Více
  19.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Objevte ostrovy kolem Sicílie

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Krásné výhledy, historické památky i životem pulzující města. To vše najdete na několika ostrovech obklopujících Sicílii. Udělejte si výlet lodí za jejich objevováním.

  Ať už toužíte po výstupu na hřeben spící sopky, procházení barevnými obchody, křižujícími se uličkami, nebo po obdivování starověkých artefaktů a starožitností, ostrovy obklopující Sicílii mají pro každého něco.

  Lipari

  Plavba trajektem z oblíbeného přístavu Messina vás zavede kolem skalnatých a jeskyněmi protkaných ostrovů Lipari. Budete se plavit tyrkysovými vodami a obdivovat sluncem vybělené balvany a hornaté ostrůvky. Věnujte odpoledne ochutnávání sezónních příchutí zmrzliny a projděte se klasickými uličkami města. Můžete si prohlédnout liparskou katedrálu, která se nachází na konci strmého schodiště a nabízí nádherný výhled na celý ostrov a panoráma města. Tato oblast je obklopena zajímavými archeologickými muzei, miniaturním amfiteátrem v řeckém stylu, kavárnami a dalšími atrakcemi.

  Vulcano

  Pokud vás zaujala představa procházky po hřebeni spící sopky, ostrov Vulcano bude pro vás více než uspokojivý. Nejen že můžete vystoupat na kolmý vrchol klidného vulkánu, odkud se vám naskytne impozantní výhled na ostrov, ale můžete se také projít po jedinečné černé písečné pláži Baia Negra nebo zklidnit svou pokožku ve vroucích sirných bahenních lázních, a přitom se kochat výhledem na moře.

  Stromboli

  Máte rádi adrenalin? Pak budete mít rádi Stromboli. Je domovem aktivní sopky, na kterou se můžete vydat na výlet. Většina průvodců nabízí buď ranní nebo večerní exkurzi. Případně můžete zvládnout obojí a porovnat rozdíl. Na cestu dostanete vhodné boty, helmu a baterku. Poté se můžete povalovat na černé písečné pláži či se procházet malebnou vesnicí.

  Panarea

  Dalším z Liparských ostrovů je elegantní Panarea, která si získala popularitu během celého roku. Okouzlující ostrov je nejlepší pro odpočinek na pláži, procházení zahradami a prozkoumávání starých stezek pro muly. Osada z doby bronzové Capo Milazzese poskytuje neobyčejný pohled na staré způsoby života a můžete odtud vyrazit po úzkých stezkách na procházku. Pokud vás krajina neláká, projděte si veselé obchůdky a ochutnávejte aperitivy v některém z místních barů.

  Salina

  Salina je nejzelenější a nejvíce rozkvetlý ostrov v okolí. Proslavil se díky filmu Il Postino z roku 1994, který se natáčel na jeho nedotčených březích. Výletní lodě z Milazza vás dopraví do klikatých vinic a keřů kaparů či na lesklé oblázkové pláže. Vydejte se přes zvlněné zelené kopce, navštivte pulzující město Malfa nebo šnorchlujte v průzračných vodách a pozorujte podvodní sopky a krátery. Na jídelním lístku jsou vždy čerstvé ryby spolu se slanými kapary. Zapijte je sladkým vínem Malvasia delle Lipari, kterým je ostrov proslavený.

  Filicudi

  Přestože všechny ostrovy v Tyrhénském moři soupeří o vaši pozornost, Filicudi zachycuje esenci klidu a nedotčenosti. Zde můžete prozkoumávat malebnou krajinu, a přitom obdivovat světlé odstíny zeleně. Navštivte jeskyni Grotte del Bue Marino nebo prozkoumejte La Cannu – velkolepou věž, která jako by prorážela oblohu z klidného Středozemního moře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ