Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Objevujte Egypt, zemi pouštních safari

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Egypt, to nejsou jen pyramidy a starověké poklady. Tato unikátní země nabízí vynikající kuchyni, léčivé koupele či bohatý podmořský život. Proč vyrazit právě do Egypta?

  Od surrealistických vod a pláží se zlatým pískem po pozoruhodnou architekturu a přírodní terapie je Egypt hoden vašeho seznamu plánovaných destinací. Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč by měla být vaším příštím cílem právě tato země.

  Je to jedna z nejstarších starověkých civilizací na světě

  Starověký Egypt je jednou z nejzajímavějších a nejstarších civilizací na světě. Velké pyramidy v Gíze, jediný přežívající starověký zázrak, spolu se staroegyptskými sochami a hrobkami nadále upoutávají pozornost špičkových archeologů a samozřejmě i celého světa. Dodnes se stále objevují pozůstatky staroegyptské civilizace.

  Má nejdelší řeku na světě

  Nil, který je považován za nejdelší řeku na světě, je dlouhý asi 6 695 km a vlévá se do Středozemního moře. Po jeho délce můžete navštívit řadu atrakcí. Nejznámější jsou Luxor a Asuán.

  Půjdete po stopách Mojžíše

  Mount Sinai, také známý jako Jabal Al Tor nebo Mount Moses, je považován za svaté místo a je navštěvován poutníky všech hlavních náboženství – islámu, křesťanství a judaismu. Zde prorok Mojžíš přijal přikázání od Boha. Nachází se na krásném Sinajském poloostrově, kde si můžete také užít skvělou pěší turistiku či horolezectví.

  Ráj pod vlnami

  Rudé moře je bezpochyby nejlepším místem k potápění v Egyptě. Nabízí rozmanitá místa pro nezapomenutelný zážitek mezi barevnými korály a desítkami druhů ryb. Pro potápěče je zde spousta dobrodružství: vraky, podmořské korálové útesy, drifty, vrcholy, či ponory blízko břehu.

  Nádherné pláže

  Egyptské pláže jsou splněným snem. Od přírodních bazénů a křišťálově modrých vod, po stabilní pláže a místa na surfování si je nesmíte nechat ujít.

  Je to hotspot pro šampiony vodních sportů

  Dahab, Safaga, Hurghada, Ras Sudr a El Gouna patří k nejlepším destinacím pro kitesurfing a windsurfing v Egyptě. V těchto místech trénují šampioni z celého světa díky perfektnímu počasí a stabilním, bezpečným vodám. Nejste šampion? Najdete tu spoustu profesionálních škol vodních sportů.

  Počasí je skvělé po celý rok

  Hlavní sezóna v Egyptě nikdy nekončí. Léto je ideální čas na koupání a potápění, zatímco zima je nejlepší čas na návštěvu historických pouštních lokalit.

  Nejlepší pouštní safari

  Velká část země je poušť, což z ní činí ideální místo pro nový druh dobrodružství. Nejlepší způsob, jak objevit region, je výlet na safari. Přespěte v poušti, aby váš zážitek byl úplný.

  Sen pro milovníky architektury a umění

  Káhira má jedny z nejlepších islámských staveb a umění na Zemi. Navštivte mešity, které stojí již 1200 let, například mešitu Ibn Tulun, mešitu Muhammada Aliho, mešitu-Madrassa sultána Hassana a další. Tyto mešity jsou ideální příležitostí pro milovníky architektury, umění a historie, aby nasáli nějakou kulturu.

  Egyptská kuchyně je vynikající

  Egyptské jídlo bylo ovlivněno sousedními zeměmi na Blízkém východě, díky čemuž vznikly pokrmy plné chuti. Nejen, že je vynikající, ale jídlo v Egyptě formuje národní kulturu. Egypťané se v době štěstí, nouze a boje obracejí k jídlu.

  Egyptské terapeutické vody a písky

  Léčebná turistika je v Egyptě dlouhodobě oblíbená. Zdejší horké prameny jsou proslulé tím, že pomáhají léčit nemoci dýchacích cest, ledviny, kosti a kožní problémy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  egyptské Údolí králů

  Navštivte slavné egyptské Údolí králů

  Každý určitě slyšel o bájné hrobce Tutanchamona. Již její jméno v nás probouzí sny o dálkách a dobrodružstvích. Jak ji navštívit ve skutečnosti? Není to složité.
  Argánie

  Kozy pasoucí se v korunách argánových stromů

  Strom Argánie není zrovna esteticky nejpříjemnější rostlina na světě. Má hrubou trnitou kůru a pokroucené větve. Přesto tyto marocké stromy přitahují obrovské množství obdivovatelů. A to díky kozám!

  Safari v Africe – jak se připravit

  Mnoho cestovatelů má safari v Africe vysoko na svém seznamu. Už jen to slovní spojení v nás vzbuzuje představy jako z dobrodružných filmů či románů. Vidět na vlastní oči v divočině velkou pětku – slona, lva, nosorožce, buvola a levharta, je snem každého dobrodruha. Na co byste neměli před cestou zapomenout?
  Zanzibar

  Zanzibar: nejlepší věci, které můžete dělat zadarmo

  Není třeba utratit jmění, abyste si mohli užít exotický ostrov Zanzibar. Chůze, plavání, opalování, poznávání místních trhů a historie - to vše může být zdarma, pokud víte, kde hledat.

  11 tipů pro vaše první africké safari

  Chystáte se vyrazit na své první africké safari? Určitě to bude dobrodružství, které si budete pamatovat celý život. Afrika je rozmanitá, divoká a nádherná… jistě přemýšlíte, jak si tuto vysněnou dovolenou užít na maximum. V tomto příspěvku sdílíme naše nejlepší tipy na africké safari.
  Marsa Alam

  Potápění v egyptském Marsa Alam

  Marsa Alam, egyptské město na pobřeží Rudého moře, bývalo kdysi rybářskou vesničkou. Dnes patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím v zemi a je pravým rájem pro nadšené potápěče.
  Reklama
  Reklama
  Reklama