hotely.

  Kappadokie je polosuchá oblast se spoustou přírodních skalních útvarů, takže je to místo, kde se můžete snadno odreagovat a strávit tu času, kolik jen budete chtít.

  Wanaka, Nový Zéland

  Díky svým horám a pobřeží je jižní ostrov Nového Zélandu celoročním magnetem pro outdoorové dobrodruhy. Wanaka díky přísným pravidlům ochrany zůstává krásně nedotčená. Historicky byla tato oblast místem lovu a rybolovu pro maorské obyvatele. A to je něco, co zde můžete zažít i dnes.

  Poznávejte pomalu scenérie z Pána prstenů a užívejte si neopakovatelnou krajinu.

  Vancouver Island, Kanada

  Pokud odvrátíte zrak od městských mrakodrapů, Vancouver Island na západním pobřeží Kanady se cítí na míle daleko od hlavního města. Chcete-li se sem dostat, můžete využít komerční lety do měst, jako je Victoria a Nanaimo, nebo se za dobrodružstvím vydat hydroplánem. Ať už se sem dostanete jakkoli, budete zde mít na výběr mnoho aktivit. Od návštěv vinařství až po turistiku v rezervaci národního parku Pacific Rim a pozorování velryb na moři.

  Granada, Španělsko

  Granada je nejlépe známá svým okouzlujícím palácem Alhambra, staletou maurskou citadelou, která se nachází na kopci s výhledem na město. Pohoří Sierra Nevada, domov nejjižnějšího evropského lyžařského střediska, se rozprostírá na obzoru, aby dotvořilo nádherný obraz s El Mirador de San Nicolas na druhé straně údolí. Klid najdete v úzkých labyrintových uličkách bělostného Albaycinu, který se vine pod svahem níže.

  Chcete-li přijít na chuť regionu Andalusie a jeho severoafrického dědictví, udělejte si čas na prohlídku měst Sevilla a Cordoba, která jsou domovem úchvatných památek islámské éry.

  Singapur

  Existuje nespočet důvodů, proč navštívit Singapur, od jeho barevných ulic až po moderní architekturu. Ale nejlepší ze všeho je kultura pouličního jídla. Tato scéna je ve skutečnosti tak legendární, že dosáhla uznání UNESCO. V zásadě stačí jíst pod širým nebem v jednom z mnoha hawker center. Je to jeden z nejlepších místních zážitků – fantastický způsob, jak ochutnat autentické singapurské jídlo a podpořit malé místní podniky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.

  5 tipů na krátkou dovolenou s dětmi o podzimních prázdninách

  Hurá, pomalu se blíží podzimní prázdniny! Ideální příležitost jak můžeme dětem ještě naplánovat nějakou zajímavou dovolenou. Připravili jsme si pro vás pár tipů na atraktivní místa pro celou rodinu.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama