Více
  9.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.

  Kam v prosinci za sluníčkem?

  V zimě se nám velice omezily možnosti, kam se vydat za teplem. Slyšeli jste ale například o Kapverdských ostrovech? V prosinci zde máme teplotu kolem 28 °C, na ohřátí a pobyt u vody super. Proč byste nemohli strávit předvánoční shon, či samotné svátky právě zde na pláži?

  V tomto období je sice větší pravděpodobnost, že sem tam zafouká vítr, nicméně je teplý a jistě potěší vyznavače vodních sportů. Ostrovy jsou také ideální pro šnorchlování či potápění (především Boa Vista), můžete pozorovat želvy, žraloky citronové, murény či langusty. Dovolenou pořídíte zhruba v cenové relaci 22 – 28 000 Kč za osobu na týden.

  Prosincový výlet pouze na pár dní

  I v prosinci se pořádají eurovíkendy autobusem, podíváme se na ně ale trošku z druhé strany, kdy nejde jen o poznání, ale i zábavu. Ještě před svátky, když u nás chodí Mikuláš s čerty, se vydejte k našim sousedům na pochod trochu jiných a děsivějších Krampus čertů. Asi nejvyhledávanějším je průvod v Retzu konaný 9.12., který je nedaleko našich hranic.

  Pokud spíše ale přemýšlíte o výletu přes svátky, zkuste prožít trochu jiný Silvestr. Většinou se jedná o zájezd na 3-4 dny do hlavních měst evropských zemí. Užijte si bujaré oslavy v Amsterdamu, Paříži, Římě či Vídni, většina kanceláří nabízí i sekt do páru zdarma.

  Dovolená v prosinci na horách

  Ski opening (free ski) na začátku prosince je typické hlavně pro Itálii a střediska jako Livigno, Val di Fiemme, Aprica a několik dalších. Platí v předvánočním období k vybraným ubytovacím kapacitám. I když je nám jasné, že není nic zadarmo, ceny v tomto období jsou minimální a střediska nebudou ještě tolik plná.

  Dalším velice oblíbeným termínem pobytu jsou vánoční svátky, tak rychle objednávejte, dokud je ještě nějaké ubytování volné. Užijete si perfektně upravené a uměle zasněžované sjezdovky, navíc si po celodenním pohybu můžete dát na svahu horkou čokoládu či Aperol Spritz.

  Prosinec v exotice

  Ano, opět se nám nabízejí jiné, vzdálenější destinace, kde je teplo a sluníčko zaručené. Kterou ale zvolíme tentokrát? Co třeba asijská Srí Lanka (Cejlon)?

  Ochutnat místní čaje nebo zavítat na čajové plantáže, projet se na slonovi, obdivovat buddhistické chrámy nebo prostě jen ležet u moře. To vše a mnohem víc, zde zažijete.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS