Více
  17.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Nejzelenější města na světě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hledáte destinaci, kde si můžete užít městský ruch, kulturu a zároveň venkovní prostředí? Přečtěte si naše tipy na nejzelenější města na světě.

  Kodaň

  Kodaň za poslední léta získala tolik ocenění za ekologii, že nikoho nepřekvapí hned na prvním místě našeho seznamu. Díky rozsáhlé cyklistické infrastruktuře a možnosti plavat v nedotčených vodách přístavu přímo v centru města, na vás jistě zapůsobí. Most královny Louise je nejrušnější cyklostezkou a během dopravní špičky má podle odhadů 35 000 cyklistů. Ochrana životního prostředí v Dánsku frčí, najdete zde mnoho eko módních návrhářů či zelené butikové hotely.

  Vancouver

  Tváří v tvář Tichému oceánu a krok od divokých hor Britské Kolumbie má Vancouver přirozenou výhodu, pokud se týká přístupu k přírodě. Díky využití obnovitelných energií dýchají obyvatelé super čistý vzduch. Na rozdíl od mnoha severoamerických měst také Vancouver aktivně podporuje městské bydlení, což znamená, že jeho centrální čtvrti bzučí životem, moderními bary a restauracemi. A pak je tu 200 parků, kde si můžete užívat přírody přímo ve městě. Navštivte například Stanley Park, který se rozkládá na vlastním ostrově, s deštným pralesem na západním pobřeží a krásnými plážemi.

  Amsterdam

  Se stovkami cyklistů a otevřenými prostranstvími mezi kanály není žádným překvapením, že je Amsterdam klasifikován jako jedno z nejzelenějších měst na světě. Navštivte revitalizovanou bývalou průmyslovou oblast Amsterdam Noord, kde můžete relaxovat na nábřeží nebo prozkoumat venkovskou krajinu. Noord se stal kulturním centrem s galeriemi, restauracemi a obchody, které vás překvapí v bývalých továrnách a hangárech.

  Stockholm

  Toto hlavní město Švédska se rozprostírá na souostroví se 14 obydlenými ostrovy. Připojte se k místním, kteří jedou do práce a prozkoumejte ostrovy díky trajektovému spojení. Také si můžete pronajmout mořský kajak a objevovat své vlastní pusté ostrůvky. Stockholm si vybudoval pověst města plného inovativních restaurací, jež využívají čerstvé místní suroviny z několika ikonických tržnic ve městě. Nejlepší jsou Östermalms Saluhall ve čtvrti Östermalm, Hötorgshallen ve čtvrti Norrmalm a Söderhallarna na Södermalmu.

  Singapur

  Singapur je spíše vnímán jako město zářících mrakodrapů. Je ale nejzelenějším městem Asie. Jako hustě obydlený ostrov bez využitelných zdrojů našel způsoby, jak inovovat pomocí ekologického přístupu. Pro místní obyvatele jsou střešní zahrady způsobem života. Úctu vzbuzující struktury barevně zářících „stromů“ v Gardens by the Bay symbolizují závazek Singapuru k udržitelnosti.

  Portland

  Portland je trvale hodnocen jako nejzelenější město v USA. Oregonské hlavní město je známé svou přátelskou a uvolněnou atmosférou. Sbalte si na návštěvu outdoorové vybavení. Forest Park na západních kopcích města má výhled na řeku Willamette. Je v něm více než 113 km stezek. Půjčte si kolo a objevte osm portlandských mostů. Nejzajímavější jsou Steel Bridge, jedinečný dvoupatrový vertikální výtahový most a Hawthorne Bridge, nejstarší funkční výtahový most v USA.

  Reykjavík

  Malý Reykjavík, hlavní město Islandu má jen 115 000 obyvatel. Vede ovšem v oblasti obnovitelné energie. Všechna teplá voda, topení a elektřina pocházejí z vodní energie a geotermálních zdrojů. To znamená, že si můžete užít horké prameny, vyhřívané venkovní bazény i čistý vzduch. Místní obyvatelé si milují koupání, vířivky a parní lázně. A to i v zimě.

  Kapské město

  Díky četným přírodním rezervacím, kilometrům dramatického pobřeží a efektivnímu systému veřejné dopravy je Kapské Město považováno za nejzelenější africké město. Vyjeďte lanovkou na legendární stolovou horu, nebo se vydejte na klidnou pláž Oudekraal. Prozkoumat můžete i další pláž jménem Boulders, která je domovem 2 000 ohrožených afrických tučňáků. Groot Constantia, nejstarší vinařská usedlost v Jižní Africe, asi 20 minut od Kapského Města, poskytuje ideální prostředí pro zlatý hřeb vaší cesty.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama