Více
  15.5 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Prožijte v Tanzanii své africké dobrodružství – část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Snili jste někdy o tom, jak se vznášíte nad stády zeber, která se táhnou až k obzoru? O blankytně modrém moři a bělostných plážích? To a mnohem více najdete v Tanzanii.

  Pokračování článku Prožijte v Tanzanii své africké dobrodružství – část 1.

  Naskočte na horkovzdušný balón

  Jedním z nejunikátnějších a nejúžasnějších způsobů, jak odhalit panoramatickou krásu Tanzanie, je vznést se do nebe v horkovzdušném balónu. Tyto pohádkové výlety se obvykle konají za úsvitu, kdy je vzduch nehybný a nad pláněmi se rozprostírá měkké světlo nového dne. Výhled se pochlubí typickými obrazy Afriky, jež prostě nemají srovnání. Letecká prohlídka vám umožní skutečně porozumět velikosti zvířecích stád, která se pasou na pláních savan.

  Vstupte do děsivého ticha jezera Natron

  Pro zážitky jako z jiného světa se vydejte k jezeru Natron v oblasti Arusha v Tanzanii. Toto mělké solné jezero má vysokou úroveň zásaditosti, která vede k tomu, že se voda koncentruje do žíravé alkalické solanky. To zase přitahuje slanomilné mikroorganismy, kteří dodávají jezeru jeho charakteristický růžovo-červený odstín.

  Teplota vody se pohybuje kolem ohromujících 60 °C. Kvůli tomu je až na výjimky nehostinná pro všechny živé tvory. Natron je také jediným pravidelným hnízdištěm plameňáka malého ve východní Africe.

  Velká migrace

  Migrace pakoňů přes Serengeti, hodnocená jako jedna z nejpozoruhodnějších přírodních událostí na světě, je show, kterou si nesmíte nechat ujít. Při každoroční události uvidíte miliony pakoňů a zeber, kteří migrují ve směru hodinových ručiček kolem ekosystému Serengeti-Masai Mara. Za nimi následují antilopy a samozřejmě dravci.

  Vzorce srážek určují, kdy přesně k migraci dojde, ale akce se obvykle rozběhne v květnu. Vrcholu dosahuje v červenci, kdy zvířata riskují své životy a vydávají se napospas tisícům nilských krokodýlů, aby překonali řeky a dostali se k bohatým pastvinám v severním Serengeti.

  Prozkoumejte jezero Victoria

  Viktoriino jezero je největší jezero v Africe a zároveň největší tropické sladkovodní jezero na světě. Dělí se o něj Tanzanie, Uganda a Keňa, přičemž první z nich si ponechává největší podíl. Je to osvěžující přestávka od safari s divokou zvěří, která nabízí klid a relaxaci. Prozkoumejte kouzlo malých měst podél pobřeží a komunit žijících v relativní izolaci.

  Pozorujte ptactvo

  Obrovská rozmanitost krajiny a flóry, která se táhne napříč Tanzanií, z ní dělá vynikající místo pro pozorování ptáků. Ornitology potěší vzácnými a endemickými druhy. V zemi bylo zaznamenáno více než 1 000 druhů a mezi endemickými druhy se považuje za nejpozoruhodnější koroptev lesní Udzungwa, pěnice paní Moreauové, sluníček Loveridgeův a výr usambarský. Podívejte se na krásné růžové plameňáky na jezerech a navštivte tichou a neposkvrněnou rezervaci Selous Game Reserve.

  Projděte si kráter Olmoti

  Milovníci přírody by si měli chvíli užívat klidu a samoty kráteru Olmoti. Travnaté dno zde nabízí dobrou pastvu pro antilopy a buvoly, je tu také malebný vodopád. Odlehlá a nedotčená lokalita je jednou z méně frekventovaných turistických destinací a je ideální pro neuspěchané túry do přírody.

  Kráter vysoký 3 700 m je domovem široké škály ptáků živících se nektarem. Je přístupný přes masajskou vesnici Nainokanoka a budete doprovázeni ozbrojeným rangerem, který zajistí vaši bezpečnost.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ