Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Pokuty za selfie a zákazy nošení spodního prádla: Nejpodivnější zákazy pro turisty v roce 2023

  Mnoho oblíbených destinací přijalo v roce 2023 opatření k potlačení nadměrného turistického ruchu. A některá jsou vskutku zvláštní.

  Omezení výletních lodí, zvýšení turistických daní a omezení počtu návštěvníků. To asi nikoho nepřekvapí. Jiná pravidla se však dostala na titulní stránky novin díky netradičnímu myšlení úřadů a obyvatel.

  Zde jsou některá z nejpodivnějších nařízení týkajících se nadměrného cestovního ruchu, která byla zavedena v tomto roce. Přinesl je server Euronews.

  Zákaz nošení spodního prádla na veřejnosti

  Španělské město Sevilla letos oznámilo zásah proti nespolečenskému chování při rozlučkách se svobodou. A to prostřednictvím zákona, který má omezit „obscénní jednání“ na veřejnosti.

  Úřady plánují zavést zákaz nošení spodního prádla na veřejnosti a kostýmů se sexistickými nápisy. Součástí návrhu byl také zákaz předvádění nebo podněcování k „obscénnímu exhibicionismu“.

  Portofino pokutuje selfie

  Portofino, malé přímořské městečko na Italské riviéře, se stalo turistickým hotspotem. A místním obyvatelům se to přestává líbit.

  V létě turismus znamená příliv návštěvníků, kteří pózují pro selfie a blokují cesty a silnice. Aby proti tomu starosta Portofina bojoval, zavedl letos v letních měsících zóny se zákazem zdržování se. Každý, kdo bude přistižen, že se mezi 10:30 a 18:00 zdržuje na nábřeží příliš dlouho, riskuje pokutu 270 eur.

  Obyvatelé staví plot, aby zabránili pořizování selfie

  Úchvatná kulisa městečka Hallstatt v rakouských horách se stala inspirací pro Disneyho film Frozen. Proto se do této destinace každoročně sjíždí více než milion turistů a mnozí z nich si chtějí pořídit selfie se slavným výhledem.

  Letos to obyvatele města natolik rozladilo, že postavili plot, aby návštěvníkům zabránili v pořizování snímků. Místní doufali, že zabrání tomu, aby se lidé shromažďovali na jednom oblíbeném místě pro selfie a rušili obyvatele přílišným hlukem.

  Později byl kvůli ohlasům na sociálních sítích odstraněn.

  Sledujte nás na sítích